Otrdiena, 19.Martā.2024, 13:06
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Palīdzība Ukrainai. - Page 2 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Patrioti » Palīdzība Ukrainai. (Pieredze, piedzīvojumi, padomi.)
Palīdzība Ukrainai.
MarisDatums: Pirmdiena, 23.Maijā.2022, 10:29 | Komentāri # 26
Vietējais guru
Komentāri: 121
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Mani nedaudz izbrīna Polijas robežsargu attieksme.


Citu attieksmi no viņiem arī neesmu redzējis. Man UA vēstniecības izdots papīrs par palīdzības izrādīšanu / zaļo koridoru etc. Vienīgais ko tas deva PL pusē: kravu neizķidāja pa sastāvdaļām kā viņi to mēdz darīt.
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 23.Maijā.2022, 14:44 | Komentāri # 27
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Kravu arī mums nekad nav ķidājuši. Vienīgo reizi, kad mantas bija sakrautas VOLVO firmas rezerves daļu kartona kastēs, palūdza atvērt vienu kasti. Kar redzēja, ka tajā nav rezerves daļas, jautājumu vairs nebija.
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MarisDatums: Pirmdiena, 23.Maijā.2022, 21:58 | Komentāri # 28
Vietējais guru
Komentāri: 121
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Kravu arī mums nekad nav ķidājuši.


Man bijis dažādi. Pilnas pārbaudes gan nekad nav bijis, bet, citus busus ar, pēc izskata, humanitāro kravu esmu redzējis krāmējot ārā.

Pievienots (23.Maijā.2022, 22:04)
---------------------------------------------
Kijeva / 19.05 - 22.05

  • Medicīnas krava, 2 sievietes (UA bēgles) atpakaļ uz Kijevu

    • Viņu noskaņojums priecīgs, joko par Putinu, Lukašenko, nogrimušo 'Maskavu'.
    • Spārnotais teiciens: "Meitenes vairs Moskaļus nebaidās"

  • Netālu no 'Hai, Rivne Oblast' kaut kas liels pārsita kreiso, priekšējo riepu. Nolaida sekunžu laikā. Apstājoties konstatēju ka pirms tam, kad bija šausmīgs ceļš, otrajā priekšējā riepā sānā uztaisīta smuka pumpa. Remontkomplekts nenostrādāja, sazvanīt internetā atrodamos remontservisus nebija iespējams. Kolēģis aizgāja uz priekšā esošo degvielas staciju pēc palīdzības, paralēli stopējam mašīnas līdz atrodam vienu kungu kurš sazvana brāli - tas atbrauks, palīdzēs. Brālis atbrauc, kamēr es gāju izlikt trijstūri noskrūvēja riteni un aizbrauca. Kad pagriezos uz mašīnas pusi, viņš jau vairs nebija redzams. Humors: atnāku pie mašīnas - vairs ne riepas ne cilvēka. Pa to laiku atbrauc arī otra šofera sameklētais servisa čalis. Saprot ka te neko īsti darīt nav ko, bet, paliek papļāpāt - priecīgs ka palīdzam. Beidzot iepriekšējais kungs atbrauc ar salāpītu riepu, braucam tālāk un meklējam kur varētu samainīt to ar pumpu. R17 riepas tajos miestos atrast nevar. Vispār lielas problēmas ar riepām - remontdarbnīcās atradām tikai vienu riepu kas mums derētu, bet, meistars godīgi teica ka to mums (kā voluntieriem) neiesaka - esot ļoti 'nogurusi'. Nākošajā vietā mums riepai no iekšpuses uzlika ielāpus un ar mastiku kārtīgi nosmērēja. Pusotru stundu ņēmās. Lai vismaz līdz Kijevai varētu aizkļūt. Arī ļoti pateicās par visu palīdzību kuru sniedzam.
  • Līdz Kijevai tikām 6 stundas vēlāk kā bijām cerējuši, jau 9 vakarā. Izvadājām līdzbraucējas līdz mājām, savā galapunktā tikām 20min pirms komandantstunas (10:40PM). Pumpa uz riepas smuki palielinājusies.
  • No rīta augšā ar gaismu, uz hospitāli. Izlādējām kravu, tos materiālus kuru pirmajā hospitālī pietika - aizgādājām uz otro. Tad ar vienu vietējo armijas puisi - pa pilsētu, meklēt riepas un, ja sanāks, jaunu disku. Viņiem nelielas problēmas ar labām riepām - pārsvarā izmanto R15, R16 variantus un, kara dēļ, pārtrauktas piegāžu ķēdes.
    • Humors no puiša:

