Piektdiena, 19.Aprīlī.2024, 20:40
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Te rakstām par visu un visām, par tiem un šiem.... - Page 129 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Te rakstām par visu un visām, par tiem un šiem....
Te rakstām par visu un visām, par tiem un šiem....
TottenkopfDatums: Pirmdiena, 16.Septembrī.2013, 22:24 | Komentāri # 1
 
Balvu ielāde ...




Te rakstām par laiku apstāļiem, par cenu kāpumiem, par negulētām naktīm un smaidošiem meitiešiem īsos bruncīšos... te pat varam rakstīt par politiku, lamāt valdību un ttd. ( tā pat tiks izdzēsts nemanot) ... te būs tēma, kurā čatojam ... čatojam par visu... kas nu kuram ienāk prātā....
P.S. Tikai neaizmirstām elementāru pieklājību, toleranci vienam pret otru un .... un tas arī viss....

Tikai nepaliekam par šadiem.....

 
MeilisDatums: Ceturtdiena, 21.Novembrī.2019, 16:18 | Komentāri # 3201
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Tur varētu līdzēt 100% mežu miglošana.

Vo! Toč pretlāču serumu miglot no lidmašīnām. Varbūt mežos saindētu medu spaiņos vietām izlikt trakais
Nopietni runājot, man tie lāči bijuši nebijuši. Neesmu nevienu saticis un man neko nodarījuši tie nav, bitenieki gan jau savādāk domā. Piekrītu Voldiņam, visu izsaka statistika.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 21.Novembrī.2019, 17:11 | Komentāri # 3202
Stāstnieks

Komentāri: 11608
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Mana doma ir tāda, ka lācis jau vairākās paaudzēs NAV mūsu zemes pastāvīgais iemītnieks un, manuprāt, nav arī tupmāk vajadzīgs.

Šajā gadījumā Tavas domas nav īsti pareizas. Nezinu kā bija pirmās brīvvalsts laikā, bet pēckara gados A-Latvijā tas allaž tika konstatēts. Pirms gadiem trim lāča pēdas viens mednieks uzgāja kādu km no manām mājām. Vai tāpēc lai es neietu mežā?
Būsi salasījies grāmatas par sarkangalvīti un vilku. :D

Quote sālītis ()
Neesmu dzirdējis nevienu atgadījumu par Tevis nosaukto daudzo četrkājaiņu letāliem uzbrukumiem

Tā vis nav. Klaiņojošu suņu agresijas rezultātā Latvijā ik pa 5 gadiem kāds zaudē dzīvību. Diemžēl.

Quote sālītis ()
Vai Tu atbalsti arī zeltaino šakāļu invāziju, un ko teiksi, kad sakarā ar globālo sasilšanu sāks nākt uz ziemeļiem arī kobras?

Nesapratu kāds šakāļiem, kobrām un ziloņiem sakars ar brūno lāci? doma

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Ceturtdiena, 21.Novembrī.2019, 18:07 | Komentāri # 3203
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2130
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote
Nezinu kā bija pirmās brīvvalsts laikā, bet pēckara gados A-Latvijā tas allaž tika konstatēts.

Konstatēts ir, protams, un pie tam katru gadu un ne viens vien (tagad kādi 30? siro). Es rakstīju pastāvīgais iemītnieks, kas nozīmē, ka viņš te arī vairotos. Pagaidām lāču vairošanās Latvijā nav konstatēta. Un es par to, maigi sakot, nu nemaz neskumstu.

Quote
Klaiņojošu suņu agresijas rezultātā Latvijā ik pa 5 gadiem kāds zaudē dzīvību.

Cilvēks un letāli?! Faktus studijā!

Quote
Nesapratu kāds šakāļiem, kobrām un ziloņiem sakars ar brūno lāci?

