Ceturtdiena, 28.Martā.2024, 14:55
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | III reihs, kāds tas bija - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » WW2 » III reihs, kāds tas bija (Materiāli par Vāciju no 1925. līdz 1945.gadam)
III reihs, kāds tas bija
rudisDatums: Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 18:12 | Komentāri # 1
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Biju domājis iesākt tēmu ar tādu kā taisnošanos, ka nevēlos glorificēt nacionālsociālismu, bla, bla, bla.....bet domāju ka jau pirmā publikācija viesīs skaidrību. Lieta tāda, ka atradu diezgan baisus materiālus (foto gan būs maz) par vācu "rīkošanos"ar cilvēku resursiem Rīgā, otrā pasaules kara laikā.
Tātad: Vācu lēģeri Rīgā jādomā, ka līdzīgi bija visās lielākajās pilsētās:

• АВА (Armeebekleidungsamt) Vecmīlgrāvis, Ostas iela4 [darba] (ieslodzītie laboja vācu formastērpus)
• Balastdamm (Balasta dambis)
• Dünawerke
• Heereskraftfahrzeugpark (Militārā autobāze) [darba] (Ūdens iela)
• Heereskraftfahrzeugpark (Militārā autobāze) [darba] (Matīsa88 un Valmieras ielas stūris)
• Heereskraftfahrzeugpark (Militārā autobāze) [darba],Park Hirtenstraße(Parks Ganu ielā), Kdo. v. Riga ,
• Heereskraftfahrzeugpark (Militārā autobāze, SS un SD garāžas) [darba] (Reimersa ielā)
• Kabelwerke AEG [darba] (Brīvības 214, VEF) ieslodzītie nodarbojās ar kabeļu remontiem
• Kaiserwald (Mežaparks) [koncentrācijas] (laukums 3Ha, atradās starp viestura prospektu un dzelzceļu, un no dzelzceļa līdz Meža prospektam aiz baznīcas)
• Lenta fabrika"Lenta" [darba] (Mārupes iela 10) Ieslodzītie šuva SS uniformu . vienlaicīgi uzturējās 600-1 000 ebreju.
• Mühlgraben (Mīlgrāvis) (Kaiserwald nodaļa)
• Reichsbahn (Vācijas valsts dzelzceļa pārvalde) [darba] (Rīga preču1)(Kaiserwald nodaļa)
• Spilwe (lidosta Spilve, nometne"Voleri", cementa rūpnīca (Podraga iela2) (Kaiserwald) [darba] ieslodzītie atjaunoja 1941.gada jūnijā izpostīto lidostu
• Strasdenhof (Strazdumuiža) [koncentrācijas], Widzemer Chaussee (Vidzemes šoseja), AEG (Kaiserwald nodaļa)
• Strasdenhof (Strazdumuiža), Anodenwerkstatt (Anodu darbnīca),Kdo. v. Riga-Strasdenhof,Widzemer Chaussee (Vidzemes šoseja), AEG (Kaiserwald nodaļa)
• Fabrikarbeiten (fabriku darbaspēks) (Kaiserwald nodaļa)
• Truppenwirtschaftslager [darba] (Jaunmīlgrāvis«Sēklaseksports») (karaspēka daļu apkalpošana) (Kaiserwald nodaļa)
• Krišjāņa Valdemāra 69, karaspēka daļa – SS karaspēka un policijas celtniecības inspekcija.

Augstāk minētajās vietās tika turētas privātpersonas, Militārpersonām (ne tikai krievu, bet jebkurām) bija nometņu tīkls "Stalag-350"
Galvenā sadales nometne Pērnavas25/29 (Cēsu 5.kājnieku pulka kazarmas un noliktavas),
"Stalag-350" nodaļas Rīgā:
Slokas 62
Kr.Barona 130
Bruņieku139
Ganību dambis 40
Krustabaznīcas 9
Bultu 2а
Spilve
Daugavgrīvas 84
Daugavgrīvas 57
Briāna 5/7
Brīvības 201
Lomonosova 1 (6.Rīgas kājnieku pulka kazarmas),
Specbarakas(?) Āgenskalna un Mežaparkā
Preču stacija Eksportostā

Salaspils «Stalag-350/Z» (Stalag-350 filiāle, kopplatība 18,5ha)


Stalag-350 Pērnavas ielā



Privātpersonu nometne Kaiserwald 1943.gads Mežaparks



Oflaga (virsnieku nometnes) Līvzemes ielā, Rīgā, apbedījumu zona


Augstāk minētais liek saprast, ka vācieši principā nerēķinājās ne ar kādām starptautiski atzītām normām, kas attiecas uz karagūstekņiem un civiliedzīvotāju internēšanu.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/

Komentāru rediģēja rudis - Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 18:26













 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 19:47 | Komentāri # 2
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Pēc Solžeņicina lēģeru vērtēšanas skalas tie bija kūrorti. Krievu karagūstekņi pēc "atbrīvošanas" 100% nonāca GULAGā, viņi uzreiz juta atšķirību...

Pievienots (19.Augusts.2013, 19:47)
---------------------------------------------
Interesants fakts, ka katra rietumu valsts aprūpēja savus gūstekņus, kuri atradās Vācijā. Viņi saņēma savu valstu pārtikas un apģērbu sūtījumus. Bija viens izņēmums - PSRS. Ja nometnes bijušas līdzās, tad briti un jeņķi metuši krievu gūstekņiem pārtiku pār sētu. Krievu filmās vācu sargkareivji, protams, šautu, bet reālajā dzīvē nekas tāds nenotika.


