Ceturtdiena, 25.Aprīlī.2024, 06:26
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Sveštautu tehnika LV WWII laikā - Page 4 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » WW2 » Sveštautu tehnika LV WWII laikā (Daudz zābaku pa manu zemi staigā)
Sveštautu tehnika LV WWII laikā
rudisDatums: Otrdiena, 20.Augustā.2013, 14:35 | Komentāri # 76
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...

1.Padomju varas 5.gadu svinības Liepājā
2. Tosmare, Liepāja , velkonis"«Nordstern» 1943,gads.
3. Padomju zemūdene «М-71», vācu sagrābta un izvilkta no ūdens (aizmugurē)
4. Seenotstaffel 9 (?) Jūras glābšanas vienības lidmašīna, kas bāzējās Liepājā

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/

Komentāru rediģēja rudis - Otrdiena, 20.Augustā.2013, 14:41













 
ValduhaDatums: Otrdiena, 20.Augustā.2013, 15:37 | Komentāri # 77
Stāstnieks

Komentāri: 11619
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (rudis)
4. Vācu karakuģis kādā no Latvijas ostām, varbūt kāds atpazīst kurā? Rīga man liekas, ka nav.

Vai kādam ir nojausma par šo ostu? Nevaru iedomāties nevienu Latvijas teritorijā... doma Tas ēku siluets ar torni man nesaistās ar Latviju. Vai tik nebūs i-neta informācijas paviršība?
P.S. Tas ir par 17. augusta komentāru Nr. 42

Pievienots (20.Augusts.2013, 15:37)
---------------------------------------------

Quote (Garais)
Paldies par bildēm. Man ir jautājums, kāpēc bildes pārsvarā ir "pēc Rīgas"?

Manuprāt, lielākā Latvijas pilsēta visvairāk piesaistīja fotogrāfus. Caur to izgāja lielums Armijas grupas "Ziemeļi", kam bija iespēja - visi bildējās, lūk arī rezultāts. Alus no manis par Madonas bildi!!!

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!

Komentāru rediģēja Valduha - Otrdiena, 20.Augustā.2013, 15:31













 
TottenkopfDatums: Otrdiena, 20.Augustā.2013, 15:49 | Komentāri # 78
 
Balvu ielāde ...




Quote (Valduha)
Vai kādam ir nojausma par šo ostu? Nevaru iedomāties nevienu Latvijas teritorijā... Tas ēku siluets ar torni man nesaistās ar Latviju. Vai tik nebūs i-neta informācijas paviršība?
P.S. Tas ir par 17. augusta komentāru Nr. 42


Cik esmu bijis Baltijas valstu ostās, tad šitādu siluetu nēesmu redzējis... te nu vairāk Amigo mums specs pa ostām mele2
 
MednieksDatums: Otrdiena, 20.Augustā.2013, 22:22 | Komentāri # 79
Darba rūķis
Komentāri: 586
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Quote (Valduha)
Vai tik nebūs i-neta informācijas paviršība?

tā var būt...
starp citu to bildi, zem kuras bija rakstīts Jelgava 1945 (pati pirmā) atradu citā resursā ar parakstu "Latvia 1944" (šajā lapā:
http://forums.gamesquad.com/showthread.php?104031-WW2-Photos/page1)


Komentāru rediģēja Mednieks - Otrdiena, 20.Augustā.2013, 22:24













 
AmigoDatums: Otrdiena, 20.Augustā.2013, 23:20 | Komentāri # 80
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1868
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Quote (Tottenkopf)
te nu vairāk Amigo mums specs pa ostām


Kurš tad Salacgrīvas ostu nevar atpazīt ?. mele1

Bet ja nopietni tad tāda izskata osta nav nākusi pretī . sory
 
rudisDatums: Trešdiena, 21.Augustā.2013, 02:21 | Komentāri # 81
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Vēl daži vācu tehnikas paraugi Rīgā




1. Pie Brīvības pieminekļa Rīgā... No kreisās - propogandas auto ar skaļruņiem, kas spēlēja maršus un paziņoja jaunumus.
2. Rīga pie Brīvības piemiekļa... Ielai jauns nosaukums: Adolf-Hitler-Alee , Vācu kustības regulētājs
3. 1941.gada 17.jūlijs, skats no vācu auto
4. Pie Nacionālās operas... Daudz priecīgu cilvēku - "Baigais gads" ir beidzies! Vācu triecienlielgabals.

