Piektdiena, 19.Aprīlī.2024, 12:11
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Starpnacionālā un rasiskā naida cēloņi. - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Starpnacionālā un rasiskā naida cēloņi. (Kas ir tā pamatā?)
Starpnacionālā un rasiskā naida cēloņi.
ValduhaDatums: Otrdiena, 18.Februārī.2020, 10:11 | Komentāri # 1
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Ievadam ziņas no Norvēģijas:
Pieejams tikai lietotājiem

Tēma mūsdienās, visnotaļ jūtīga (kā tagad pieņemts teikt - sensitīva). Gan TV, gan radio allaž tiek apspriesta un nosodīta kārtējā šāvēja rīcība. Pētīts, pie kādām labējām ekstrēmistu organizācijām viņš pieder. Un gala rezultātā secinājums ir viens - visa ļaunuma sakne slēpjas ultralabējos radikāļos.
Lai neradītu pārpratumus, uzreiz varu pateikt savu viedokli - nevainīgu cilvēku nogalināšana, pazemošana vai piekaušana nekad un nekādos apstākļos nav attaisnojama, neatkarīgi no viņu tautības, ādas krāsas, seksuālās orientācijas, apģērba vai matu sakārtojuma!
Bet pastāv jautājums - kāpēc tādas lietas notiek?
Mans viedoklis ir šāds (analoģiski ar koku) - konflikta cēlonis jāmeklē problēmas "saknē" nevis tās "zaros", "ziedos" vai "lapās".
Par cik tēma ir plaša, mēģināšu to sadalīt atsevišķos punktos'

1. Latvieši - krievi

Man personīgi nav nekāda naida pret krievu tautību, BET:
Padomju gados, kuros pagāja mana bērnība un tīņa gadi, krievs bija mans ienaidnieks. Izaugu piecstāvenē, kura atradās nedaudz nostāk no daudzstāvu guļamrajona (patiesībā 200-3000 m). Ar mūsmājas krieviem nebija nekāda naida. Kopā spēlējām futbolu, volejbolu, utt. Faktiski mums bija sava "republika". Bet zemapziņā (man to neviens nekultivēja) krievs bija un palika mans ienaidnieks. Pats pieredzēju divus masveida kautiņus starp latviešiem un krieviem Madonā.
Viens no lielākajiem manas bērnības priekiem (es pat teiktu, ka tas bija sava veida orgasms) bija ASV hokejistu uzvara Leikplesidas Olimpiskajās spēlēs pār krievu "Sarkano mašīnu"!
Toreiz es neiedziļinājos lietas būtībā, bat cēloni sapratu tikai tad, kad Latvija atguva neatkarību.
Krievs man asociējās ar okupācijas varu! Tiklīdz, Latvija ieguva neatkarību, krievs vairs nebija mans ienaidnieks. Kopš 1989. gada, neatceros nevienu konfliktu starp latviešiem un krieviem. Man ir pulka paziņu starp krieviem. Forši čaļi! Dīvaini hmmm ka arī man vairs nav pretenziju pret viņiem.
Es nezinu, kā ir Rīgā vai Liepājā, bet Madonā NAV atšķirības starp krievu un latvieti.

Secinājumi: naidu, neiecietību un savstarpējo vardarbību stimulēja PSRS okupācija. Tikko tā izbeidzās, izbeidzās arī starpnacionālais naids.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Otrdiena, 18.Februārī.2020, 11:26 | Komentāri # 2
Zemgales rakaris

Komentāri: 2831
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Tikko tā izbeidzās, izbeidzās arī starpnacionālais naids

Nekas nav beidzies.Vienmēr būs krievi kam latvieši nepatīk un otrādi.Krievija ir liela zeme un viņiem ir pamats uzskatīt apkārtējās tautas par mazvērtīgām.Te nerunāju par atsevišķām personām,bet kopumā.
Runājot par tevis minēto rasismu,to gan nekad neesmu atbalstijis,jo katrā tautā būs labi un slikti cilvēki.
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 18.Februārī.2020, 14:11 | Komentāri # 3
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Nekas nav beidzies.Vienmēr būs krievi kam latvieši nepatīk un otrādi.Krievija ir liela zeme un viņiem ir pamats uzskatīt apkārtējās tautas par mazvērtīgām.Te nerunāju par atsevišķām personām,bet kopumā.