Tāpat kā te ieklīst lāči, tā arī citas sugas ar laiku parādās. Es domāju, ka arī tās pašas kobras sakarā ar globālo sasilšanu nāks uz mūsu pusi. Protams, ne mūsu mūžā to šeit redzēt. Bet zeltainais šakālis jau gan ir klāt. Un tam šakālim arī vajag kaut ko ēst. Bet, ja ēd viņš, tad līdzsvars dabā mainās un kāda no mūsu sugām tiek apdraudēta. Ne tā?

 
MeilisDatums: Ceturtdiena, 21.Novembrī.2019, 18:59 | Komentāri # 3204
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Es domāju, ka arī tās pašas kobras sakarā ar globālo sasilšanu nāks uz mūsu pusi.

Ui, to gan es gribētu... vismaz varētu smalkus dzērienus pagatavot. :)

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
sālītisDatums: Ceturtdiena, 21.Novembrī.2019, 19:25 | Komentāri # 3205
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2130
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote
vismaz varētu smalkus dzērienus pagatavot.

brrrr... man būtu krietni jāiespringst, lai tādu pudeli paņemtu rokā. Nepatīk šitie dergļi. Interesanti, vai tas vispār ir dzerams, nav formalīns?
 
MeilisDatums: Ceturtdiena, 21.Novembrī.2019, 20:52 | Komentāri # 3206
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Pirms pāris gadiem bija iespēja nogaršot, dzerams ir, bet nevarētu teikt ka traki gards. :)
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 21.Novembrī.2019, 23:40 | Komentāri # 3207
Stāstnieks

Komentāri: 11608
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Pagaidām lāču vairošanās Latvijā nav konstatēta. Un es par to, maigi sakot, nu nemaz neskumstu.

Ir konstatēta, ja nemaldos, tad pēdējais, man zināmais, gadījums bija Teiču purva rajonā. Mēģināju sazvanīt vienu ekspertu šajā jomā, bet neizdevās. Pazvanīšu rīt, un precizēšu. Arī krievu laikā bija raksts avīzē par mežsarga sastapšanos ar 2 lācēniem kaut kur A-Latvijā. Var jau būt, ka tie ieklīduši no Krievijas vai Igaunijas, bet tas nemaina lietas būtību.

Quote sālītis ()
Cilvēks un letāli?! Faktus studijā!

Jāskatās regulāri Panorāma. Pēdējā, ja nemaldos, bija sieviete gados, kuru suņu bars bija pa daļai apēdis. Ik pa laikam parādās ziņas par vilku saplosītām aitām ganībās, bet vēlāk tiek precizēts, ka tie vairumā gadījumu tomēr bijuši suņi.

Quote sālītis ()
Tāpat kā te ieklīst lāči, tā arī citas sugas ar laiku parādās. Es domāju, ka arī tās pašas kobras sakarā ar globālo sasilšanu nāks uz mūsu pusi. Protams, ne mūsu mūžā to šeit redzēt. Bet zeltainais šakālis jau gan ir klāt. Un tam šakālim arī vajag kaut ko ēst. Bet, ja ēd viņš, tad līdzsvars dabā mainās un kāda no mūsu sugām tiek apdraudēta. Ne tā?