TE var apskatīt Rīgas pilsētas apgabala komisāra Vittroka rīkojumu par Rīgas ielu masveida pārdēvēšanu

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/

Komentāru rediģēja rudis - Trešdiena, 21.Augustā.2013, 02:41













 
rudisDatums: Trešdiena, 21.Augustā.2013, 02:33 | Komentāri # 82
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Cilvēki Rīgā, 1941.gada jūnijs




1. Rīgā, sagaidot vāciešu kā atbrīvotājus...
2. Iepriekšējie atbrīvotāji vāc drupas. Man liekas, ka sargam (acīmredzot armijas izpalīgs, vermahtam nebija lieku cilvēku) plecā Mosina šautene, cik ironiski.
3. Godasardzē stāv Latvijas armijas kareivji.... tikai 1941.gada jūnijā vairs nav Latvijas armijas
4. 1941.gada 1.jūlijs. Baigais gads beidzies, vēl ir cilvēkiem cerības ka Latvijas valsts tiks atjaunota...

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
MeilisDatums: Trešdiena, 21.Augustā.2013, 18:43 | Komentāri # 83
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Valduha)
Alus no manis par Madonas bildi!!!

Šitādi Madonas karavīri derēs? hmmm
Pieejams tikai lietotājiem hmmm

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MednieksDatums: Ceturtdiena, 22.Augustā.2013, 00:08 | Komentāri # 84
Darba rūķis
Komentāri: 586
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
varbut šis
 
rudisDatums: Ceturtdiena, 22.Augustā.2013, 02:00 | Komentāri # 85
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Mednieks)
varbut šis
šis ir labs: Vācu bruņmšīna SdKfz 251, 1941.gada jūnijs

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
rudisDatums: Ceturtdiena, 22.Augustā.2013, 16:15 | Komentāri # 86
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Pēc un pirms kaujas, bildes ar atzīmi "Latvija" (ticamība 50%)




1. Var jau būt, ka normāla prakse, bet man liekas, ka marodierisms ( sarkanarmieši izrakņā kritušo vācu kabatas), fonā interesants auto ( noteikti ne padomju ražojuma)
2. Padomju robežsargi Baltijas kara apgabalā, vienam plecā interesants ierocis- Самозарядная винтовка Токарева СВТ, labprāt pašaudītos no šāda ieroča
3. 1944.gads Kurzeme, sarkanie uz tanka "Sherman"М4А2 , bruņots ar 76mm lielgabalu, pēc kara šādas bildes centās nepublicēt, lai neplātītos ar land lease tehniku
4. Krievu karagūstekņi no t.s. pārmācītajiem ( nostājušies uz labošanās ceļa) Ventspils (???), valkāja nolietotu vermahta uniformu ar uzrakstu SU, lieki minēt, kā latvieši sauca šos cilvēkus

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/

Komentāru rediģēja rudis - Ceturtdiena, 22.Augustā.2013, 17:01













 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 22.Augustā.2013, 20:49 | Komentāri # 87
Stāstnieks

Komentāri: 11619
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (rudis)
valkāja nolietotu vermahta uniformu ar uzrakstu SU, lieki minēt, kā latvieši sauca šos cilvēkus

SU bija uz muguras praktiski visiem krievu karagūstekņiem arī uz padomju šineļiem.

Pievienots (22.Augusts.2013, 20:47)
---------------------------------------------

Quote (rudis)
Var jau būt, ka normāla prakse, bet man liekas, ka marodierisms ( sarkanarmieši izrakņā kritušo vācu kabatas),

Karš ir karš. Cik zinu, tad tā bijusi parasta prakse visās armijās.

Pievienots (22.Augusts.2013, 20:49)
---------------------------------------------

Quote (rudis)
1944.gads Kurzeme, sarkanie uz tanka "Sherman"М4А2 , bruņots ar 76mm lielgabalu

1945. gadā Kurzemē kaujās vairs neizmantoja - pārāk "trausls un ievainojams".