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 21:32 | Komentāri # 3
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Valduha)
tie bija kūrorti
Taisnība gan, man ir arī ziņas ka ss vīrs, kas komandēja lēģeri Mārupes ielā 10, tapa noķerts un tiesāts (rietumu zonā) un tad notika brīnumi... Ebreji nosūtija petīciju ar lūgumu mīkstināt sodu, jo šis lūk esot slēpis no Rumbulas priedēm, savā iestādē līdz 300 lieku cilvēku. Lūgumu uzklausija un šo palaida vaļā. Tai pašā laikā ir zināms, ka vācieši brīžam karagūstekņus nav nemaz barojuši, jo akurātie friči nebija ieplānojuši šādu skaitu gūstekņu. Rezultātā - daudzas nāves.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 22:28 | Komentāri # 4
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (rudis)
Tai pašā laikā ir zināms, ka vācieši brīžam karagūstekņus nav nemaz barojuši, jo akurātie friči nebija ieplānojuši šādu skaitu gūstekņu. Rezultātā - daudzas nāves.

Sevišķi pirmajā kara ziemā! Nebija kur novietot to kvantumu. Daudzi nosala, jo nebija telpu. Mana armijas drauga no Pēterburgas vecaistēvs 1941. gadā krita gūstā Kijevas operācijas laikā. Tur, ja nemaldos bija ap pus milionu gūstekņu. Tad nu vācieši visus ukraiņus atbrīvojuši!!! Par cik viņa uzvārds bija Varšavskij, tad arī viņš uzdevies par haholu, lai gan bijis tīrs krievs. Ticis brīvībā!
1942. gadā vācieši karagūstekņus sāka izmitināt pie zemniekiem kā darbaspēku par vēdera tiesu. Gan mana tēva, gan mātes sētā bija pa gūsteknim. Tas ko nozīmē slikta barošana viņi saprata tad, kad no vācu nometnēm nokļuva GULAGā.

Pievienots (19.Augusts.2013, 22:28)
---------------------------------------------
Es te negribu uzmesties par vāciešu aizstāvi, bet ja maniakāls slepkava man nepārtraukti baksta ar pirkstu, un rāda: "Rau, viņš nelietis sabrauca cilvēku!" mani tas sāk tracināt. Tāpēc, lai arī kā jau vecs boļševiks baznīcai eju ar līkumu, tomēr viena frāze no Jaunās derības man patīk:"Pirmais ar akmeni lai met tas, kurš pats nav grēkojis". Karš ir karš, bet ja par Temīdas kalpiem uzmetas valsts, kuras karavīri aukstasinīgi apšauj paši savus ievainotos (reāls notikums Ļeņingradas frontē 1943. gada 19. martā, kad pēc tā saucamās "Pulkovas kaujas", kad Latviešu leģiona 3. bataljona 10. rotas sektorā tika iznīcināti 2 krievu soda bataljoni, naktī sarkanarmieši apšāva visus savus ievainotos) gribas kliegt kā savulaik deputātam Līdakam: "TURI MUTI!"
Atvainojiet veči, ka ne pa tēmu, bet šinī jautājumā esmu ļoti jūtīgs...


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 22:49 | Komentāri # 5
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Šīs tēmas mērķis nav nevienu karojošo pusi nedz nopelt, nedz attaisnot. Skaidrs taču, ka sarkanie mums atnesa ievērojami lielāku postu. Te es drīzāk gribēju parādīt, ka nācija kas sevi sauca un sauc par civilizētu nekavējās izmantot vergu darbu un uzspļaut jebkurām normām un līgumiem, piemēram rīkojums par komisāru atšaušanu nonāca karaspēkā vēl pirms tika pieteikts karš, tātad tas tika sastādīts attiecībā uz valsti ar kuru bija visādi līgumi ,мир, дружба, балалайка utt. Starp citu, vai kādam nav info par krievu lagpunktiem? Tas būtu ļoti noderīgi salīdzināšanai.
"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/

Komentāru rediģēja rudis - Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 22:51













 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 23:00 | Komentāri # 6
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (rudis)
piemēram rīkojums par komisāru atšaušanu nonāca karaspēkā vēl pirms tika pieteikts karš, tātad tas tika sastādīts attiecībā uz valsti ar kuru bija visādi līgumi ,мир, дружба, балалайка utt.

Tur bija divas pavēles - viena par attieksmi pret karagūstekņiem un civilajiem (jo Krievija nebija pievienojusies Hāgas konvencijai) un otra par komisāriem. Skaidrs, ka abas noziedzīgas!
Quote (rudis)
Starp citu, vai kādam nav info par krievu lagpunktiem?

Tas ir par karagūstekņu nometnēm?

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Pirmdiena, 19.Augustā.2013, 23:57 | Komentāri # 7
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Valduha)
Tas ir par karagūstekņu nometnēm?
nu ne tikai: runa ir par īslaicīgas uzturēšanas tipa nometnēm, piemēram tai pašā Mārupes ielā 10 (fabrika "Lenta") sarkanie ierīkoja mazu nometnīti aizdomīgām personām t.i. esot ķēruši cilvēkus ar vācu uniformas gabaliem, kaimiņu nosūdzētos utt Vispār sarkanie nepraktizēja uzturēt sīkas nometnītes, cilvēkus Rīgā veda uz objektiem no cietumiem. Bet bija izņēmumi: Lenta un cik man zināms arī Arsenāls (tur esot vilķti un laboti trofeju ieroči)

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
TottenkopfDatums: Otrdiena, 20.Augustā.2013, 15:51 | Komentāri # 8
 
Balvu ielāde ...




Te laba lapa, kur apkopota latvijas vēsture 50 gados zem tirānijas un terrora jūga
My WebPage
 
Forums » Kara tēma » WW2 » III reihs, kāds tas bija (Materiāli par Vāciju no 1925. līdz 1945.gadam)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, sālītis, Antoniowwy, Eldarado


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024