Atšķirībā no šakāļa, lācis ir Latvijas vietējais dzīvnieks. Lai arī 19. gs. pa lielam izmedīts, tomēr pamazām atgriezies. Arī zeltainais šakālis, ja tas šeit ieviesīsies, būs dabisks Latvijas iemītnieks. Viņu, atšķirībā no jenotsuņa vai amerikas ūdeles, neviens nebūs atvedis un palaidis brīvībā. Mainās klimats - mainās arī dzīvnieku, augu un kukaiņu sastāvs. Kādreiz Latvijā mita ziemeļbrieži. Klimats kļuva siltāks, un tie, loģiski, atkāpās uz ziemeļiem. Lāci, tāpat kā vilku, iznīcināja nevis klimata pārmaiņas, bet cilvēks.
Tās pašas mežacūkas, pateicoties siltajām ziemām, kļūdainajai Valsts mežu dienesta politikai, un mednieku veiktajai piebarošanai, pirms cūku mēra epidēmijas, bija lielākā problēma lauku iedzīvotājiem.
Bebrs - kādreiz pilnībā izmedītais Latvijas faunas pārstāvis savairojies tādos apmēros, ka apsēdis pat Rīgas kanālu. Jautājums - kāpēc? Atbilde ir pavisam vienkārša. Kas notika ar kolhozu meliorācijas grāvjiem? Tos neviens nepļāva, un tie aizauga ar kārkliem un alkšņiem. Ideāla bebru dzīvesvieta. Kas notika ar mežiem? Tie tika meliorēti, savagoti ar grāvjiem. Apkārt koku bez skaita - ideāla bebru dzīvesvieta. Kas ir bebra dabiskais ienaidnieks? Vilks. Bet vilks ēd arī stirnas un mežacūku mazuļus. Tas nepatīk medniekiem. Vilks, viņu acīs ir kaitnieks, tāpēc likvidējams.
Ko es ar to gribu pateikt? Daba pati sevi regulē. Vienu gadu savairojas bebri, pēc pāris gadiem, pateicoties barībai, vilki. Tad bebri, stirnas un mežacūkas sasniedz savu minimumu, kas automātiski samazina arī vilku skaitu. Pēc vilku skaita samazināšanās, minētās populācijas sāk pieaugt. Bet pēc dažiem gadiem, attiecīgi, sāk pieaugt arī vilku skaits, un visa jezga sākas no jauna. Lielākais misēklis šajā procesā ir cilvēks. Viņš negrib 3 vakarus sēdēt mastā, lai nomedītu vienu cūku. Viņš grib vienā vakarā nomedīt 3 cūkas.
Bet, atgriežoties pie lāčiem, pat, ja to Latvijā būtu 200, šaubos vai Tev kaut kad rastos izdevība ar viņu sastapties. Pērnajā medību sezonā Latvijā nomedīti 280 vilki. Vai Tev kādu izdevies sastapt?

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 22.Novembrī.2019, 09:09 | Komentāri # 3208
Stāstnieks

Komentāri: 11608
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Ir konstatēta, ja nemaldos, tad pēdējais, man zināmais, gadījums bija Teiču purva rajonā. Mēģināju sazvanīt vienu ekspertu šajā jomā, bet neizdevās. Pazvanīšu rīt, un precizēšu.

Tomēr atmiņa mani pievīlusi. Teiču purva rajonā mazuļi nav novēroti... :(

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Piektdiena, 22.Novembrī.2019, 10:02 | Komentāri # 3209
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2130
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Lāču mazuļi Latvijā tikai ieklīst. Tad, kad ir mazāki, tad kopā ar māti, lai citi lāču tēviņi tos nenokostu. Tā, ka to vairošanās šeit par laimi nenotiek. Vilkus (varbūt suņu jaukteņi ar vilkiem?) brīvā dabā esmu šeit redzējis, pie tam ļoti tuvu, tiesa, tas bija krietni sen (70-o gadu beigas/80-o gadu sākums), tepat pilsētas tuvumā, mežā, kur bija arī pilsētas atkritumu izgāztuve.
Par suņiem, jā, tiešām atradu gan gadījumus, kad ir bijušas letālas sekas, upuri ir bijuši nevarīga 5 gadīga meitenīte un veca sieviete. Tomēr Rumānijā lācis ir saplosījis spēkpilnus vīriešus, un tas jau ir augstāks agresijas līmenis. Un varbūt tas ir noticis tieši šajā dabiskās regulācijas posmā, kad visēdājam lācim, kurš ir savairojies, jau sāk trūkt dzīvnieku vidū atrodamo medījumu? Vai Tu tādā gadījumā gribētu ar savu miesu remdēt plēsoņas izsalkumu? Es noteikti nē!
Bet, ja tā globāli paņem, vai homo sapiens arī nav dabiskais iemītnieks ar savu lomu savām prasībām dabas procesos? "Marsiešu" skatījumā uz mūsu planētu Zemi pilnīgi noteikti! Un ja, homo sapiens dabas līdzsvarā nepratīs atrast sev pareizo vietu, viņš vienkārši pazudīs. Bet Zeme jau paliks un dabas procesi arī bez viņa turpināsies. Mēs, homo sapiens, esam dažādi subjekti, kuriem katram ir atšķirīgs skatījums uz lietām un procesiem, un mēs veidojam kopējo viedokli. Šajā gadījumā es esmu to pusē, kuri negrib lāci šeit brīvā dabā redzēt, Tu gribi. Pagaidām ar lielo politiku virsroku ņem Tavs viedoklis, bet es demokrātiskā veidā darīšu, lai uzvarētu manējais. ja
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 22.Novembrī.2019, 11:15 | Komentāri # 3210
Stāstnieks

