Piektdiena, 29.Martā.2024, 07:07
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Latvieši - racēju tauta - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Forums » Viskautkas » Humors » Latvieši - racēju tauta (Iz vēstures)
Latvieši - racēju tauta
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 06.Jūnijā.2013, 07:31 | Komentāri # 1
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Kad 19. gs. sākumā Kurzemē un Vidzemē atcēla dzimtbūšanu, latvietis beidzot varēja sākt rakt. Kā pirmais šī grūtā un atbildīgā rūpala pamatlicējs, un visu latviešu rakaru guru minams Vilibalds Lāpstmanis.

Dzimis Mazpisānu pusē trūcīga grāvrača ģimenē, Vilibalds jau no bērna kājas skatījās dziļāk par saviem vienaudžiem. Augām dienām ar lāpstu rokās, viņš klaiņoja pa vecajām kapsētām un dīvainajiem pauguriņiem ar valni vienā galā. Skolā sabijis vien pāris ziemas (jo rakt šā kā tā nevarēja), jaunais censonis saprata, ka poļzas no tās nekādas. Kā īstenu latvieti viņu tomēr vairāk vilka pie zemītes. Tieši viņam pieder vārdi: "Latvji, ejiet pļaviņā, duriet lāpstu smiltiņā", kurus vēlāk piesavinājās un pārveidoja kāds krišjānis valdemārs - cilvēks ar apšaubāmu reputāciju (un es pat teiktu - cilvēks ar mazo burtu).
Šodien Vilibalds Lāpstmanis ir nepamatoti aizmirsts, tāpēc aicinu katru sevi cienošu rakari atcerēties un pieminēt šo celmlauzi. pioneer

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
GaraisDatums: Ceturtdiena, 06.Jūnijā.2013, 10:51 | Komentāri # 2
 
Balvu ielāde ...




Esmu dzirdējis par šo vīru, ka esot bijis spējīgs izrakt podu kas varavīksnes galā. depozit Lāpstu šim esot pats Debesu rūcējs Pērkoņtēvs kalis.
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 06.Jūnijā.2013, 11:48 | Komentāri # 3
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tas pats vien ir! Leģenda vēsta, ka tieši viņš atradis izdaudzināto Tālivalža sidrabu. Un viņa MD arī papīra naudu uzrādījis! Īsts velna pulveris... ja
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
otomarsDatums: Ceturtdiena, 06.Jūnijā.2013, 15:59 | Komentāri # 4
Bodnieks

Komentāri: 4100
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Valduha, aplausi
Partija ""Vidzemes sijātāji"" .Piejūras reģiona Burlaku šūniņa.

Par vienotu ,stipru Vidzemi!!!

.
 
GollumsDatums: Ceturtdiena, 06.Jūnijā.2013, 23:10 | Komentāri # 5
 
Balvu ielāde ...




Cieņa un respekts uraa Ar tāāaaaaaaaaaaaaadu MD ,tikai izredzētais, to sidrabiņu māk izmakarēt aplausi
 
rusij77Datums: Pirmdiena, 10.Jūnijā.2013, 13:55 | Komentāri # 6
Zinošs rakaris

Komentāri: 1425
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Vilibalds ar savu "laimes" kuloniņu mani iedvesmo, varbūt sākšu arī tādu nēsāt :)
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 10.Jūnijā.2013, 19:14 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (rusij77)
Vilibalds ar savu "laimes" kuloniņu mani iedvesmo, varbūt sākšu arī tādu nēsāt

Tas esot bijis īpašs pakavs, nokritis ērzelim ar kuru Vilibalds līgavu zadzis. Trejdeviņas dienas meklējis, līdz atradis. Diemžē, pa tam lāgam, līgava ar muižas piķieri pamukusi. Tā arī palika vecpuišos... bimbat

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
007Datums: Trešdiena, 30.Aprīlī.2014, 17:05 | Komentāri # 8
 
Balvu ielāde ...




..pat nezinu,kā es šito biju palaidis garām,,,,nebiju pamanījis laikam..dienas 4tras atpakaļ iečekoju...malacis Valduha..
..bett,,man radās smagas pārdomas...domāju ilgi,,un redz,nācu pie secinājuma,kur radušās nākamās racēju paaudzes idea
..redz senāk bija tāda rakstītāja Brigaderu Anna..bij viņai tāds sacerējums,par Sprīdīti...redz,nu sanāk,ka tas nav sacerējums,bet,gan dzīves patiesība..sanāk,ka tas Sprīdītis ir riktig prototips tam Vilibaldam Lāpstmanim. ..es toč saku..
..sanāk tā..Srīdītis ar šķipeli uz pleca gāja mantu meklēt..mājā palika brūte Lienīte..tad nu redz,kas sanāk,,pēc ilgiem klejojuma gadiem,tak abi laikam sapārojušies..un tad nu dzima racēju paaudze trakais
 
nēģisDatums: Trešdiena, 30.Aprīlī.2014, 19:11 | Komentāri # 9
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote 007 ()
,tak abi laikam sapārojušies..un tad nu dzima racēju paaudze

labs kikina
 
MeilisDatums: Trešdiena, 30.Aprīlī.2014, 19:44 | Komentāri # 10
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Viens ir neapšaubāmi skaidrs - no tā debesu kunga caur to jaunavu Mariju tādi diženi racēji nevarēja nākt mūsu zemē... coolio
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Trešdiena, 30.Aprīlī.2014, 19:57 | Komentāri # 11
 
Balvu ielāde ...




Quote Meilis ()
Viens ir neapšaubāmi skaidrs - no tā debesu kunga caur to jaunavu Mariju tādi diženi racēji nevarēja nākt mūsu zemē...

nirga es ir beigts uuuuuu aplausi :D
 
motomixDatums: Piektdiena, 02.Maijā.2014, 09:54 | Komentāri # 12
Vietējais guru
Komentāri: 150
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Uhh veči, vella pulveri Jūs esat, es ar ierēcu bikiņ okk :D
"Vajag tikai gribēt dzīvot un nebaidīties nāves, tad jau vienmēr izkulsies!" /Miervaldis Ādamsons/
 
Forums » Viskautkas » Humors » Latvieši - racēju tauta (Iz vēstures)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Mūsdienu K... 29.Martā.2024, 05:40 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: Valduha


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024