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Ceturtdiena, 22.Augustā.2013, 21:02 | Komentāri # 88
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Valduha)
"Sherman"М4А2 , bruņots ar 76mm lielgabalu
man vispār liekas, ka šī bilde ir iestudēta, cilvēks ar karogu ir ar furažku galvā, ko viņš kaujas apstākļos varētu tur darīt? Turklāt jautājums par attēla piederību Kurzemes lielkaujām ir ļoti liels, kaut arī figurē Krievijas valsts arhīva materiālos, kā piederīgs Latvijai.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 22.Augustā.2013, 21:22 | Komentāri # 89
Stāstnieks

Komentāri: 11619
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (rudis)
man vispār liekas, ka šī bilde ir iestudēta,

Nu par to nevarētu divu domu būt, tāpat kā Tottenkopf bilde ar skūpstu pie Brīvības pieminekļa. Žurnālistiem tak arī vajadzēja attēlus, bet frontei tuvoties ai kā negribējās...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MuitnieksDatums: Piektdiena, 23.Augustā.2013, 09:21 | Komentāri # 90
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labrīt! Shermani Kurzemē bija, man fāters stāstīja, ka Tukumā esot stāvējis sašauts Sherman tanks Kurzemes un Raudas ielas krustojumā, tagad tur atrodas skola, bet 1944.gadā bija nelielas vienstāva mājiņas, tad no tuvākās krustojumam ar tanku dūru esot sašauts. Nesen skatījos rullīti par par Berlīnes operāciju, tur tika pieminēts, ka tanku armija bija nokomplektēta ar Sherman tankiem, tikai neatceros, kas tā bija par tanku armiju, tad jāskatās vēlreiz?
 
MednieksDatums: Piektdiena, 23.Augustā.2013, 23:27 | Komentāri # 91
Darba rūķis
Komentāri: 586
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Quote (Valduha)
pārāk "trausls un ievainojams".

neesmu daudz par tankiem lasījis, bet mani šis visu laiku ir mulsinājis ar savu augsto kontūru - ideāls mērķis... .
 
MednieksDatums: Piektdiena, 23.Augustā.2013, 23:29 | Komentāri # 92
Darba rūķis
Komentāri: 586
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
nedaudz no solītā: toreiz un tagad

vēl


Komentāru rediģēja Mednieks - Piektdiena, 23.Augustā.2013, 23:31













 
rudisDatums: Sestdiena, 24.Augustā.2013, 00:09 | Komentāri # 93
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Mednieks)
toreiz un tagad
bruģis un sliedes Vienības gatvē manuprāt nav mainītas kopš WWI :D

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
TottenkopfDatums: Sestdiena, 24.Augustā.2013, 09:33 | Komentāri # 94
 
Balvu ielāde ...




Quote (Muitnieks)
Labrīt! Shermani Kurzemē bija, man fāters stāstīja, ka Tukumā esot stāvējis sašauts Sherman tanks Kurzemes un Raudas ielas krustojumā

Pareizi, Šermaņi un M3lee/ M3 Grant karoja arī netālu no Saldus un Jūrmalciema. Man personīgi atradās šermaņa kēdes posms netālu no Kojas upes un ložberis netālu no Rudbāžiem. M3/Lee tanka tornis bija atrasts Ķurzemē un tagad apskatāms Zantes muzejā.
Interesanti arī fakti, ka friči ar šermaņiem karojuši Kurskā, kuri bija kā trofejas dabūtas kaujās Āfrikā un pēc tam pārmesti uz Kurzemi. Netā atradās arī tāda bilde, kur šermans Kurzemē, bet ne Krievu pusē :)
Man vecās mātes brālis arī piedalījās Kurskas kaujā, jo tika pārmesti no Āfrikas ar vēl nepārkrāsotiem tankiem un bruņmašīnām. Pēc Kurskas viņu bataljons caur Ventspili un Liepāju tika pārmesti uz Vāciju. Vecā māte vēl stāstīja, ka ar dzeltenu tanku, pēc manām domām ar bruņmašīnu, bija iebraucis ciemos.
- Šermans Kurzemē.
- Pantera Kurskā
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 24.Augustā.2013, 14:15 | Komentāri # 95
Stāstnieks

Komentāri: 11619
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Muitnieks)
Shermani Kurzemē bija, man fāters stāstīja, ka Tukumā esot stāvējis sašauts Sherman tanks Kurzemes un Raudas ielas krustojumā,

Quote (Tottenkopf)
Pareizi, Šermaņi un M3lee/ M3 Grant karoja arī netālu no Saldus un Jūrmalciema.

Tas bija 1944. gadā, bet pēc pirmās Kurzemes lielkaujas, kad 6. SS korpusa teritorijā tika iznīcinātas 2 krievu tanku divīzijas, šermanus, cik atceros kaujās vairs neizmantoja. Iespējams kādā vienībā pa kādam arī bija, bet ne vairs kā triecienspēks.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!

