Ceturtdiena, 02.Maijā.2024, 00:00
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Jaunais likums !!!!!!!!!!!!! - Page 4 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Jaunais likums !!!!!!!!!!!!!
Jaunais likums !!!!!!!!!!!!!
MeilisDatums: Svētdiena, 13.Janvārī.2013, 20:14 | Komentāri # 76
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Cepļa kungs. Tauta gaida tavu paskaidrojumu A4 formātā... raksta
Vai kāds ir atradis kā precīzi definējamas arheoloģiskās senvietas?

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
otomarsDatums: Svētdiena, 13.Janvārī.2013, 21:26 | Komentāri # 77
Bodnieks

Komentāri: 4100
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tādas vietas ir vietas, kuru nosaukums būtu - potenciālie kultūr vēsturiskie piemineķli kuros ietilpst jaun atrasti apbedījumi ,kulta vietas un tā tālāk. Koroče ja atradīsi saktiņu un pāris monētas ,tad nekas ,bet ja parādīsies kauli un lielāks senlietu kopums- turi muti un izliecies ka neesi nekā redzējis coolio
Šite var malzliet ko izlobīt , kas tas par putnu ir arh. senvieta, Da viss ir bumbās -rokam tālāk tikai apdomīgāk. Visu kas vecāks par 17. gs . norokam atpakaļ-es vismaz tā darīšu-lai jau paliek zemē, jo zemes dzīļu bagātības taču pieder valstij doma orators

Latvijas kultūras mantojuma pašreizējais stāvoklis ir traģisks. Laukos siro mantraču brigādes ar metāla detektoriem , kas katastrofālā tempā

AKCIJĀ PIEDALĀS UN ATBALSTA ARĪ SENVIETA.BLOGSPOT.COM UN KULTŪRVĒSTURISKĀS VIDES SAGLABĀŠANAS BIEDRĪBA - KONTAKT EPASTS IR kvsbcesis@gmail.com

KOPĀ VĀKSIM INFORMĀCIJU UN VEIKSIM PĒTĪJUMUS!!!
Rakstīja KVSB CĒSIS izsūtīts 12:55 Nav komentāru:
Sūtīt pa e-pastu
Rakstīt emuāru
Koplietot sociālajā tīklā Twitter
Koplietot sociālajā tīklā Facebook

PIEKTDIENA, 2012. GADA 12. OKTOBRIS

AICINĀJUMS PIEDALĪTIES ARHEOLOĢISKĀ PRAKSĒ un ZIŅOT PAR SENVIETAM UN SENLIETAM

Visiem interesentiem ir iespēja piedalīties arheoloģiskos izrakumos kopā ar arheologiem, vēsturniekiem un citiem nozares speciālistiem. Piedāvājums ir domāts gan studentiem, novadpētniekiem, interesentiem pētniecības tēmas ietvaros, gan īpašniekiem un uzņēmējiem, kas vēlas veikt saimniecisku darbību arheoloģiskās senvietas aizsardzības zonā un/vai teritorijā.

Gaidīsim Tavu priekšlikumu par izrakumu organizēšanu ar mērķi:
· Pētniecības tēmas ietvaros
· Iespējamas senvietas apzināšanas nolūkos
· Senvietas robežu noteikšana
· Novadpētniecības ekspedīcijas ietvaros

Ziņo par esošu vai iespējamu arheoloģisku senvietu, par saviem pētniecības/saimniecības plāniem - un Mēs organizēsim arheoloģisku ekspedīciju, kurā Tev būs iespēja izpausties un ierakstīt savu vārdu Latvijas vēstures lappusē, kā arī realizēt savas ieceres.

Kā pieteikties?
· Jāveic pirmsprojekta izpētes darbs – Jāizdomā ko un kur vēlies darīt
· Piesakies rakstot uz mūsu e-pastu!

Ļoti svarīga ir katra ziņa par senlietu atradumiem, senvietam un to stāvokli, tāpēc ziņo! Ziņo par jauniem un mēs kopā veidosim un pilnveidosim arheoloģisku pieminekļu datubāzi par Vidzemes senvietam. Var izmantot šo speciāli izveidoto formu, vai brīvā stilā sūti uz e-pastu –

Partija ""Vidzemes sijātāji"" .Piejūras reģiona Burlaku šūniņa.

Par vienotu ,stipru Vidzemi!!!

.
 
CeplisDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 12:14 | Komentāri # 78
Kamīnmeistars

Komentāri: 33
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Es jau tā domāju, ka mani jautājumi dažiem izraisīs nepatiku hmmm

Tas tiesa es neesmu no racēju brandžas, jo kā jau savā profīlā rakstīju, mani tuvāk saista ar manu profesiju saistītā vēsture.
Bet kā jau jūs labi zināt, vēstures pētījumos nekas nav atrauts viens no otra un bieži dažādas jomas var krustoties savā starpā. Tāpēc es arī ik pa laikam ielūkojos arī jūsu portālā.

Kāpēc es sāku uzdot šos jautājumus. Teikšu godīgi - man sāka krist uz nerviem, šī jūsu biežā čīkstēšana, citu (oficiālo valsts iestāžu darbinieku) lamāšana un atklātie aicinājumi neievērot valsts likumus.

Tieši tāpēc man lasot jūsu komentārus rodas jautājumi, kas varbūt arī kādu var sākt kaitināt, bet tas nenozīmē, ka šie jautājumi būtu mazsvarīgi un nediskutējami...

Es domāju, ja jūsu hobija mīlētāju vidū nebūtu tik daudz "melnās avis", kas tiešam nodara lielu skādi, un ne tikai no vēstures saglabāšanas viedokļa, tad arī sabiedrība un profesionālie vēsturnieki un arheologi, nebūtu tik kritiski noskaņoti
 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 12:44 | Komentāri # 79
 
Balvu ielāde ...




Ceplis, es uzdevu konkrētu jautājumu, nevajag vispārinājumus, nevajag runāt par lietām, ko nēesat izpratīs vai varbūt tā ir nevēlēšanās to darīt. Jūsu retorika man atgādina viena ļoti pazītama valsts kantora, publiski labi pazīstama vadošā darbinieka runas stilu. Vai Jūs te šajā forumā būsit tas soģis un spriedējs, kurš noteiks kas ir likumīgi un kas nē? Es domāju, ka cilvēkam, kurš nevēlās nekā dot šim forumam, bet tikai ņemt un kritizēt, pēc manām domām nav te ko darīt. Ja Jums būtu kāda interese uzlabot šā forumu kvalitātes ziņā, jau sen būtu ielicis lasāmu un foto informāciju, kas sasitīts ar Jūsu hobiju. Bet Jūs jau kā lielākais daudzums latviešu mākam citam skabargu saskatīt, kur pats neredzat baļķi. Pādomājiet un izdariet secinājumus - varbūt šeit nav Jūsu sabiedrība, varbūt Jūs te neiederaties? Varbūt Jūs nemaz nevēlaties te atrasties?
 
CeplisDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 13:16 | Komentāri # 80
Kamīnmeistars

Komentāri: 33
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (otomars)
Šite var malzliet ko izlobīt , kas tas par putnu ir arh. senvieta, Da viss ir bumbās -rokam tālāk tikai apdomīgāk. Visu kas vecāks par 17. gs . norokam atpakaļ-es vismaz tā darīšu-lai jau paliek zemē, jo zemes dzīļu bagātības taču pieder valstij


Otomars, es atkal, varbūt uzdošu dažus nepatīkamus jautājumus, bet tomēr ...

1)Vai mūsu valstī ir pietiekoši daudz reģistrētu objektu,(tostarp arheoloģisko senvietu), kas ir valsts aizsardzībā un vairāk šo sarakstu nav nepieciešams papildināt?
2)Oficiālie arheologi pret šāda veida rakšanu, kā vienu no argumentiem min, ka tiek izpostīta attiecīgā vide, kā rezultātā ir grūtāk pēctam veikt rekonstrukcijas.
Vai situācijā, kad esiet "aizracies līdz kauliņiem', līdz šim neatklātā arheoloģiskā senvietā, nevajadzētu apstāties un paziņot attiecīgajām iestādēm, kā rezultātā zināšanas par Latvijas teritorijā pieejamajiem vēstures avotiem tiktu paplašinātas ?

Ieguvēji, man šķiet būtu, ja ne visi valsts iedzīvotāji, tad kā minimums tie kas novērtē latviešu tautas kultūru...