      • Atpakaļ braucot jāpaķer suvenīrs: Javelin.
      • Beigtā riepa jānoliekot tajās vietās kur RU armija atkāpsies - lai tie uzliek uz kādas no savām mašīnām.


  • Disku neatradām, riepas - tikai vasaras. Paņēmām tās.
  • Atpakaļceļš mierīgs. Tik Dorohusk robežpunktā 14 mašīnas rindā / 4 stundas gaidījām. No UA puses: 900+ smagās mašīnas rindā. No PL puses: kopējā mašīnu rinda (gan vieglās gan smagās) virs 27km. Līdz Chelm, PL, tad pārtraukums pilsētā, tad rindas turpinājums. Policija kontrolē situāciju.

    Pievienots (23.Maijā.2022, 22:10)
    ---------------------------------------------
    P.S.
    - Degvielas stacijās rindas, vietas kur tās strādā - maz.
    - Pati Kijeva atdzīvojas. Vairums barikāžu nojauktas, cilvēku, masīnu daudz. Armija redzama krietni mazāk. Arī pasu pārbaudes kontrolpunktos visa brauciena laikā bija tikai vienu reizi.
    - Braukšana UA, īpaši Kijevā vairāk ir māksla kā zinātne.

    Pievienots (23.Maijā.2022, 22:17)
    ---------------------------------------------
    Dienā kad meklēju riepas: divas reizes skanēja trauksmes sirēnas.

  •  
    sālītisDatums: Otrdiena, 24.Maijā.2022, 04:19 | Komentāri # 29
    Cienījams cilvēks
    Komentāri: 2114
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
    Quote Maris ()
    Dienā kad meklēju riepas: divas reizes skanēja trauksmes sirēnas.

    Ļoti labi aprakstīts atstāsts par svētīgu darbu. Ko Tu darīji šo sirēnu laikā? Gāji kādā pagrabā?
     
    MarisDatums: Otrdiena, 24.Maijā.2022, 11:14 | Komentāri # 30
    Vietējais guru
    Komentāri: 121
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
    Quote sālītis ()
    Ko Tu darīji šo sirēnu laikā? Gāji kādā pagrabā?


    Sirēnu laikā apstājas metro, bet, dzīve kā tāda vairs neapstājas. Visi turpina darīt savas lietas. Nenāk prātā ko tieši turpinājām darīt pirmās sirēnas darbības laikā (liekas ka kaut kas pie hospitāļa), otrās sirēnas laikā - turpinājām gaidīt kamēr servisa čalis borto riepas.

    Pievienots (05.Jūnijā.2022, 20:12)
    ---------------------------------------------
    Divas ģimenes (2 sievietes, 4 bērni) nogādātas LV. Viņu noskaņojums pozitīvs. Detaļas uzmetīšu uz papīra biku vēlāk.

     
    ValduhaDatums: Otrdiena, 07.Jūnijā.2022, 14:09 | Komentāri # 31
    Stāstnieks

    Komentāri: 11512
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
    Te tāda skaista un patriotiska dziesma:



    Ja kādam interesē pirmā pantiņa vārdi:

    Ой у лузі червона калина похилилася,
    Чогось наша славна Україна зажурилася.
    А ми тую червону калину підіймемо,
    А ми нашу славну Україну, гей-гей, розвеселимо!

