Piektdiena, 29.Martā.2024, 08:53
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | MD Ziemas laikā - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Noteikumi » Jautājumi-atbildes (FAQ) » MD Ziemas laikā (Ziemas laikā ar to nodarbojaties biežāk vai retāk?)
MD Ziemas laikā
BillijsDatums: Svētdiena, 16.Septembrī.2012, 12:29 | Komentāri # 1
Garāmgājējs
Komentāri: 13
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
#1 Kā ir - vai ziemas laikā iznāk tik pat bieži (iespējams biežāk doma1 ) nodarboties ar MD?
Kā nekā zeme cieta un mežus pārklāj sniegs. Tik esmu padzirdējis, kāda cilvēka vēlmi ziemā atrakt purvā nogrimušu tanku, jo vasarā purvā spert kāju ar tādu nodomu - neprāta darbs (protams, tas netika realizēts). Bet iespējams arī ir kādi pozitīvi aspekti kāpēc ziemā būtu jānodarbojas ar metāla meklēšanu?

2# Tā kā ne reizi mūžā neesmu nodarbojies ar MD, varbūt var izklausīties smieklīgi vai savādi, bet vai kopīgi neveicat kādus "reidus"? Savācaties kopā un izķemmējat kāda piemājas dārziņu vai ... lielu pļavu, kur reiz atrasta "zelta sakta". Jūsuprāt, cik stulbi vai nestulbi ir uzprasīties pie kāda uz MD procesu? Vai ir tā, ka katram ir sava vieta vai zelta tehnikas ar kurām labprāt nedalītos.. vai arī Latvija ir liela un esat atvērti kā grāmatas? rokam

P.S. MD === 'metal detecting'?
 
henrijsDatums: Svētdiena, 16.Septembrī.2012, 14:05 | Komentāri # 2
Zintnieks
Komentāri: 338
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Ziema ir baigās lomkas :D rakt var bet grūti plus salā baterijas mirst ātrāk un plastmasa paliek trausla līdz ar to md var sabeigt, kopīgi rokam bieži zeltu neroku nav mans profils :D
 
MeilisDatums: Svētdiena, 16.Septembrī.2012, 22:11 | Komentāri # 3
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Es domāju ka gan jau katram ir kāds mīļš pleķītis uz kuru nav vēlēšanās citus aicināt. Krietni vairāk ir tā teikt publisko vietu kur daudz ir atrasts un daudz vēl atradīsies... un tur brauc un staigā visi kam nav slinkums. Bet visvairāk ir neapgūtu platību un mūsu dzīves ir par īsu lai kaut 1 Latvijas novadu rūpīgi izstaigātu...
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
TottenkopfDatums: Svētdiena, 16.Septembrī.2012, 23:30 | Komentāri # 4
 
Balvu ielāde ...




Man ziemas periods paiet literatūru lasot, meklējot informāciju, tiekoties ar plānotā rakšanas rajona iedzīvotājiem, zemju saimniekiem... man rakšanas sezona ir pavasaris un tagad rudenis no oktobra līdz zeme sasalst...
 
BillijsDatums: Otrdiena, 18.Septembrī.2012, 11:57 | Komentāri # 5
Garāmgājējs
Komentāri: 13
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Tottenkopf, tā tikšanās ar zemju saimniekiem un rajona iedzīvotājiem ietilpst ikdienas profesijā vai arī ar rakšanu ir domāts MD tikai ar padziļinātu izpēti un vietējo iedz. starp-komunikāciju, kas tad izklausās jau varen-nopietns pasākums.

Kur nonāk tās lietas, kuras atrodat - muzejā, sev uz plauktiņa vai veikalā?

Pēc Henrija teiktā, ir sajūta, ka ja tev nav ritīgs "verķis" vai arī neapejies ar to prātīgi - vari no meža bez tā iznākt. Kas ietilpst MD aprīkojumā? Soma, pats "verķis", pionieru lāpstiņa - vēl kas akūts?( + pričendāļi pēc paša patikas kā pinpointeris par, kuru lasīju http://www.vesturesklubs.lv/forum/4-1958-1 ) vechuks
 
TottenkopfDatums: Otrdiena, 18.Septembrī.2012, 14:48 | Komentāri # 6
 
Balvu ielāde ...