Komentāri: 11608
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Lāču mazuļi Latvijā tikai ieklīst. Tad, kad ir mazāki, tad kopā ar māti, lai citi lāču tēviņi tos nenokostu. Tā, ka to vairošanās šeit par laimi nenotiek.

Vari sevi mierināt, bet vairošanās NOTIEK! Problēma ir tā, ka to konstatēt ir ļoti grūti. Jāatrod ziemas laikā lāča miga ar mazuļiem. Tā teikt, neviens mežstrādnieks, vai mežsargs tādā migā vēl nav iekritis... trakais Zinātnes aprindās likums ir "ciets" - kamēr fakts nav 100% pirādīts, pastāv iespēja, ka tas nav patiess. Lāču mazuļi tiek sastapti vien A-Latvijā. Pastāv tīri teorētiska iespēja, ka tie iekliduši no Krievijas vai Igaunijas. Ja tos atrastu Zemgalē vai Kurzemē, tad vairs nebūtu variantu.

Quote sālītis ()
Šajā gadījumā es esmu to pusē, kuri negrib lāci šeit brīvā dabā redzēt, Tu gribi. Pagaidām ar lielo politiku virsroku ņem Tavs viedoklis, bet es demokrātiskā veidā darīšu, lai uzvarētu manējais.

Es cienu Tavu viedokli, un esmu pārliecināts, ka lāci brīvā dabā Tu tā arī neredzēsi. Un ir liela varbūtība, ka arī es neredzēšu. Brūnais lācis izvairās no cilvēkiem. Ja papēta statistiku, tad Tev ir krietni (ļoti krietni) lielāka iespēja tapt notriektam uz gājēju pārejas, vai iet bojā autoavārijā. Vai Tu iestāsies arī par mehānisko transportlīdzekļu aizliegšanu Latvijas teritorijā?
Kā jau minēju iepriekš, Latvijā nav konstatēts neviens letāls iznākums, pēc "satiklšanās" ar vilku. Bet pēs "satikšanās" ar suņiem ir. Bet cilvēkam, vienalga, būs lielākas bailes satikt vilku, nekā suni. Tāda nu ir mūsu psiholoģija.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Piektdiena, 22.Novembrī.2019, 11:36 | Komentāri # 3211
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Vai Tu tādā gadījumā gribētu ar savu miesu remdēt plēsoņas izsalkumu? Es noteikti nē!