    Es šo dziesmu katru rītu dziedu, braucot mašīnā. panks

    P.S. червона калина latviski nozīmē sarkanais irbenājs. Krūms, kurš aug upju krastos.

    Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
     
    sālītisDatums: Trešdiena, 08.Jūnijā.2022, 06:12 | Komentāri # 32
    Cienījams cilvēks
    Komentāri: 2114
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
    Arī man šī dziesma brīžiem pielīp, un es to skaļi dungoju. Tikai gribētos visu tekstu saprast. Beigās "rozveselimo" varētu būt "iepriecināt"? Pag, ir tak google tulkotājs, kur var tekstu iekopēt. Paprovēšu.

    Pievienots (08.Jūnijā.2022, 06:22)
    ---------------------------------------------
    Skaidrs. Tulkojums sanāk apmēram tāds:

    Pļavā ir nolicies sarkanais irbenājs
    Mūsu krāšņā Ukraina ir apbēdināta
    Mēs to sarkano irbenāju pacelsim
    Mēs krāšņo Ukrainu iepriecināsim!

     
    MarisDatums: Piektdiena, 10.Jūnijā.2022, 02:57 | Komentāri # 33
    Vietējais guru
    Komentāri: 121
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
    Pēdējās divas nedēļas:
    - Nekas īpašs nav noticis. Brauc līdz PL/UA robežai, sagaidi sievietes are bērniem kas mūk no Donbasa / frontes līnijas. Tad atpakaļ uz LV.
    - Pagājušo nedēļu man iedeva mikroautobusu - varēju atvest divas ģimenes vienlaicīgi.
    - šoreiz līdzi brauca otrs šoferis, sieviete. Viņai pirmais brauciens - nedaudz bijās braukt viena. Ceru ka viņai tas kopumā nelikās pārāk nogurdinoši.
    - Kopumā: tie stāsti jau ir vienādi. Artilērija, garie pārbraucieni cauri UA, etc.
    - Arī lietas kuras viņas dara kad satiekamies: piezvana vīriem / tēviem - kas paliek uz vietas, lai pateiktu ka viss kārtībā, nedaudz papļāpā, tad aizmieg. Kad tiekam LV - pateicības un apskāvieni.

    Dažas interesantas detaļas:
    - Kara sākumā no Indiešu puses bija skandāls ka viņus nelaižot vilcienā / izbraukt etc. Realitāte: vilcienā laiž iekšā tikai sievietes un bērnus un arī tad visiem vietas nepietiek. Čemodānus atstāj uz perona.
    - Bēgļi no pirmajiem viļņiem atgriežas mājās. Kijeva, Žitomira etc. Dāma no Kijevas piepilsētas: "Mana māja tagad atmīnēta, es dodos mājās."
    - Bēgļi (sievas) sūta pārtiku no LV uz UA saviem vīriem. Ar apgādi esot sūdīgi. Pats to Kijevā nenovēroju, bet, domāju ka tas tādēļ ka mēs esam pieraduši pie augstākām cenām.
    - Nedēļas nogalē aizgāja 6 (laikam) mašīnas UA armijai. Pats, diemžēl, atkal netiku - viņi izbrauca laikā kad vēl nevarēju atbrīvoties.
    - Čaļi ar mikroautobusiem aš līdz Kharkivai ar humāno kravu aizbrauca.
     
    ValduhaDatums: Svētdiena, 12.Jūnijā.2022, 08:19 | Komentāri # 34
    Stāstnieks

    Komentāri: 11512
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
    Man jautājums - nakts laikā komendantstunda vēl pastāv, un, vai tā attiecas uz ārzemju pārvadātājiem?
    Mūsu ukraiņu draugi ir militāras personas, kurām komendantstunda neeksistē. Tāpēc viņi saņemtās automašīnas tālāk transportē arī nakts laikā.

    Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
     
    ValduhaDatums: Svētdiena, 12.Jūnijā.2022, 08:27 | Komentāri # 35
    Stāstnieks

    Komentāri: 11512
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
    Quote Maris ()
    Kad tiekam LV - pateicības un apskāvieni.