Billijs, ziemas vakaros palasu materiālus, tad atrodās kāda leģenda. Izpētu karti gan mūsdienu, gan arī vecākas, tad tiek braukts uz turieni, ievākta informācija no vietējiem. Tad salīdzīnāta informācija vēl ar pāris informācijas vietām. Pavasarī tad tiek braukts uz izlūkošanu- ir vai nav signāli, kontroles racieni. Ja ir kas nopietns, tad jau brauciens uz nopietnu rakšanu- līdzi lielā un mazā Fiskara lāpsta, cirvis, motorzāģis, pinpointers, GPS, kartes, shēmas, paika un ttd. Apģērbs atkarīgs no laika apstākļiem.
Es pārsvarā esmu kariņu racējs, tātad viss kas saistīts ar 1. un 2. pasaules karu lietām, izņēmums ir sprāgstošas un šaujošas lietas- tās nododu kur nepieciešams.
Bet ja gadās kam vecākam uzrakties, tad pārsvarā to nododu vietējam muzejam, jo informācija dārgi maksā.

P.S. Pirmo reizi, kad nopirku aparātu, tad par rakšanu neko īpaši nezināju. Pirmais gads pagāja mācoties atšķirt signālus- bez pudeļu korķiem neviens nav iemācījies rīkoties ar aparātiem. Pēc tam jau redzēsi ko pašam vajag, kas nepieciešams, kas atvieglo rakšanu, meklēšanu. Bet tas būs pēc tam... orators
 
MeilisDatums: Otrdiena, 18.Septembrī.2012, 21:50 | Komentāri # 7
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Tottenkopf)
Ja ir kas nopietnes, tad jau brauciens uz nopietnu rakšanu- līdzi lielā un mazā Fiskara lāpsta, cirvis, motorzāģis, pinpointers, GPS, kartes, shēmas, paika un ttd. Apģērbs atkarīgs no laika apstākļiem.

Oho! Tiešām izklausās nopietni. Un ir gadījies arī motorzāģi pielietot?

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
TottenkopfDatums: Otrdiena, 18.Septembrī.2012, 22:20 | Komentāri # 8
 
Balvu ielāde ...




Meilis, pāris reizes ir sanācis, jo ceļam pāri bija pārgāzušies koki...
 
otomarsDatums: Otrdiena, 18.Septembrī.2012, 23:27 | Komentāri # 9
Bodnieks

Komentāri: 4100
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Mums ar Amigo šitā gadījās-iebraucām vienā vietā un kad braucām atpakaļ bimbat lielā priede pāri ceļam gan! A kur tikt laukā no meža bija jautājums-tāpēc izmantojām supernavigatoru. Supernavigatora darbības princips-ņemam mobilo ,zvanam draugam -viņš paskatās Google un sākas bals navigācijas proces-tā pat kā Tom Tomā .Izbraucām pa skaisto aplausi .
Partija ""Vidzemes sijātāji"" .Piejūras reģiona Burlaku šūniņa.

Par vienotu ,stipru Vidzemi!!!

.
 
MeilisDatums: Trešdiena, 19.Septembrī.2012, 08:35 | Komentāri # 10
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (RAIM)
ES TE IECEKOJU VIENAA VIETAA.TUR LADINJI PAT VIRS ZEMES MEETAAJAS (50 CM GARI)ZEL KA NEBIJA FOTO

Vai tik tas nav bijis pie Cekules? Tur jau no cara laikiem kara munīcija tika norakta zemē?

Pievienots (19.Septembris.2012, 08:35)
---------------------------------------------

Quote (Tottenkopf)
pāris reizes ir sanācis, jo ceļam pāri bija pārgāzušies koki...

Nu jā, ir man arī gadījies ka bebru aizgrauzta apse vējainā laikā nosprosto man ceļu... veselu stundu ar mačeti dabuju noņemties kamēr tiku tālāk...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
BillijsDatums: Trešdiena, 19.Septembrī.2012, 16:15 | Komentāri # 11
Garāmgājējs
Komentāri: 13
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Meilis)
Vai tik tas nav bijis pie Cekules? Tur jau no cara laikiem kara munīcija tika norakta zemē?