Komentāru rediģēja Valduha - Sestdiena, 24.Augustā.2013, 14:17













 
GaraisDatums: Svētdiena, 25.Augustā.2013, 01:18 | Komentāri # 96
 
Balvu ielāde ...




Rēgs no pagātnes.



P.S. Būtu priecīgs par vel kādām mūsdienu to vietu bildēm.


Komentāru rediģēja Garais - Svētdiena, 25.Augustā.2013, 01:21













 
MeilisDatums: Svētdiena, 25.Augustā.2013, 11:36 | Komentāri # 97
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Te nedaudz pievienošu moto bildes. Tās gan visdrīzāk nav Latvijas teritorijā fotografētas, bet noteikti te ir pabijuši. Tātad runa te par Bavārijas BMW, Nirnbergas Zündapp (KRUPP lielražotāja "ZUND er-und App aratebau GmbH") motocikliem un mazāk pazīstamais Saksijas DKW (Das Kleine Wunder).
BMW R75 un tā konkurents Zündapp KS 750 tika plaši izmantoti Wehrmachta vajadzībām gan Krievijā gan Ziemeļāfrikā, lai gan pēc laika kļuva skaidrs, ka Zündapp bija tehniski izturīgāki un pārāki. BMW sāka izmantot saviem R75 Zunndappa aimugurējo diferenciāli, bet 1942.g. tika pieņemts lēmums izveidot kopīgu BMW un Zundapp 3 riteņu hibrīdu, tātad arī blakusvāģa ritenim pievienots velkošais kardāns.
Tad vēl tāds interesants traktormocis SdKfz 2, labāk pazīstams kā Kleines Kettenkraftrad HK 101 vai Kettenkrad.
Tas pirmo reizi tika izmantots iebrukumam Padomju Savienībā un pielietoti dubļainajiem Krievijas ceļiem, pareizāk sakot bezceļiem munīcijas pārvadāšanai, sakaru kabeļu ievilkšanai kā arī lidmašīnu stumdīšanai lidlaukos.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MeilisDatums: Svētdiena, 25.Augustā.2013, 11:39 | Komentāri # 98
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...

Pēdējā bildē krievu puikas priecājas ar iegūto vācu trofeju.
Beidzamajās bildēs redzamajiem Kettenkradiem starp citu ir opel 4 cilidru motori, man domāt ka tādi paši kā 3. bilde redzamajam opelim.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!

Komentāru rediģēja Meilis - Svētdiena, 25.Augustā.2013, 22:44













 
MeilisDatums: Svētdiena, 25.Augustā.2013, 22:39 | Komentāri # 99
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
rudis, ieintriģēja ar tām bildēm tā ka pats sāku rakāties pa interneta bagātīgajiem WW2 bilžu miljoniem...
Te nu būs 2 bildes ar atzīmi - Kurland 1944. un trešā - Dinaburg bez gada norādes.


Pievienots (25.Augusts.2013, 22:39)
---------------------------------------------
Tottenkopf, es skatos ka tev tāda pati bilde tikai it kā Rīgā bildēta. Interesanti būtu noskaidrot, varbūt kāds Daugavpilī dzīvojošais var pateikt vai tas ir Daugavpils vai Rīgas dzelzceļa tilts?

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!

Komentāru rediģēja Meilis - Pirmdiena, 26.Augustā.2013, 19:02













 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 26.Augustā.2013, 08:06 | Komentāri # 100
Stāstnieks

Komentāri: 11619
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Meilis)
Te nu būs bilde ar atzīmi - Kurland 1944

Tu re, kaut kam trāpījuši... aplausi

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
Forums » Kara tēma » WW2 » Sveštautu tehnika LV WWII laikā (Daudz zābaku pa manu zemi staigā)
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Mūsdienu K... 24.Aprīlī.2024, 09:38 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 24.Aprīlī.2024, 03:35 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Laika apst... 23.Aprīlī.2024, 05:10 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Video 22.Aprīlī.2024, 16:23 Valduha Humors
Lasīt
Te rakstām... 19.Aprīlī.2024, 06:46 rukets Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 17.Aprīlī.2024, 13:08 Valduha WW2
Lasīt
Bildes 06.Aprīlī.2024, 21:46 007 Humors
Lasīt
WWII kāpur... 05.Aprīlī.2024, 08:30 Valduha WW2
Lasīt
Bērzu sula... 03.Aprīlī.2024, 05:46 Valduha Dzērieni
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja:


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024