    Šajā sakarā interesanta nianse - pēdējā braucienā, kad vedām uz Ukrainu bēgļus, kuri vēlējās atgriesties, viņi lūdza parādīt robežu starp Latviju un Lietuvu. Fakts, ka robeža ir tikai un vienīgi "plāksnīte" ceļmalā, viņus uzjautrināja.

    Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
     
    MarisDatums: Svētdiena, 12.Jūnijā.2022, 10:11 | Komentāri # 36
    Vietējais guru
    Komentāri: 121
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
    - Komandantstunda: jā, pastāv. Atšķirās stundas. https://visitukraine.today/blog....updated
    - Attiecas arī uz ārzemniekiem. Vismaz Kijevā - Rietumniekam attaisnoties par tās pārkāpšanu būtu vieglāk, bet, nav ieteicams. Kā man stāstīja hospitāļa sargi - esot gadījumi kad naktī arī nošaujot. Ja mūkot prom, etc.
    - Robežas: fakts. PL/LT un LT/LV robežas pamana tikai tad ja bijuši nomodā un es pasaku.

    Pievienots (12.Jūnijā.2022, 10:13)
    ---------------------------------------------
    P.S. Toties zādzību skaits naktīs esot dramatiski samazinājies :)

    Pievienots (20.Jūnijā.2022, 00:01)
    ---------------------------------------------
    Vakar, caur Twitter konvoju, aizvedām 13 mašīnas. Būs brīvāks brīdis, iemetīšu aprakstu.

     
    ValduhaDatums: Pirmdiena, 20.Jūnijā.2022, 11:13 | Komentāri # 37
    Stāstnieks

    Komentāri: 11512
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
    Es pašreiz ieturu pauzi. Ir pirmsjāņu laiks, un zāles pļaušanas pakalpojumi ar trimmeri ir ļoti pieprasīti. Vecos klientus nedrīkst uzmest. Gan jau pēc Jāņiem atkal varēs izvēdināt galvu, sēžot pie automašīnas stūres. :)
    Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
     
    MarisDatums: Otrdiena, 21.Jūnijā.2022, 01:58 | Komentāri # 38
    Vietējais guru
    Komentāri: 121
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
  • Piektdien, 19:43 šoferu čatā atnāca paziņojums: "Sos ir ASAP Poznaka konvojam iztrukst 1. soferis. Varbut kads ir gatavs lekt biksēs un gāzēt prom? Izbraukšana bija pirms stundas."
  • 19:57 sēžu mašīnā, braucu pie viņiem.
  • Jāved Mercedes Sprinter pasažieru busiņš. Iekšā pāris kastes pārtikas, rācijas un bardačokā Latvijas balzāms. Kondicionieris nav izmantojams, deg vēl pāris brīdinājuma gaismas, bet, brauc labi, stabila, jaudas pietiek, krēsls ērts.
  • Visi jau izbraukuši, punktus kur stājamies gaidīt lēnākos / uzpildīties uzzinu pa ceļam. Divām mašīnām pa ceļam nelielas problēmas, bet, tas tiek atrisināts. Kopumā: 13 mašīnas uz nodošanu, 3 humanitārie kas brauc tālāk, 2 busiņi kas šoferus vedīs atpakaļ.
  • Viena no mašīnām: gāzinieku mobilā darbnīca - smagais (pārkrāsots kamuflāžas krāsās). Maksimālais ātrums ko puiši spēja sasniegt: 89km/h. Un tā no Rīgas līdz Rava Rus. Bet galā nonāca pirmie jo izbrauca krietni ātrāk.
  • Pats brauciens mierīgs. Vienīgais ko jūt: daudziem šoferiem pirmā reize, nav pieraduši pie daudzajām stundām pie stūres, Poļu robežsargiem.
  • Rava Rus pārbraucam robežu, sakārtojam papīrus. UA pusē vienkārši, PL pusē - kā parasti. Bet, pāris stundu laikā visa kolonna tika cauri tādēļ uzskatu par viegli izgājām.
  • Uzreiz pēc robežas, pirmajā degvielas uzpildes stacijā satiekamies ar mašīnu saņēmējiem. Manējā aizgāja uz Kharkivu, vismaz viens uz Severodonetsku (Tojota Hilux). Citi: kā kurš.
  • Tad kājām atpakaļ uz robežu. Armijnieka pavadībā jo oficiāli kājāmgājējus tur nelaiž, tikai mašīnas.
  • Vakariņas, visiem ļoti pacilāts garstāvoklis. Tad atpakaļ uz Latviju.

