Otrdiena, 19.Martā.2024, 08:49
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Vēsturiskas nozīmītes - Page 2 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Forums » Vaļasprieks » Metālplastika » Vēsturiskas nozīmītes (Ko tik visu nevar atrast)
Vēsturiskas nozīmītes
ValduhaDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 09:17 | Komentāri # 26
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote rukets ()
Laba tradīcija bijusi, vismaz kaut kas paliekošs, a kas tagad - uzlīmes kuras ātri izbalē.

Jā, no pēdējā manis apmeklētā karnevāla 1987. gada martā man palikušas arī divas bildes. Es gan nebiju maskā, bet ikreiz, kad menti sējās klāt (toreiz viņi tur "regulēja kārtību") visi sauca: "Tā viņam maska!"

Tiesa, aprīļa sākumā Rīgas Centrālstacijā mani šādā paskatā "sašņorēja", jo laikam neatgādināju padomju pilsoni... pioneer
P. S. Atvainojos, ka nebija īsti pa tēmu, bet vienkārši uzjundīja atmiņas...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 10:15 | Komentāri # 27
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Panki nemirst! panks
Ir jau vēl daudz uz ko tiekties...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 11:01 | Komentāri # 28
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Ir jau vēl daudz uz ko tiekties...

Jā, nu īsta metālplastika... ciest

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 11:16 | Komentāri # 29
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Te no zonālajiem Deju svētkiem Gulbenē. Atceros, ka dejojām stadionā

Bija arī deju kolektīviem savas nozīmītes - te Madonas senjoru dziesmu un deju ansamblim "Atvasara" (māmuļa tajā dziedāja

Viņas ("Atvasaras" dziedātājas), starp citu, sacentās ar Suitu sievām, par tiesībām filmēties Rīgas kinostudijas mākslas filmā "Pūt vējiņi". Režisors, diemžēl, atzina par jaunām esam, bet masu skatos viņas piedalījās.
Te no Tautas teātru salidojuma Madonā

bet te Madonas rajona Dziesmu - deju svētki

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 14:05 | Komentāri # 30
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
kauč kāds sakars ar šoferu kvalifikāciju (razrjad)
, šādu nozīmīti deva visiem kuri bija nomo(ā)cījušies (un pabeiguši) mācību divīzijās " pasniegto " mācību kursu pusgada garumā. Tā varēja būt jebkura karavīra - tehniķa specialitāte (no kinomehāniķa līdz snaiperim) vai seržantu skola (tur gan deva arī vēl seržanta uzplečus) komplektā deva , obligāti karaklausības apliecībā nēsājamu Свидетельство об окончании учебной части ( tāļāk sekoja karaspēka veida nosaukums , manā gadījumā- Свидетельство об окончании учебной части внутренних войск МВД СССР). Arī man tāda bija nozīmīte bija (2.klase gan- labi mācijos). Nozīmīte bija uz piespraudes , bet skaitijās forši noraut piespraudi un ar epoksīda sveķiem pielīmēt skrūvi, lai var pie ancuka pieskrūvēt. Kas arī bija praktiskā, jo pieskrūvētu nozīmīti nevarēja noraut neakurāti karinot plinti uz krūtīm. Starp citu - speciālista nosaukums vai seržanta uzpleči deva papildinājumu naudiskajai uzturdevai. Man par piemēru standarta 7.20Rbļ vietā par otro klasi maksāja 9.20, bet kad dabūju pirmo - 12.10. Īsu brīdi komandēju ИТСО - Инженерно технические средства охраны vadu , tad saņēmu apaļus 15 rubļus.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 17:47 | Komentāri # 31
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote rudis ()
šādu nozīmīti deva visiem kuri bija nomo(ā)cījušies (un pabeiguši) mācību divīzijās " pasniegto " mācību kursu pusgada garumā.

Nu jā, mums Karaliskajos spēkos (strojbatā) tādas nedeva, bet par to čurkām varēja notirgot arī skolas ГТО (готов к труду и обороне - GTA gatavs darbam un aizsardzībai) nozīmīti, un viņi to ar lepnumu nēsāja. :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 21:59 | Komentāri # 32
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
čurkām varēja notirgot

Mums viens austrumu m/ērglis, pie pulka karoga stāvēdams, sadomāja uz dembeli paķert līdz no karoga tur esošo leņina ordeni.... tā arī maskavā patruļa aizturēja - ar visu ordeni...
Starp citu - " Gatavs darbam un aizsardzībai" bija oficiāli nēsāšanai atļauta bļamba, līdzīgi bija ar ASK vai DINAMO (Iekšlietu karspekā un milicijas batalionos) nozīmīti.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/

Komentāru rediģēja rudis - Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 22:52













 
BalooDatums: Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 22:55 | Komentāri # 33
Tematiķis
Komentāri: 165
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Interesanta lieta bijušas tās nozīmītes, man tētim arī garažā 100iem saspraustas :) ,bet žēl, ka laika gaitā tas ir zudis.. ja vēl agrāk uz kādiem nozīmīgiem godiem, ja ne metāla tad keramiskas "bļembas" taisija, tad tagad labi ja "nakļeni" :) laiki iet un viss mainās...