Pievienots (16.Janvāris.2013, 13:16)
---------------------------------------------

Quote (Tottenkopf)
Ceplis, es uzdevu konkrētu jautājumu, nevajag vispārinājumus, nevajag runāt par lietām, ko nēesat izpratīs

Tottenkopf, tieši tāpēc es rakstīju šos komentārus, lai vēlētos izprast lietas un procesus kas notiek manā valstī. Kā arī izprast racēju attieksmi pret tām. Arī mani uztrauc ko nedara valsts iestādes.

 
rusij77Datums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 15:27 | Komentāri # 81
Zinošs rakaris

Komentāri: 1425
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Mani izbrīna, kadēļ mūsu zemītē negrib stūrgalvīgi ņemt par pamatu UK pieredzi šajā lietā. Maksāt par senlietām valstij negribas, ap vēstures objektiem pat norādošas zīmes negribas uzlikt.
Atkal tiek iets komunistu iemītais ceļš - aizliegt, atņemt bez maksas, ar ideju - tas ir tautas kopīpašums. Kas tad ir tauta, man līdz šim likās, ka mēs te visi arī it kā esam daļa no tautas, sanāk, ka tikai tik tālu, lai maksātu nodokļus par saviem nekustāmajiem īpašumiem,tai skaitā arī par zemi, bet ja tajos kas atrodas - tad atdod tautai, kura tos bez maksas rekvizē. Kur paliek likuma ievērošana - ka zemes dzīles pieder tam, kuram pieder konkrētais zemes gabals(par kuru īpašnieks maksā zemes nodokli), varbūt esmu palaidis garām un likums jau atcelts? Nekustāmā īpašuma nodoklis gan vēl nav atcelts.
Cepli, laikam būsi no tiem laimīgajiem, kurus vēl šī zemīte ar saviem lēmumiem un likumiem vēl nav ne reizi "aplauzusi", ja tik cītīgi aicini visus likumus ievērot, pat visnekorektākos no valsts puses pret saviem iedzīvotājiem. Arī šis likums ir nekorekts, kur tiek kārtējo reizi ievērotas tikai vienas nelielas sabiedrības daļas intereses. Par atradumiem ir jāmaksā, nevis tie jāatņem! Atņēma savā laikā boļševiki, bet no šīs pagātnes vai nebūtu jāmācās, vai tās ir tās brīvības, par kurām ļaudis 90-jos cīnījās?
Savā prātā domāju, cik tad valstī tās senlietas gadā atrod, nu ja uz 150 000 LVL gadā, tad daudz, ja šādu naudu nevar no budžeta vēstures "sargiem" senlietu iepirkšanai paredzēt, tad par kādām vēstures saglabāšanas vērtībām var būt runa, tīrākā demagoģija. Lai kāda sievele uz Australiju pa Ziemassvētku brīvdienām tipa strādāt neaizbrauc, kādam no pulkajiem valsts pilnvarotajiem par tūkstotīti algu var taču samazināt, lai deputātiņi atsakās no savas šāgada 100 Ls piemaksas pie savas tagadējās pāris tūkstošu algas un manis minētā summa jau rokā.
Re ku, še ku:
http://www.apollo.lv/zinas....3
vēl mums ir Latvijas Dzelzceļš, Latvenergo, LMT u.t.t.


Komentāru rediģēja rusij77 - Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 16:17













 
007Datums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 17:03 | Komentāri # 82
 
Balvu ielāde ...




Quote (Ceplis)
Ieguvēji, man šķiet būtu, ja ne visi valsts iedzīvotāji, tad kā minimums tie kas novērtē latviešu tautas kultūru...

..ieguvēji uz šobrīdi ir tikai paši arheologi..un nevajag man tikai teikt,ka viņi ir tur baigie vēstures fanāti,,,ir varbūt daži,bet lielākā daļa ir pašlabuma meklētāji,,un tāpēc jau ari tādus likumus taisa,lai tiktu pie lielās siles..
..nesaukšu vārdos,,,bet redzēju fotogrāfijas,kur arheologs izbraukājis vai pus pasaules ekskursijās...tad aizdomājos...cik tad alga ??nu kādi simti četri,,tad rodas jautājums...par kādu naudu???no aldziņas to pavilkt nevar..
..vēl ....kur paliek izraktās senlietas???muzeju ekspozicijas nav atjaunotas,,cik no bērnības atceros,tas pats ari tagad muzejos stāv...kur ir tās mantas???kur??ja jau tā ir mūsu vēsture,un kultūrmantojums,tad nu lūdzu,,es arī kā LV pilsonis to visu gribu redzēt....bet vai tikai nebūs tā,ka ne velna nav ko parādīt svilpo
 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 17:45 | Komentāri # 83
 
Balvu ielāde ...




Quote (Ceplis)
Tottenkopf, tieši tāpēc es rakstīju šos komentārus, lai vēlētos izprast lietas un procesus kas notiek manā valstī. Kā arī izprast racēju attieksmi pret tām. Arī mani uztrauc ko nedara valsts iestādes.