    Pievienots (21.Jūnijā.2022, 02:02)
    ---------------------------------------------
    https://www.facebook.com/2197828....XsAYSyl

    Pievienots (27.Jūnijā.2022, 17:13)
    ---------------------------------------------
    Reku vestais auto: https://twitter.com/poznaks....94qAAAA

    Pievienots (10.Jūlijā.2022, 19:18)
    ---------------------------------------------
    Atgriezos no šīs nedēļas konvoja. No Pozņaka twitter konta.

    Komentus iemetīšu biku vēlāk.

  •  
    sālītisDatums: Svētdiena, 10.Jūlijā.2022, 20:29 | Komentāri # 39
    Cienījams cilvēks
    Komentāri: 2114
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
    Quote Maris ()
    Atgriezos no šīs nedēļas konvoja. No Pozņaka twitter konta.

    Tviterī ielaikots! Paldies Tev! okk
     
    MarisDatums: Pirmdiena, 11.Jūlijā.2022, 22:26 | Komentāri # 40
    Vietējais guru
    Komentāri: 121
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
     
    ValduhaDatums: Piektdiena, 15.Jūlijā.2022, 11:27 | Komentāri # 41
    Stāstnieks

    Komentāri: 11512
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
    Labs! okk
    Es pats esmu izkritis no stūrēšanas, jo pirmo reizi kopš 1992. gada esmu iestājies oficiālā darbavietā. Vecums nenāk viens, un pašnodarbinātā statusam esmu metis mieru.

    Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
     
    MarisDatums: Otrdiena, 19.Jūlijā.2022, 17:15 | Komentāri # 42
    Vietējais guru
    Komentāri: 121
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
    Ilgu laiku nesaņēmos uzrakstīt komentārus par braucienu.

    Kopā nodošanai bija paredzētas 14 mašīnas. 11 no Rīgas, 2 pick up truck no Kanādas kas caur Klaipēdu pievienojās mums Lietuvā un 1 pick up truck kas tika atvests no Anglijas caur Varšavu un mums pievienojās jau brauciena beigās. Man izlozē iekrita 93. gada audi 80 Avant. Benzīns. Izskatījās ka iepriekšējais īpašnieks pirms ziedošanas līdz sliekšņiem ieracies dubļos: visas arkas, ritošā daļa, sliekšņi, iekša - pilna ar māla + smilšu maisījumu. Arkas izrūsējušas. Domāju: galīgi nepaveicās. Vai vispār aizbraukšu. Uzprasu salvetes un satīru cik iespējams.

    Braucam. Mašīna vismaz Lietuvā darbojas ok. Turpretī viens Mitsubishi Kauņā iebrauca jau troses galā. Tur arī atstājām: bateriju nelādēja. Man nestrādā degvielas daudzuma rādītājs. Pēc pirmās uzpildīšanās izskatās ka vidējais patēriņš ir ~8L/100km. Dzīvot varēsim.

    Pats brauciens mierīgs, mašīna izrādās stabila. Uz bāņa 140km/h atīsta bez problēmām. Problēmas, kā parasti, sākas uz Polijas / Ukrainas robežas.

