Ceturtdiena, 18.Aprīlī.2024, 18:29
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | "Bundža" - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » WW2 » "Bundža" (Patīkams pārsteigums.)
"Bundža"
foxterjerDatums: Ceturtdiena, 21.Aprīlī.2011, 22:11 | Komentāri # 1
Ostaps Benders

Komentāri: 124
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Šodien viens mans draugs piezvanija un pavēstīja, ka esot bijis pie manis iebraucis, ka manis neesot bijis mājās un ka viņš esot pagalmā nometis kaut kādu kara laika bundžu. :D Laikam esot friču. :D Atbraucot mājās sagaidīja patīkams pārsteigums ieraugot, ka puķudobē mētājas "bundža", kura nebija nekas cits kā vācu 10 mm reaktīvā mīnmetēja Nebelwerfer lādiņa tvertne. :) Tiešām švītīga un sen kārota manta manta. prieks
"Bundžā" kāds ļoti praktisks Latvietis bija glabājis "atrabotku" tāpēc iekšpuse ir vienkārši ideālā stāvoklī (pagaidām gan piebērta ar zāģu skaidām) Interesanti, ka man ir vismaz trīs gāzmasku bunduļi, kuros arī kāds ļoti praktisks cilvēks bija glabājis solidolu. :) Tāda izplatīta prakse manā galā. :D
Vēl tikai jānoskaidro vai visām šī veida tvertnēm bija dzeltena krāsa, vai arī šī ir nokrāsota Āfrikas korpusa kamuflāžas krāsā. doma1

Vēl tikai viens jautājums. Manīju vienā racēju forumā, kā vīrs bija izcēlis no zemes friču ķiveri, kura no pirmā acu uzmetiena izskatījās pilnīgi sarūsējusi. Bet pēc restaurācijas zem rūsas atklājās krāsa. Pat ērglītis "uzzīmējās". Rūsas punktiņi gan palika, bet kopējais skats uz preci atstāja neizdzēšamu iespaidu. Teicās, ka to esot dabūjis gatavu ar skudruskābes, avīzes un diega palīdzību. Bet kā tas viss notika tehnoloģiski to gan bija aizmirsis pieminēt. doma Tā skudruskābe, avīze un diegs man sen jau neliek mieru. :D šito Nebelwerfera bunduli ir reāla iespēja uztaisīt ļoti, ļoti smuku, jo zem plānās rūsas kārtiņas pat ar neapbruņotu aci ir saskatāma krāsa.
Varbūt kāds zina ko vairāk pastāstīt par brīnumaino skudruskābi, avīzi un diegu? :)


Nav miera vairs mūsu zemē,
kopš Viestards ir aizgājis veļos.
Bet krusta priekšā NEKAD,
Zemgaļi nekritīs ceļos.


Komentāru rediģēja foxterjer - Ceturtdiena, 21.Aprīlī.2011, 22:15













 
007Datums: Ceturtdiena, 21.Aprīlī.2011, 22:47 | Komentāri # 2
 
Balvu ielāde ...




ja nemaldos,ta ari šitās krāsoja smilšu krāsā,priekš Afrikas korpusa..nu pa smuko.. aplausi
 
foxterjerDatums: Ceturtdiena, 21.Aprīlī.2011, 23:12 | Komentāri # 3
Ostaps Benders

Komentāri: 124
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (007)
ja nemaldos,ta ari šitās krāsoja smilšu krāsā,priekš Afrikas korpusa..nu pa smuko..

Laikam esot tā, ka kautkādā laika periodā viss tika krāsots šitajā krāsā kura saucās Dunkelgelb. Sākot no benzīnkannām un beidzot ar tankiem. Bet tas vairs nav svarīgi. :D Tagad jāpīpo, kā dabūt rūsu nost saglabājot krāsu. Bišķi sajaucos ar to skudruskābi. Īstā skābe ir skābeņskābe. Jau bišķi palasijos par to štelli. Man uz plaukta stāv vēl pāris artefakti, kuri lūgšus lūdzās pēc peldes skābeņskābes vannā. :) Nu viens ir skaidrs- Kautvai saindējies ar skābeņskābes tvaikiem, bet dunkelgelbu atpakaļ es dabūšu. coolio


Nav miera vairs mūsu zemē,
kopš Viestards ir aizgājis veļos.
Bet krusta priekšā NEKAD,
Zemgaļi nekritīs ceļos.
 
sancho76Datums: Piektdiena, 22.Aprīlī.2011, 01:20 | Komentāri # 4
Klaidonis

Komentāri: 3215
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
foxterjer, pēc tam pastasti kā izdevās reanimācija ar skābeņskābi ;)
Zināšanas - ir vienīgais ko nevar mums atņemt !