Atvainojos ka iejaucos Jūsu debatēs...
Es domāju ka vairāk jāuztraucas no mazajiem miesas ēdājiem. Pēc statistikas un varbūtību teorijas uz 99% var droši uzskatīt ka mūsu miesas ēdīs sīkie parazīti, vēzis vai zemes tārpi nevis vilks vai lācis. coolio

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 22.Novembrī.2019, 11:45 | Komentāri # 3212
Stāstnieks

Komentāri: 11608
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tieši tā!
Šovasar dēls pabija ASV, militārās mācības Mičiganas štatā. Pirmajā dienā viņus brīdināja no lāčiem un klaburčūskām. Pie tam, uzsvēra, ka lāči ir aizsargājami, un tos nonāvēt nedrīkst. Lāču tur esot daudz. Pēdas un darbības rezultāti esot bijuši redzami. Bet nevienu pekaini tā arī nesastapa... ...klaburčūskas gan.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Sestdiena, 23.Novembrī.2019, 08:46 | Komentāri # 3213
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2130
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Pēc statistikas un varbūtību teorijas uz 99% var droši uzskatīt ka mūsu miesas ēdīs sīkie parazīti, vēzis vai zemes tārpi nevis vilks vai lācis.

Protams, mēs visi nonāksim tālākā dabas apritē! Jautājums ir tikai par to īso pārejas momentu, kāds tas var gadīties, atvadoties no šīs laicīgās dzīves. Tas, ka tālāk ar mums kaut kas notiks, ir pilnīgi skaidrs, un te man prātā iešāvās sen redzētā anekdote https://www.youtube.com/watch?v=0PLz62gwxM0 happy
Quote Valduha ()
Pirmajā dienā viņus brīdināja no lāčiem un klaburčūskām. Pie tam, uzsvēra, ka lāči ir aizsargājami, un tos nonāvēt nedrīkst.

Interesanti, vai tiešām valstī, kur daudziem iedzīvotājiem ir ieroči, ar tiem sevi nedrīkst aizsargāt arī nāves briesmu gadījumā? A ko tad ar to lāci darīt, ja tas uzbrūk un rokā ir šaujamais? Un mums arī Latvijā drīz mežos tādus katram vajadzēs līdz! shaut Šeit mums diskusija sākās ar to, ka ir reāli fakti, kad lācis uzbrūk spēcīgam stipram cilvēkam. Rumānijas fakti liecina par to, ka ne vienmēr tas ķepainis ir nesastopams un nekaitīgs!
 
MeilisDatums: Sestdiena, 23.Novembrī.2019, 09:54 | Komentāri # 3214
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Anekdote līdzīga bij dzirdēta, bet laba. :D
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
sālītisDatums: Svētdiena, 24.Novembrī.2019, 10:45 | Komentāri # 3215
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2130
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Šodien uzzināju sev vienu jaunu lietiņu no facebook grupas "dzimtas detektīvs". Ir tāds termins "пахотный солдат", tad tas esot karavīrs - arājs jeb kara resoram pakļauts zemnieks. Diezgan ilgu laiku Daugavpils cietoksnim esot bijuši pakļauti karavīri - arāji, kas esot bijuši visi Izvaltas pagasta zemnieki.
 
MeilisDatums: Otrdiena, 26.Novembrī.2019, 21:49 | Komentāri # 3216
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Šodien skaisti pavadījām laiku. Sadzinām šķūnī apmēram 40 civilos ciema iedzīvotājus un ... vērojām...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
sālītisDatums: Trešdiena, 27.Novembrī.2019, 09:00 | Komentāri # 3217
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2130
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Jocīgi bildē tas, ka šķūnis ir uzcelts tādā slapjā vietā. Parasti tak sausās vietās ceļ. Vai tad nodedzināts tiek kāds esošs vai arī deg butaforija? Labi izskatās kareivji ar gadžetiem filmējot! nirga
 
MeilisDatums: Trešdiena, 27.Novembrī.2019, 10:46 | Komentāri # 3218
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Patiesībā tur ir sausa vieta. ''Tanku'' rises un ūdens tika speciāli sataisīts dramatismam. Šķūnis tika pa nedēļu uzbūvēts un filmēšana jau beigusies. Visi dalībnieki pienāca tuvāk pavērot. :)
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
KalnietisDatums: Ceturtdiena, 28.Novembrī.2019, 17:52 | Komentāri # 3219
Darba rūķis
Komentāri: 251
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Iepatikās, īsais Latvijas vēstures kurss https://u.to/WJbUFg