    Poļi trīs reizes izdzenāja šurpu turpu / ārā no robežzonas kamēr sakārtoja jautājumus. Un tas par spīti tam ka viens no mums prot Poļu valodu, ir viņu muitas / robežardzes izdota vēstule lai palīdz un netaisa problēmas. Tie kas pirmo reizi brauc, protams, nesaprot kas tas par bardaku un kādēļ. Jābrīdina lai pārtrauc lietot internacionāli saprotamus epitetus vietās kur robežsargi var sadzirdēt. Vienā vietā paši sadzina kā siļķes mucā, aizmūrēja ar smagajiem un tad pateica - jums jāpārbrauc uz citu vietu. Kā: to protams nepateica. Tikai tad kad paši izgrozījāmies, atbrīvojām vietu / sarunājām ar smagajiem kā viņiem griezties lai varam tikt ārā - tad atslēdza sānu vārtus kas visu mūsu darbu padarīja par nevajadzīgu.

    Beigās Ukrainas pusē iebraucu pirmais. Tur pateicu ka brauc kolonna ar mašīnām armijai un viss aiziet kā pa diedziņu. Mums uztaisa pašiem savu rindu pasēm, smago mašīnu šoferi (Ukraiņi) palaiž visu kolonnu uz muitas pārbaudēm pirms viņiem, muitas brokeri visi momentāli mūs apkalpo (citiem jāpagaida). Vienīgais: manai mašīnai kā adresi ierakstīja: Riga, Lithuania. Bet, tam vairs lielas nozīmes nav.

    Atpakaļceļā, pāri robežai, 8 vietīgā busā braucam 13 cilvēki. Es un vēl 3 cilvēki sēdējām kravas nodalījumā. Pārējie busi atpakaļ braukšanai palika Polijas pusē. Ukrainas robežsargi smejas. Un, par pārsteigumu, smejas arī Polijas robežsardzes meitenes kas mūs skatīja. Izgājām ātri, bez problēmām. Paēdām pie Ļubļinas, tad atpakaļ uz mājām.

    Pievienots (19.Jūlijā.2022, 17:16)
    ---------------------------------------------

    Quote Valduha ()
    Es pats esmu izkritis no stūrēšanas, jo pirmo reizi kopš 1992. gada esmu iestājies oficiālā darbavietā. Vecums nenāk viens, un pašnodarbinātā statusam esmu metis mieru.


    Normāli.
     
    ValduhaDatums: Trešdiena, 20.Jūlijā.2022, 10:56 | Komentāri # 43
    Stāstnieks

    Komentāri: 11512
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
    Quote Maris ()
    Poļi trīs reizes izdzenāja šurpu turpu / ārā no robežzonas kamēr sakārtoja jautājumus. Un tas par spīti tam ka viens no mums prot Poļu valodu, ir viņu muitas / robežardzes izdota vēstule lai palīdz un netaisa problēmas.

    Interesanti, kāpēc?

    Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
     
    MarisDatums: Trešdiena, 20.Jūlijā.2022, 12:52 | Komentāri # 44
    Vietējais guru
    Komentāri: 121
     Izgājis
    Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
    Quote Valduha ()
    Interesanti, kāpēc?


    Fonam:
    Mums bija gan Poļu vēsniecības / robežsardzes/muitas gan Ukraiņu papīri par palīdzību.

    Tās divas mašīnas no Kanādas: bija jāveic atmuitošana (vai kā to sauc). Tas robežsargiem tika pateikts pirms braucām iekšā. Poliski. Izstāvam. Jau viss - varam braukt iekšā UA pusē. Bet, atmuitošanu viņi vēl nav izdarījuši. Kad viņiem uz to norādīja - sākās rīvēšanās, nāca arvien augstāki priekšnieki līdz vienam kaut kas sajuka vai uznāca vēlme kašķēties. Vienu brīdi vispār vēlējās lai visi izstāvam smago rindu (tas būtu pasākums uz vairākām dienām - labākajā gadījumā). Tam mēs, protams, nepiekrītam, vicinam papīrus. Tad vienam ierindniekam (šis dikti nelaimīgs par to izskatījās) pavēl savākt no mums visas pases, tehniskās pases un uz atmuitošanu aizsūtīja visus. Pavēl griezties apkārt, izdzen ārā no vieglo mašīnu sadaļas, iedzen smago (TIR) sadaļā. Vēl pavēl kā kuram jāstājas: praktiski - bamperu pie bampera. Un smagie apkārt.