Tu raksti kādu pētniecības darbu vai veic kādu statistikas datu ievākšanas pasākumu? Vai pēc mūsu ģimeniskajiem komentāriem izpratīsi valstī notiekošus procesus? Tavas atrunas neiztur kritiku, stāsti kāpēc esi šeit un kādas intereses pārstāvi?
Ja nebūs konkrētas atbildes, tad tiks tava adrese banota ( tiksi "nošauts") un tev šis forums, kā reģistrētam lietotājam tiks liegts.

Pārdomu materiāls
 
otomarsDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 18:47 | Komentāri # 84
Bodnieks

Komentāri: 4100
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Ceplis,kauliņi bieži pa laukiem mētājas un tie nevienu neinteresē, man senkapi neinteresē un nav interesējuši , vismaz rakšanas ziņā. Un senu apbedījumu vietas nav nemaz tik grūti atpazīt, jo kaut kāda pieredze ir. Par uzartiem tīrumiem, kur kauli balo - tādas vietas mani neuztrauc tur parasti šnabju korķi un jaunākas lietas apakšā ir atrodamas, jo viss ir apmaisīts.Un ne jau kauli tur balo, bet kau kādas atliekas sadrumstalotas.
Morāle ir tāda- ar šo likumu nekas nemainīsies priekš manis, bet VKPAI BŪS IZVILCIS TUKŠO LOZI, jo kā cērt, tā atskan. Nāksies viņiem ķert kaifu pie tiem pašiem vecajiem objektiem. Šī organizācija ir zem katras kritikas, mūsu nodokļu sūcējs , kas negrib piecelties no krēsla kabinetā-toties visu grib novelt uz pašvaldību un privāto zemju pleciem.

Quote
Vai situācijā, kad esiet "aizracies līdz kauliņiem', līdz šim neatklātā arheoloģiskā senvietā, nevajadzētu apstāties un paziņot attiecīgajām iestādēm, kā rezultātā zināšanas par Latvijas teritorijā pieejamajiem vēstures avotiem tiktu paplašinātas

Jā jā, tūlīt pat rakstīšu ziņojumu VKPAI par visu ko zinu . Kad būs civilizēti likumi, tad arī domāšu.
Mani fascinē tavi kreisie jautājumi un piekrītu Tottenkopf rakstītajam.

Partija ""Vidzemes sijātāji"" .Piejūras reģiona Burlaku šūniņa.

Par vienotu ,stipru Vidzemi!!!

.
 
MeilisDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 20:20 | Komentāri # 85
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Ceplis)
Vai situācijā, kad esiet "aizracies līdz kauliņiem', līdz šim neatklātā arheoloģiskā senvietā, nevajadzētu apstāties un paziņot attiecīgajām iestādēm, kā rezultātā zināšanas par Latvijas teritorijā pieejamajiem vēstures avotiem tiktu paplašinātas ?

Ja tiešām gadās uzrakties uz seniem apbedījumiem, tad manuprāt pirmkārt par to jāinformē pats zemes īpašnieks un tālākais jau ir īpašnieka ziņā vai viņš vēlas ziņot un līdz ar to iegūt liegumu uz savas zemes vai neziņot... Civillikumam būtu jābūt primārajam un noteicošajam likumam par īpašumu kur saimnieks varētu rīkoties pēc saviem ieskatiem.
Tātad patreizējā gadījumā ja uz mana īpašuma būtu uzieta kāda senvieta es noteikti nogaidītu... Esmu optimists ka kādreiz atradēja darbu un ieguldījumu valsts iestādes pratīs novērtēt. :)
Par Cepļa kungu man ir pozitīvs priekšstats, tas ir labi ka tiek diskutēts par šiem jautājumiem. ja

Pievienots (16.Janvāris.2013, 20:20)
---------------------------------------------
Vienu interesantu faktu no vēstures pieminēšu - Ulmaņlaikos pie zemnieka X ieradās ciemos tajā laikā diezgan ievērojams arheologs Z un pēc senām teikām uzgāja uz viņa zemes viduslaiku senkapus. Zemniekam sāka nepatikt kaut kas no šī arheoloģijas procesa un viņš padzina tos prom. Un Āmen. Žēl ka vairs nav dzīvs šis zemnieks, noteikti aizbrauktu parunāties kas un kā tur bijis...


Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
otomarsDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 21:49 | Komentāri # 86
Bodnieks

Komentāri: 4100
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Meilis , pilnībā piekrītu par tev par nogaidīšanu, līdz labākiem laikiem-attiecībā uz zemju īpašniekiem ,labāk ir paklusēt par šada veida atradumu, labāk lai zina viens nekā vesels bars[uzradīsies citi negodīgie , pa kluso paraks tur ,bet vainīgs būsi tu]. Par Cepļa kunga rakstīto-viņam vajadzētu par psihologu strādāt vai par sarunu vadītāju krīzes situācijā, starp karojošām pusēm.Ja viņš nopietni darbotos ar rakšanu, tad redzētu kādā stāvoklī pārsvarā ir senlietas,munētas u.t.t.-par kādu vēstures liecību saglabāšanu zemē var būt runas, ja pēc gadiem desmit šīs lietas zemē būs sairušas.Ķīmiju uz laukiem turpina joprojām gāzt. Ne jau man dusmas ir uz Cepļa kungu, bet reizēm jautājumi tādi savādi liekas :doma1:, tāpēc iespējams ka viņš nav ikdienā saskāries tā nopietnāk ar šo padarīšanu.
Partija ""Vidzemes sijātāji"" .Piejūras reģiona Burlaku šūniņa.

Par vienotu ,stipru Vidzemi!!!

.
 
007Datums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 21:51 | Komentāri # 87
 
Balvu ielāde ...




Quote (Meilis)
Ja tiešām gadās uzrakties uz seniem apbedījumiem, tad manuprāt pirmkārt par to jāinformē pats zemes īpašnieks

...kļūda pašos pamatos.....
..ja ir tāds variants,tad pirmais ir ziņot Valsts policijai..(nestrīdamies,,es zinu ,ko runāju)
 
GollumsDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 22:10 | Komentāri # 88
 
Balvu ielāde ...




Nu tā.Šodien devos ciemos pie VKPAI,lai tiktu skaidrībā ar monētu un senlietu legalizācijas jautājumiem.Un - izrādījās,ka viņiem pašiem vēl nav līdz galam skaidrība.Taču solīja,ka pēc 24.janvāra,kad oficiāli stājas spēkā jaunais likums,būs gatavi detalizēti noteikumi par visām niansēm legalizācijas un rakšanas noteikumos.Varēja nojaust,ka piemēram monētas nebūs pa vienai,bet pa grupām (vēl nezinu pēc kādiem principiem) jālegalizē.Vārdu sakot jāgaida vēl un tad jau redzēs,kādi brīnumi parādīsies.
 
MednieksDatums: Trešdiena, 16.Janvārī.2013, 22:20 | Komentāri # 89
Darba rūķis
Komentāri: 586
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Gollums, paldies par infu! Laikam tiešām jāpagaida.
 
MuitnieksDatums: Ceturtdiena, 17.Janvārī.2013, 02:33 | Komentāri # 90
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labrīt! Pēc Golluma kunga teiktā var saprast, ka likumdevēji strādā pie Ministru kabineta noteikumiem, kas tiks izdoti pamatojoties uz pieņemtajiem grozījumiem likumā un iespējams "užastačat" likuma pantiņus.
 
kareivis88Datums: Ceturtdiena, 17.Janvārī.2013, 09:57 | Komentāri # 91
Zintnieks
Komentāri: 348
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Jau pirms nedēļas uzdevu jautājumu VKPAI ar e-pasta starpniecību - kur un kā man tad tās senlietas jāreģistrē. Līdz šim - klusums...
Cieni savas zemes vēsturi!
 
GengisDatums: Ceturtdiena, 17.Janvārī.2013, 10:18 | Komentāri # 92
Vietējais guru
Komentāri: 105
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Tā ar varētu būt,kā Muitnieks saka, būs izstudējuši forumos ierakstus, apdomājušies un sarakstīs stingrākus MK noteikumus!
 
CeplisDatums: Ceturtdiena, 17.Janvārī.2013, 13:16 | Komentāri # 93
Kamīnmeistars

Komentāri: 33
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Paldies, kungi, par saturīgiem komentāriem. Tas ir tas ko es no jums gaidīju. Un kā rakstīja Meilis
Quote (Meilis)
tas ir labi ka tiek diskutēts par šiem jautājumiem.