Komentāru rediģēja z3r0 - Otrdiena, 01.Aprīlī.2014, 23:11













 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 02.Aprīlī.2014, 18:34 | Komentāri # 34
 
Balvu ielāde ...




Quote Valduha ()
P. S. Atvainojos, ka nebija īsti pa tēmu, bet vienkārši uzjundīja atmiņas...


Ooooo, tad jau mūsējais... tāpēc es te domāju, ka nāvīgi kaut kur redzēts. Es ar ap to pašu laiku pa Rīgu vandījos.. galvenā tusiņu vieta bija vai nu pie unīša, pie Rīgas modēm vai pie Pingvīna :)
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 03.Aprīlī.2014, 11:12 | Komentāri # 35
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Tottenkopf ()
tāpēc es te domāju, ka nāvīgi kaut kur redzēts. Es ar ap to pašu laiku pa Rīgu vandījos..

Jā, tas bija interesants laiks! Mani toreiz iemeta stacijas "televizorā", neviens ments tur nesaprata latviski, bet es tikai senču mēlē runāju. Tad veda no cita iecirkņa milici, kurš saprot šo "suņu valodu" (собачий язык). Sist gan nesita, bet, par cik man uz vaiga bija uzzīmēta jumja zīme, tad tanī saskatīja kāškrustu! Iztaustīja visas vīles, un pārbaudīja tupeles (laikam meklēja narkotikas), tad zvanīja Madonas mentiem, un interesējās, vai nav pret manīm kāda lieta. Beigās atlaida precīzi 5 min. pēc tam, kad aizgāja pēdējais vilciens uz Madonu! Protams, ka arī visus dzelžus konfiscēja! Rezultātā pirmdienā pienāca pavēste, ka jau trešdien jāiet krievos (armijā).
Pie viena pieminēšu interesantu faktu - tanī pat pavasarī, kā valstij nevēlams tips, tiku izsaukts uz vietējo VDK. Tur Madonas čekas priekšnieks b. Jegorovs teica "viedus vārdus" - Es saprotu, ko jūs cenšaties panākt, bet nekas neliecina, ka Latvijā tuvākajos 10 - 15 gados kaut kas varētu mainīties. Kad pēc diviem gadiem atgriezos no armijas, visur jau plīvoja sarkan-balt-sarkanie karogi... :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Ceturtdiena, 03.Aprīlī.2014, 15:22 | Komentāri # 36
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Madonas čekas priekšnieks b. Jegorovs teica "viedus vārdus" - Es saprotu, ko jūs cenšaties panākt, bet nekas neliecina, ka Latvijā tuvākajos 10 - 15 gados kaut kas varētu mainīties.
Man praktiski tādiem pašiem vārdiem teica pulka specdaļas vadonis (VDK acs daļā), jo es atļāvos dot dienesta biedriem lasīt "Atmodu" krieviešu valodā - būdams atvaļinājumā aizgāju uz Vecpilsētas 13/15 un sarunāju ar Sandru Kalnieti, lai jele sūta arī krieviskas "Atmodas" un pa 5-6 eksemplāri. Padarīt jau neko īpaši nevarēja, jo sākotnēji uz avīzēm stāvēja rakstīts "Visu zemju proletārieši savienojaties". Tiesa - atriebjoties, mani tikai pašās decembra beigās , 1989. gadā palaida mājās.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 03.Aprīlī.2014, 18:56 | Komentāri # 37
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote rudis ()
Tiesa - atriebjoties, mani tikai pašās decembra beigās , 1989. gadā palaida mājās.