Liekam bildes pareizi - https://youtu.be/qjtgPk-wOZQ
Samazinām bildes - https://youtu.be/iPLdwb9EAeg
 
foxterjerDatums: Piektdiena, 22.Aprīlī.2011, 01:40 | Komentāri # 5
Ostaps Benders

Komentāri: 124
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (sancho76)
foxterjer, pēc tam pastasti kā izdevās reanimācija ar skābeņskābi

Obligāti! Viss tiks dokumentēts un fotografēts. Protams- Ja pēc tās procedūrām palikšu dzīvs. :D Bišķi kretinē ārā slāviskā nenovīdība ar kādu "skābeņskābes guru" slēpj savus profesionālos noslēpumus. Nu kur tam visam ir jēga? Bagātāki, varenāki vai varbūt pat nemirstīgi šie paliek? Informācija ir nenovērtējama manta, un jo vairāk šī ir pieejama, jo vairāk paliek labāku cilvēku. Neviens taču neslēps no otra to, ko pats ir uzzinājis bez lieliem ieguldījumiem. Tas atsver daudz laika un darba. Bet nē... Šitie "skābeņskābju zīzani" taču necels sveci no pūra ārā. Nu man jau principā ir galīgi vienalga, vai es zinu, kā to dara vai nezinu. Varbūt, ka man no sākuma nāksies apstrādāt no riepām līdz skurstenim traktoru ar to skābeņskābi, un vēl pus tonnu metāllūžņu, bet gala rezultātā es iegūšu smuku dunkelgelb bunduli. velns Pat ja no tā nekas nesanāks tad es vismaz zināšu ko NEDRĪKST darīt. :D


Nav miera vairs mūsu zemē,
kopš Viestards ir aizgājis veļos.
Bet krusta priekšā NEKAD,
Zemgaļi nekritīs ceļos.


Komentāru rediģēja foxterjer - Piektdiena, 22.Aprīlī.2011, 01:41













 
sancho76Datums: Piektdiena, 22.Aprīlī.2011, 01:47 | Komentāri # 6
Klaidonis

Komentāri: 3215
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Vajag apjautāties mūsu Zigim viņš te arī ņēmās ar kasku paskaties pats ;)
Zināšanas - ir vienīgais ko nevar mums atņemt !

Liekam bildes pareizi - https://youtu.be/qjtgPk-wOZQ
Samazinām bildes - https://youtu.be/iPLdwb9EAeg
 
foxterjerDatums: Piektdiena, 22.Aprīlī.2011, 01:55 | Komentāri # 7
Ostaps Benders

Komentāri: 124
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (sancho76)
Vajag apjautāties mūsu Zigim viņš te arī ņēmās ar kasku paskaties pats

Heh... :) Tās taču ir tās pašas bildes dēļ kurām es tā sacepos par skābeņskābi. :D Šitas baigi labi. Nez kāpēc biju iedomājies, ka šīs bildes redzēju antik-wārā. Tur gan es negribu nevienam neko prasīt. Cerams, ka Zigim pietiks pacietības, kad es nospiedīšu podziņu "Vaicātājs". :D


Nav miera vairs mūsu zemē,
kopš Viestards ir aizgājis veļos.
Bet krusta priekšā NEKAD,
Zemgaļi nekritīs ceļos.
 