Līdz šim attiecībā pret jūsu hobiju esmu ieturējis neitrālu attieksmi. Un tāpēc, kad ir nācies runāt ar kādu kas ir kritiski noskaņots, esmu centies runāt pozitīvā noskaņā. Tāpēc es nevēlētos lai jūs ar savu attieksmi pret mani - mani no neitrāla cilvēka pārveidotu par jūsu pretinieku.:coolio:

Tas tiesa, ka personīgi mani šis jaunais likums neskar. Bet tanī pat laikā, ja mana īpašuma teritorijā atklātos, ka tai ir nepieciešams piešķirt aizsargājamas teritorijas statusu, man nekādas pretenzijas nebūtu. Tas varbūt tāpēc, ka esmu amatnieks nevis zemnieks.
No statistikas datu ievākšanas procesiem esmu tāls. Tāpat arī no arheologu būšanām...
Un kaut arī es daudzos punktos saprotu vai cenšos saprast jūsu sašutumus, jo mūsu valstī daudzās jomās ir bardaks. Bet tanī pat laikā man nav pieņemami jūsu ciniskie izteikumi pret mūsu tautas vēsturi un kultūru. Un tieši tāpēc es arī pievienojos šai diskusijai, kaut arī jau agrāk lasot līdzīgas diskusijas man ne vienmēr lāgi bija ap sirdi.
Ja jūs uzskatiet, ka jūsu forumā nav nepieciešamas pārdomas, jautājumi un varbūt pat kādi kritiski izteikumi no jūsu hobija malā stāvošu cilvēku puses, es varu arī šo diskusiju neturpināt...

Quote (otomars)
Meilis , pilnībā piekrītu par tev par nogaidīšanu, līdz labākiem laikiem-attiecībā uz zemju īpašniekiem ,labāk ir paklusēt par šada veida atradumu, labāk lai zina viens nekā vesels bars[uzradīsies citi negodīgie , pa kluso paraks tur ,bet vainīgs būsi tu]

Mjā, skumji kad jādzīvo pasaulē kur valda uzticības krīze.... Bet, ja nemaldos par racēju attiecībām ar zemes īpašniekiem, jau kaut kad agrāk ir bijis diskutēts
 
kareivis88Datums: Ceturtdiena, 17.Janvārī.2013, 17:46 | Komentāri # 94
Zintnieks
Komentāri: 348
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Ceplis)
Līdz šim attiecībā pret jūsu hobiju esmu ieturējis neitrālu attieksmi. Un tāpēc, kad ir nācies runāt ar kādu kas ir kritiski noskaņots, esmu centies runāt pozitīvā noskaņā. Tāpēc es nevēlētos lai jūs ar savu attieksmi pret mani - mani no neitrāla cilvēka pārveidotu par jūsu pretinieku.:coolio:

Tas tiesa, ka personīgi mani šis jaunais likums neskar. Bet tanī pat laikā, ja mana īpašuma teritorijā atklātos, ka tai ir nepieciešams piešķirt aizsargājamas teritorijas statusu, man nekādas pretenzijas nebūtu. Tas varbūt tāpēc, ka esmu amatnieks nevis zemnieks.
No statistikas datu ievākšanas procesiem esmu tāls. Tāpat arī no arheologu būšanām...
Un kaut arī es daudzos punktos saprotu vai cenšos saprast jūsu sašutumus, jo mūsu valstī daudzās jomās ir bardaks. Bet tanī pat laikā man nav pieņemami jūsu ciniskie izteikumi pret mūsu tautas vēsturi un kultūru. Un tieši tāpēc es arī pievienojos šai diskusijai, kaut arī jau agrāk lasot līdzīgas diskusijas man ne vienmēr lāgi bija ap sirdi.
Ja jūs uzskatiet, ka jūsu forumā nav nepieciešamas pārdomas, jautājumi un varbūt pat kādi kritiski izteikumi no jūsu hobija malā stāvošu cilvēku puses, es varu arī šo diskusiju neturpināt...


Neesmu manījis, ka kāds ciniski izteiktos par mūsu tautas vēsturi un kultūru, ne šajā forumā. Gluži otrādi, mēs esam vēstures entuziasti, kuri ir ieinteresēti mūsu tautas vēstures saglabāšanā un pētīšanā. Neviens no mums nav ieinteresēties rakties aizsargājamos arheoloģiskajos pieminekļos, kuri ir jāatstāj padziļinātai arheoloģiskajai izpētei. Mēs nenodaram nekādu ļaunumu, nodarbojoties ar savu hobiju uz apstrādātiem laukiem vai arī pie vecu ēku drupām, kur pats par sevi vairs nav nekāda arheoloģiskā "konteksta'' vai viendabīga kultūrslāņa, bet tādējādi mēs varam paglābt šādas tādas vēstures relikvijas no iznīcības. Tā pat kā jebkurā citā hobijā ir melnās avis, piemēram, malumednieki vai maluzvejnieki, bet taču tādēļ mēs visus nemērām ar vienu mērauklu... Vēstures pētniekos vislielāko sašutumu rada fakts, ka tagad cilvēkiem būs ierobežotas iespējas pašiem veidot savas atradumu un citas kolekcijas, tādējādi saglabājot kaut kripatiņu no iznīcībai nolemtajiem vēstursikajiem priekšmetiem, jo tagad likums nosaka, ka šie priekšmeti piederēs valstij. Tas jau nav slikti, bet runājot ar pazīstamu vēsturnieku viņš teica, ka neviens nespēj iedomāties kādas vērtības glabājas muzeju un arhīvos, kuras parastie mirstīgie diez vai kādreiz redzēs, ekspozīcijas netiek mainītas gadiem. Arhīvu dārgumi pārklājas ar putekļiem, tas pats arī notiks ar nodotajiem atradumiem. Tad ir jautājums, kas ir labāk - vai vēsturiskās vērtības nogulst arhīvu plauktos, kur tās turpina pārklāties ar putekļiem vai arī tomēr atrodas atradēja privātajās kolekcijās, kuras starp citu, diezgan daudz vēstures pētnieku labprāt izrādītu savos privātajos muzejos vai arī atsevišķās ekspozīcijās valsts muzejos...