    Mūsu čats jau uzsprādzis. Gan no Latvijas puses gan paši šoferi - īpaši tie kam pirmā reize.

    Atnāk vēl viens priekšnieks, tam beidzot pielec ka runa iet par divām mašīnām. Sākas kaulēšanās cik ilgā laikā viņi uztaisīs to dokumentāciju. Viņi piedāvā 2.5h uz mašīnu, mūsu čalis saka: pusstundu par abām. Tad 2h uz mašīnu: 40minūtes. Beigās: 1h laikā abas mašīnas. Skats sireāls. Bet, mēs EU pilsoņi ar pietiekošu daudzumu papīru.

    Labi, jāatbrīvo pietiekoši daudz vietas lai abas mašīnas varētu braukt uz svēršanu un, mēs pārējie varētu tikt atpakaļ uz vieglo mašīnu rindu. Arī: pavēles formā, mūsu mašīnām vienkārši jāatbrīvo šī teritorija un viss. Tiekat galā kā gribat. Tas ierindnieks kurš savāca papīrus nelaimīgs stāv malā, gaida kad priekšniecība aizies. Es viņam blakus, viņš man pasaka ka dokumentus atdos tiklīdz brauksim cauri vieglo rindai. Un atvainojas. Es saku lai neuztraucas: saprotu ka viņam vienkārši tāda pavēle bija. Citi biku niknāki, bet, saprot kad saku ka viņš jau vienkārši peška: viņam pavēlēja.

    Mums līdzi viens Ukrainis: viņš iet runāt ar smago šoferiem, mēs, pārējie, 11 mašīnas (neskaitot divas kas jāatmuito, tās tikai pabīdās uz priekšu cik dziļi iespējams) stumdāmies lai apgrieztos braukšanai pretējā virzienā. Visi apgriežamies, tūlīt jau viens smagais kustēsies iekšā muitas zonā (bez robežsargu atļaujas) lai mēs varētu izlīst. Tajā brīdī cilvēks kas uz visu šito kustību skatījās beidzot atver tos otros vārtus. Iebraucam atpakaļ vieglo sadaļā, ierindnieks katram atdod dokumentus un beidzot tiekam UA pusē.

    Pievienots (20.Jūlijā.2022, 12:59)
    ---------------------------------------------
    Kādēļ pickup truck no Kanādas: tiem modeļiem esot atbilstoša konstrukcija lai kastē kaut ko patīkami spēcīgu ieskrūvētu.

    Pievienots (11.Septembrī.2022, 21:25)
    ---------------------------------------------
    Atpakaļ no kārtējā brauciena. Voluntieru vidū virmo pamatīgs prieks par tagad notiekošo. Pat pārdomas par to ka nākošajā nedēļas nogalē varbūt vairs nebūs tādi kam nepieciešama palīdzība - ko tad mēs darīsim, gulēsim gultās un kasīsim '...'?

     
    Forums » Viskautkas » Patrioti » Palīdzība Ukrainai. (Pieredze, piedzīvojumi, padomi.)
    • Lappuse 2 no 2
    • «
    • 1
    • 2
    Meklēšana:

    Jaunākie foruma komentāri
    Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
    Mūsdienu K... 19.Martā.2024, 09:20 sālītis Pļāpātuve
    Lasīt
    Karš Austr... 19.Martā.2024, 02:01 rukets 1945 - līdz mūsdienām
    Lasīt
    Te rakstām... 07.Martā.2024, 11:34 rukets Pļāpātuve
    Lasīt
    YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
    Lasīt
    Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
    Lasīt
    Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
    Lasīt
    Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
    Lasīt
    Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
    Lasīt
    Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
    Lasīt
    Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
    Lasīt



    Šodien forumu apmeklēja: 007, nēģis, rukets, sālītis


    eXTReMe Tracker

    Copyright sancho76 © 2008-2024