Komentāru rediģēja Kalnietis - Ceturtdiena, 28.Novembrī.2019, 17:54













 
KašātajsDatums: Piektdiena, 29.Novembrī.2019, 09:50 | Komentāri # 3220
Gredzenu pavēlnieks

Komentāri: 1183
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Šito uz 9 maiju jāuzliek pie okupācijas pieminekļa.
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 29.Novembrī.2019, 14:44 | Komentāri # 3221
Stāstnieks

Komentāri: 11608
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Pirms kaut kāda laika šis video jau bija mūsu forumā. Bet patīkami to noskatīties vēlreiz! alus
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
KašātajsDatums: Sestdiena, 14.Decembrī.2019, 20:09 | Komentāri # 3222
Gredzenu pavēlnieks

Komentāri: 1183
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Oho rekā sanāk.


Komentāru rediģēja Kašātajs - Sestdiena, 14.Decembrī.2019, 20:12













 
MeilisDatums: Sestdiena, 14.Decembrī.2019, 20:38 | Komentāri # 3223
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Aвиационнaя бомба :D :D
Vakar kā reiz man tādas 5 gab. izrakās...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MuitnieksDatums: Sestdiena, 14.Decembrī.2019, 21:43 | Komentāri # 3224
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labvakar! Interesanti gan priekš kam aviācijas bumbai tās dzinēja sprauslas, lai ātrāk krīt zemē? Jā krievi izgatavoja no mīnmetēja šaviņiem spridzekļus ko meta no "russ faner" tikai astes gals tika pārtaisīts piemetinot spārniņus.
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 16.Decembrī.2019, 10:50 | Komentāri # 3225
Stāstnieks

Komentāri: 11608
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Muitnieks ()
Jā krievi izgatavoja no mīnmetēja šaviņiem spridzekļus ko meta no "russ faner" tikai astes gals tika pārtaisīts piemetinot spārniņus.

Manuprāt, Tu kļūdies. Par faktu, ka mīnmetēja mīnas izmantotu aviācijā, dzirdu pirmo reiz. Spārniņus pārtaisīt nav jēgas, jo tām jau ir spārniņi. Būtu jāieskrūvē cits detonators ar propelleri, kurš neuzvelkas centrbēdzes rezultātā, bet kuru iedarbina aerodinamiskais spēks.
No 50 mm mīnmetēju mīnām Ļeņingradā gatavoja rokas granātas - "blokadņicas":


Aviācijas bumbas krievi gatavoja no brāķētiem artilērijas šāviņiem. Manā kolekcijā ir divas šāda veida aviācijas bumbu atliekas (tukšas). Viena pagatavota no 37 mm prettanku lielgabala šāviņa 37х250R, otra no 100 mm šāviņa.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Te rakstām par visu un visām, par tiem un šiem....
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 19.Aprīlī.2024, 16:29 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Te rakstām... 19.Aprīlī.2024, 06:46 rukets Pļāpātuve
Lasīt
Mūsdienu K... 19.Aprīlī.2024, 06:10 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 17.Aprīlī.2024, 13:08 Valduha WW2
Lasīt
Video 17.Aprīlī.2024, 05:37 Valduha Humors
Lasīt
Laika apst... 12.Aprīlī.2024, 18:22 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Bildes 06.Aprīlī.2024, 21:46 007 Humors
Lasīt
WWII kāpur... 05.Aprīlī.2024, 08:30 Valduha WW2
Lasīt
Bērzu sula... 03.Aprīlī.2024, 05:46 Valduha Dzērieni
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: nēģis, zed, rukets, Valduha, sālītis, CharlesRek


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024