Cieni savas zemes vēsturi!
 
rusij77Datums: Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 14:03 | Komentāri # 95
Zinošs rakaris

Komentāri: 1425
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Pieejot filozofiski, arī šo ja atrastu ar MD pie mums, Latvijā labprāt rekvizētu, vecim paveicies, jo viņš to atradis Austrālijā. Varu tikai vēlreiz atkārtoties: par atradumiem valstij jāmaksā, ja tie liekas vēsturiski vērtīgi, nevis jāmēģina tie iegūt no iedzīvotājiem par velti.
http://rus.tvnet.lv/novosti....w.tvnet

Vēl viens sižets no Austrālijas, mani iepriecina šī pozitīvā sabiedrības attieksme pret šo hobiju, tas arī tiek saukts par hobiju, ar kuru ļaudis nodarbojas savā brīvajā no darba laikā. Ja Latvijā kaut kur varētu atrast zelta smiltis, kaut vai pavisam nedaudz, stādos priekšā mūsu likumdevēju rosīšanos :)
http://www.youtube.com/watch?v=cEIqEl39QbM&feature=player_embedded#!


Komentāru rediģēja rusij77 - Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 14:23













 
otomarsDatums: Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 15:18 | Komentāri # 96
Bodnieks

Komentāri: 4100
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Par ko satraucamies tautieši doma1 ?Nu pieņēma veco likumu atjauninātā variantā, kas tad ir noticis?Nevarēs paturēt sev priekšmetu līdz 17 gs.- arī labi , raksim priekšmetus , kuri ir no 18 gs. Likums ta pieņemts ,bet absolūti nesakārtots-nav nekāda reāla mehānisma , kā tas viss darbosies. Sastrēbs viņi karstu-redzēsiet ka būs pret viņiem vērsti juridiski procesi, jo līdz marta mēnesim viņi nekad napaspēs reģistrēt visas kolekcijas un atsevišķus priekšmetus. Fiziski diezin vai tas ir iespējams, nerunājot par to ,ka pēc tam katra kristinka ,buratinka būs viņiem jāpieņem no apzinīgiem racējiem. Neaimirstiet arī ka lielgabalu un muskešu lodes ietilpst šajā kategorijā-kā viņi noteiks kuru gadsimtu lodes tās ir ,a ko?Man jau nav grūti katru dienu nosūtīt pa pāris e pastiem ar muskešu lodēm, ja parēķina ar pāris kg vajadzētu ilgam laikam pietikt.
Nu nav viņi piegājuši šim likumam no pareizās civilizētās puses. Vai tad man būtu žēl sadarboties ar šādām organizācijām , ja vis būtu gājis cilvēcisku gaitu? Protams ka nē. Savas pilsētas muzejam turpināšu nest lietas , kuras atrastas, bet dāvinājuma līgumus sastādīšu tā ka, lai viņi neaizplūst projām no pilsētas un neviens cits nevar uzlikt ķepu uz šīm lietām.Tas skaitīsies ,kā pilsētas īpašums.

Partija ""Vidzemes sijātāji"" .Piejūras reģiona Burlaku šūniņa.

Par vienotu ,stipru Vidzemi!!!

.
 
GengisDatums: Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 16:12 | Komentāri # 97
Vietējais guru
Komentāri: 105
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Par likumu nesatraucamies , jāsatraucas būtu ,ja vairs neko sakarīgu nevarētu atrast !