Cekulē vecvecākiem mazdārzs un 20:00 Panorāmā ik pa pāris vasarai stāstīja kādu traģisku gadījumu.

Kādas ir jūsu attiecības ar nesprāgušiem lādiņiem un mīnām? Man gar ausīm pagāja obligātais dienests un ar tiem neesmu uz tu. Pieņemu, ka ja vēlētos vairāk nodarboties tieši ar šādu vēsturisku priekšmetu meklēšanu mežos.. ar programmētāja zināšanām būs par maz. izbrins2 ..

Izdzirdot vārdu "motorzāģis" sapratu, ka joka lieta nav.
Quote (Tottenkopf)
to nododu vietējam muzejam, jo informācija dārgi maksā.

Vai nepārpratu - atrastās lietas tiek nodotas vietējam muzejam samaksu par to neprasot, jo (cik pats zinu un arī mazliet palasot rakstu par likumdošanu) tad muzejiem tādas naudas nav.

Quote (sancho76)
Protams mūsu valstij būtu grūti samaksāt tirgus vērtību legālajam meklētājam kurš atradis kādu unikālu artefaktu atšķirībā no Anglijas.

Tagad muzejā ieejot, apskatoties uz vēsturiskiem objektiem atmiņā nāks miroņgalva ar Titānika cepurīti. happy

Klau, jums nav bijusi doma atzīmēt kartē ar koordinātām, kur konkrētais objekts tika atrasts? Iespējams slima suņa murgi, bet, manuprāt, šos datus pēc tam viegli būtu analizēt. Kā šo informāciju glabāt? Labs jautājums.. Līdz šim šāda ideja bija personīgam priekam - redzēt, kur esmu bijis un ko atradis..
 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 19.Septembrī.2012, 16:32 | Komentāri # 12
 
Balvu ielāde ...




Billijs, kā saka barteris ar muzeju- es viņam atradumus, bet viņš man informāciju par man nepeiciešamajām lietām.
Un par atradumiem- es esmu izveidojis piesasisti GOOGLE EARTH, kur ievadu ataduma vietu un pievienoju bildi tur klāt, bet informācija ir tikai man redzama :)

Gar lādiņiem labāk negrābsties bez iepriekšējas sagatavotības... nav vajadzība ar uguni spelēties, ja vien nevēlies ātrāk doties uz labākiem medību laukiem... un par tādām lietām ātri sagaisdīsi mājās viesus no Valsts policijas...
Es esmu sistēmas analītiķis, tad jau mēs gandrīz kolēgas :)
 
BillijsDatums: Ceturtdiena, 20.Septembrī.2012, 13:58 | Komentāri # 13
Garāmgājējs
Komentāri: 13
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
To vai lādiņš, vai nav + - pēc skaņas noteikt var?
Par piesaisti Google Earth laikam ļoti līdzīga bija tā mana doma - forši fans
Par kolēgām - kas zin .. Strādāju ikdienā ar sys. analītiķiem, bet tevi pēc sejas neatpazīstu :D .
No kura gala tu?

Laikam būs jānobeidz tēma citādi no sava jautājuma par ziemu esmu aizbraucis krūmos.
 
logitechDatums: Sestdiena, 22.Septembrī.2012, 16:43 | Komentāri # 14
Karšu speciālists

Komentāri: 423
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
lai raktu ziema ir jabut nedaudz atsaldetam-pirmkart sniegs otrkart aukstums,baterijas nosezas 2x atrak+ spoli salauzt nav nemazako problemu!
 
MeilisDatums: Svētdiena, 23.Septembrī.2012, 21:23 | Komentāri # 15
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Beidz Logitech te biedēt cilvēkus. Protams ja ārā -25 grādi tad rakšana nebūs diez cik patīkama un ražīga. Bet pagājušajā ziemā kamēr nebija pusmetrs sniega sasnidzis tīri labi varēja darboties un spole tak nav jādauza pret kokiem vai akmeņiem. Nesaprotu kā var ziemā spoli nolauzt? doma
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
Forums » Noteikumi » Jautājumi-atbildes (FAQ) » MD Ziemas laikā (Ziemas laikā ar to nodarbojaties biežāk vai retāk?)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Mūsdienu K... 29.Martā.2024, 05:40 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: nēģis, Valduha


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024