ToparsoDatums: Piektdiena, 22.Aprīlī.2011, 14:48 | Komentāri # 8
Cienījams cilvēks

Komentāri: 104
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Grūti saprast izmērus, bet vai nav pa garu : Pieejams tikai lietotājiem
 
foxterjerDatums: Piektdiena, 22.Aprīlī.2011, 18:33 | Komentāri # 9
Ostaps Benders

Komentāri: 124
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Toparso)
Grūti saprast izmērus, bet vai nav pa garu

Njā... Diametrs tā kā būtu īstais, bet garums ir 82 cm... doma


Nav miera vairs mūsu zemē,
kopš Viestards ir aizgājis veļos.
Bet krusta priekšā NEKAD,
Zemgaļi nekritīs ceļos.
 
harijs28Datums: Piektdiena, 13.Maijā.2011, 22:05 | Komentāri # 10
Garāmgājējs
Komentāri: 9
 Izgājis
Balvu ielāde ...
ja nav par vēlu šī konteinera īpašniekam neiesaku viņu tīrīt ar skābeņskābi,jo nav vēlams to darīt ar šādiem konteineriem kuriem ir risks ka skābe var tikt iekšā kur to pēc tam ir gandrīz neispējami neitralizēt jo netiek klāt un tad sākas apburtais loks iekšu var izskalot ar sodas ūdeni ,tad izmazgāt bet ar to ir pa maz lai neitralizētu sārmu tā nav kaska kur visur ideāli tiek klāt un nav problēmu ,protams pirmos pāris gadus liksies ka viss ir labākajā kārtībā realitāte prādīsies pēc tam.Pats ar skābeņskābi tīru gadus 15
 
foxterjerDatums: Sestdiena, 14.Maijā.2011, 16:11 | Komentāri # 11
Ostaps Benders

Komentāri: 124
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (harijs28)
ja nav par vēlu šī konteinera īpašniekam neiesaku viņu tīrīt ar skābeņskābi,jo nav vēlams to darīt ar šādiem konteineriem kuriem ir risks ka skābe var tikt iekšā

Nu iekšā bija "atrabotka" iekšā "dunkelgelbs" ir ideālā stāvoklī. Gribēju notīrīt tikai ārpusi. Redzamu bojājumu nav (caurumu, plaisu utt.) Tāpēc domāju, ka visam vajadzētu būt o.K... Kādi tad pēc tiem pāris gadiem ir simptomi? Noiet viss, kas šķita saglābts nost?
Varbūt zini pastāstīt par kādu alternatīvu?


Nav miera vairs mūsu zemē,
kopš Viestards ir aizgājis veļos.
Bet krusta priekšā NEKAD,
Zemgaļi nekritīs ceļos.
 
harijs28Datums: Pirmdiena, 08.Augustā.2011, 23:43 | Komentāri # 12
Garāmgājējs
Komentāri: 9
 Izgājis
Balvu ielāde ...
simptomi ir tādi ka tur kur netiek klāt ja tiek skābeņskābe rūsēšana turpināsies n-tās reizes straujāk kā pirms tam alternatīvas arī itkā nav ja kaut kur ir burbulīši tur iespējams būs caurumi

Pievienots (08.Augusts.2011, 23:43)
---------------------------------------------
skābeņskābe organisko krāsu neaiztiek,tur kur notīrīsi virspusējo rūsu un izlīdīs krāsa viss būs kārtībā var ciest vietas kur krāsas nav

 
foxterjerDatums: Otrdiena, 09.Augustā.2011, 22:24 | Komentāri # 13
Ostaps Benders

Komentāri: 124
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
harijs28,

Nujau vairs nav laika ņemties ar to trumuli. Ieziemoju un noliku garažā. Kādreiz vēl atgriezīšos pie šīs tēmas. Bet, paldies par infu.

Nav miera vairs mūsu zemē,
kopš Viestards ir aizgājis veļos.
Bet krusta priekšā NEKAD,
Zemgaļi nekritīs ceļos.
 
Forums » Kara tēma » WW2 » "Bundža" (Patīkams pārsteigums.)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Te rakstām... 18.Aprīlī.2024, 18:25 rukets Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 18.Aprīlī.2024, 17:49 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 18.Aprīlī.2024, 05:17 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 17.Aprīlī.2024, 13:08 Valduha WW2
Lasīt
Video 17.Aprīlī.2024, 05:37 Valduha Humors
Lasīt
Laika apst... 12.Aprīlī.2024, 18:22 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Bildes 06.Aprīlī.2024, 21:46 007 Humors
Lasīt
WWII kāpur... 05.Aprīlī.2024, 08:30 Valduha WW2
Lasīt
Bērzu sula... 03.Aprīlī.2024, 05:46 Valduha Dzērieni
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, nēģis, zed, rukets, Valduha, sālītis, Kalnietis


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024