Komentāru rediģēja Gengis - Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 16:12













 
KurmisVDatums: Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 17:20 | Komentāri # 98
Ķirurgs

Komentāri: 575
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Paldies Golumam par informāciju.Vismaz kaut kas .
Arī es rakstīju e pastu,atbildes nav.

Manuprāt skaidri jāzin spēles noteikumi,tad jāskatās.Šobrīd nav par ko cepties,jo noteikumu reāli jau vēl nav.

KurmisV
 
CeplisDatums: Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 19:26 | Komentāri # 99
Kamīnmeistars

Komentāri: 33
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (kareivis88)
Neesmu manījis, ka kāds ciniski izteiktos par mūsu tautas vēsturi un kultūru, ne šajā forumā. Gluži otrādi, mēs esam vēstures entuziasti, kuri ir ieinteresēti mūsu tautas vēstures saglabāšanā un pētīšanā. Neviens no mums nav ieinteresēties rakties aizsargājamos arheoloģiskajos pieminekļos, kuri ir jāatstāj padziļinātai arheoloģiskajai izpētei. Mēs nenodaram nekādu ļaunumu, nodarbojoties ar savu hobiju uz apstrādātiem laukiem vai arī pie vecu ēku drupām, kur pats par sevi vairs nav nekāda arheoloģiskā "konteksta'' vai viendabīga kultūrslāņa, bet tādējādi mēs varam paglābt šādas tādas vēstures relikvijas no iznīcības. Tā pat kā jebkurā citā hobijā ir melnās avis, piemēram, malumednieki vai maluzvejnieki, bet taču tādēļ mēs visus nemērām ar vienu mērauklu... Vēstures pētniekos vislielāko sašutumu rada fakts, ka tagad cilvēkiem būs ierobežotas iespējas pašiem veidot savas atradumu un citas kolekcijas, tādējādi saglabājot kaut kripatiņu no iznīcībai nolemtajiem vēstursikajiem priekšmetiem, jo tagad likums nosaka, ka šie priekšmeti piederēs valstij. Tas jau nav slikti, bet runājot ar pazīstamu vēsturnieku viņš teica, ka neviens nespēj iedomāties kādas vērtības glabājas muzeju un arhīvos, kuras parastie mirstīgie diez vai kādreiz redzēs, ekspozīcijas netiek mainītas gadiem. Arhīvu dārgumi pārklājas ar putekļiem, tas pats arī notiks ar nodotajiem atradumiem. Tad ir jautājums, kas ir labāk - vai vēsturiskās vērtības nogulst arhīvu plauktos, kur tās turpina pārklāties ar putekļiem vai arī tomēr atrodas atradēja privātajās kolekcijās, kuras starp citu, diezgan daudz vēstures pētnieku labprāt izrādītu savos privātajos muzejos vai arī atsevišķās ekspozīcijās valsts muzejos...


Paldies, kareivis88, par saturīgu komentāru, kura saturam, pamatā, es piekrītu !


Un starp citu, manuprāt, ja "Latvijas vēstures pētnieku klubs" kļūtu, (kā tika izteikts priekšlikums) par sabiedrisku organizāciju, tad sadarbība ar muzejiem varētu kļūt produktīvāka...
 
MastersDatums: Piektdiena, 18.Janvārī.2013, 22:49 | Komentāri # 100
Observators
Komentāri: 79
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (007)
Quote (Meilis)
Ja tiešām gadās uzrakties uz seniem apbedījumiem, tad manuprāt pirmkārt par to jāinformē pats zemes īpašnieks

...kļūda pašos pamatos.....
..ja ir tāds variants,tad pirmais ir ziņot Valsts policijai..(nestrīdamies,,es zinu ,ko runāju)


Piekrītu 007, jo iespējams, ka tie kauli nav nemaz tik veci..
 
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Jaunais likums !!!!!!!!!!!!!
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Mūsdienu K... 30.Aprīlī.2024, 08:43 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Video 29.Aprīlī.2024, 05:11 Valduha Humors
Lasīt
Karš Austr... 27.Aprīlī.2024, 14:57 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Te rakstām... 25.Aprīlī.2024, 17:33 rukets Pļāpātuve
Lasīt
Laika apst... 23.Aprīlī.2024, 05:10 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 17.Aprīlī.2024, 13:08 Valduha WW2
Lasīt
Bildes 06.Aprīlī.2024, 21:46 007 Humors
Lasīt
WWII kāpur... 05.Aprīlī.2024, 08:30 Valduha WW2
Lasīt
Bērzu sula... 03.Aprīlī.2024, 05:46 Valduha Dzērieni
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: nēģis, zed, sālītis, Girts, andris


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024