Mani gluži otrādi, kā aplam lielus sūdus netaisošu mākslinieku palaida 2. kārtā (nezinātājiem paskaidrošu, ka bija 0 kārta - izcilniekiem seržantiem, tad 1. kārta - seržantiem, un 2.jā laida "partijai uzticamus ierindniekus"... :D ) Vēl viena zīmīga nianse bija tā, ka vidusskolas raksturojumā biju iezīmēts kā politiski neuzticams, kas automātiski izslēdza iespēju studēt augstskolā, bet krievos vada komandieris praporšķiks Porjadins raksturojumā ierakstīja, ka esmu ņēmis aktīvu dalību daļas komjaunatnes biroja darbībā. Tad pacēla galvu un ievaicājās :"Bet tu aču neesi komjaunietis?" Atskārtis kļūdu, tikai atmeta ar roku, un turpināja slavināt latviešu strēlnieku...
...manu godīgo acu efekts, Otomār... coolio

Pievienots (03.Aprīlis.2014, 18:56)
---------------------------------------------

Quote z3r0 ()
Interesanta lieta bijušas tās nozīmītes, man tētim arī garažā 100iem saspraustas

Jā, tā bija sava laikmeta iezīme. Arī mēs ar vidējo bračku krājām.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 24.Aprīlī.2015, 17:44 | Komentāri # 38
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Te tādas interesantas nozīmītes

Par otro ir skaidrs, ka bijusi kādam muzikantu kolektīvam, bet pirmā šķiet no pirmās brīvvalsts laikiem, domājams, kādai dārzkopju biedrībai (lejkanna, sirpis, kaplis, lāpsta un grābeklis).

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!

Komentāru rediģēja Valduha - Piektdiena, 24.Aprīlī.2015, 18:08













 
KalnietisDatums: Otrdiena, 12.Novembrī.2019, 19:06 | Komentāri # 39
Darba rūķis
Komentāri: 251
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Šodienas atradums. Palasīju, ka tautai dikti uz dziedāšanu prāts nēesot nesies, jo tikko bijušas deportācijas.

Komentāru rediģēja Kalnietis - Otrdiena, 12.Novembrī.2019, 19:12













 
MeilisDatums: Otrdiena, 12.Novembrī.2019, 19:16 | Komentāri # 40
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Jā šitais interesants izstrādājums. Interesants ar to ka nozīmīte oficiāli nenotikušiem dziesmu svētkiem.
Ja var ticēt vikipēdijai, tad 1.padomju Latvijas dziesmu svētki (pavisam 10.) bijuši 48.gadā un otrie (pavisam 11.) dziesmu svētki bijuši 50.gadā.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
KalnietisDatums: Otrdiena, 12.Novembrī.2019, 19:33 | Komentāri # 41
Darba rūķis
Komentāri: 251
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Nez kas tas par skursteni vecrīgā?
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 07:19 | Komentāri # 42
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Interesants ar to ka nozīmīte oficiāli nenotikušiem dziesmu svētkiem.

Nozīmīte nav dziesmu svētkiem, bet dziesmu dienai. Acīmredzot, vienas dienas pasākums. Tā teikt, lai parādītu, ka tauta līksmo, tikusi vaļā no budžiem un kulakiem... trakais
I-neta plašumos izdevās atrast četrus šo nozīmīšu variantus:


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 10:05 | Komentāri # 43
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Kaut kā dīvaini man likās, kā var būt labajos miera laikos Dziesmu Svētki aptuveni reizi pa 5 gadiem, bet okupācijas gados katru gadu vai katru otro gadu. Vienu reizi miera laikos bijis gan ka Dziesmu svētki ar 1 gada pauzi 31.gadā un 33.gadā bijuši. Interesanti ka ļoti līdzīga izskata nozīmīte bijusi 55.gadā, bet nu jā, dziesmu diena ir laikam kas cits.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 10:24 | Komentāri # 44
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
1950. gada Dziesmu Svētki tika sarīkoti, lai tos turpmāk varētu rīkot par godu LPSR "dibināšanas" un uzvaras gadadienu svinībām. Tā teikt 10., 15., 20. utt. gadadiena...
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 11:55 | Komentāri # 45
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Viens kolēģis no Lubānas puses atsūtīja šādu nesen izraktu nozīmīti. Grūti tikai salasīt kas īsti rakstīts virs ''PAR ŠAUŠANU''

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 13:12 | Komentāri # 46
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Cik saprotu:

5. G. k. p.
D-kar. K. Dārzam
Par šaušanu.
1926.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 18:19 | Komentāri # 47
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tā domāt kaut kāds 5. Galvenais kara pulks vai. hmmm
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 18:34 | Komentāri # 48
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Laikam jau nevis G, bet C.
Tad būtu - 5. Cēsu kājnieku pulks
Pieejams tikai lietotājiem

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Trešdiena, 13.Novembrī.2019, 20:32 | Komentāri # 49
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Vo! Tas jau izskatās labāk gan. ja
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
Forums » Vaļasprieks » Metālplastika » Vēsturiskas nozīmītes (Ko tik visu nevar atrast)
  • Lappuse 2 no 2
  • «
  • 1
  • 2
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 19.Martā.2024, 02:01 rukets 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 18.Martā.2024, 08:44 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 07.Martā.2024, 11:34 rukets Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: nēģis, rukets


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024