Ne par to ir runa. Kas bija cēlonis nepatikai pret krieviem? Tā bija PSRS okupācija. Tikko tā beidzās, tā manī nodzisa naids pret šo tautu.
Vai manī esošais naids bija attaisnojams, neņemšos spriest, bet tas tāds bija. Naidu nevar kontrolēt, vai attaisnot. Tāds tas vienkārši ir.
Mans labākais armijas draugs bija (un joprojām ir) krievs no Sankt-Pēterburgas. Cilvēks, ar kuru es varu sadzert, sastrīdēties, "sakauties", bet otrā rītā mēs atkal būsim draugi.
Runa ir par cēloni. Attiecībā pret krieviem, vismaz man, tā bija PSRS okupācija, ar visām, no tās izrietošajām sekām. Naids, no cilvēciskā skatu punkta, neattaisnojams. Bet tāds tas bija. Mūsdienu liberāļi man varētu stundām ilgi skaidrot, ka krievs ir tāds pats cilvēks, kā es, un zemapziņā es viņiem piekristu, bet manī esošo naidu tas nemazinātu. Tikko pazuda naida cēlonis - PSRS okupācija - pazuda arī naids.
Secinājums: - cīnīties nevajag ar sekām, bet cēloņiem!

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
007Datums: Otrdiena, 18.Februārī.2020, 15:30 | Komentāri # 4
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2172
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..Nav naida,bet ja šādi domā,tad ...ir,prēt tādiem prātvēderiem..

https://www.sargs.lv/lv....C4_V4u4

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 18.Februārī.2020, 19:53 | Komentāri # 5
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Nu nē. Es šeit nerunāju par kādas kaimiņvalsts politiku. Manis pēc viņi var apgalvot, ka mēs latvieši esam noklīdis slāvu atzars. Tas ne mazākā mērā neietekmēs manu attieksmi pret krieviem, kā tautu. Es filozofēju par cēloņiem, kas provocē naidu vai vardarbību. Naidu un vardarbību, kas juridiski un morāli nav attaisnojams.
Galīgi banāls piemērs:
Iztēlojies jaunu skuķi ar garām kājām, piebriedušām, daļēji atkailinātām krūtīm, bez apenēm un ultraīsos svārciņos klīstam naktī pa Rīgas maskačku. 99,9%, ka viņu kāds izvaros! Vai varmāka būtu attaisnojams? Protams, ka nē. Ne no morālā, ne juridiskā viedokļa.
Mēs varam iztērēt milzu līdzekļus psihologiem, kas ik pārdienas maskačkas skolās lasīs lekcijas, un skaidros, ka izvarot ir slikti. Mēs varam izdot grāmatas, veidot TV raidījumus par izvarošanas prettiesiskumu. Un kāds būs rezultāts? Viņu tik un tā izvaros.
Ja tu pieiesi klāt, un aizrādīsi - zini meitenīt, šeit tādā izskatā labāk nestaigā, nebūs labi - viņa sacels brēku, ka tiek ierobežotas viņas cilvēktiesības, un rezultātā... ...tiks izvarota.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Otrdiena, 18.Februārī.2020, 20:54 | Komentāri # 6
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Interesants piemērs. :)
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
sālītisDatums: Trešdiena, 19.Februārī.2020, 02:16 | Komentāri # 7
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2130
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Līdz filozofijai netieku, palieku vizualizācijas līmenī- labs! labi
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 22.Februārī.2020, 09:52 | Komentāri # 8
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Politkorektums, jeb žīdi (ebreji), čigāni (romi), nēģeri (afroamerikāņi)

Šis ir jēdziens, kas mani nedaudz tracina. Varbūt, ka problēma ir manī, varbūt, bet es nesaprotu, kāpēc man jāpakļaujas kādai tautai, kura nolēmusi mainīt savu apzīmējumu latviešu valodā? Manis pēc viņi var nosaukt savas biedrības kā vēlās - Latvijas ebreju biedrība, Latvijas romu biedrība (nez kad tiks nodibināta Latvijas afroamerikāņu biedrība?), bet, ja es uz ielas satieku čigānu, tad es zinu, ka esmu saticis čigānu, kurš, iespējams, darbojas vietējā Latvijas romu biedrības vai apvienības nodaļā.
Labi, čigāniem nav tādas ietekmes politikā un ekonomikā, kā žīdiem, tāpēc viņi paliek ēnā...
Žīds - apzīmējums tautai, kurš Latvijā eksistēja gadsimtiem. Bet te pēkšņi, mēs vairs neesam žīdi, bet ebreji. Es esmu palicis bez augstākās izglītibas, varbūt arī tāpēc nesaprotu, ko tas maina?
Nu labi, tik aprobežots jau neesmu. Saprotu, ka jēdziens "žīds" vācu laikā tika pasniegts, visnotaļ, negatīvi. Bet vēlreiz jautājums - KO TAS MAINA?
Vai kļūstot par ebrejiem, noslepkavotie jūsu tautas pārstāvji, attieksies uz citu tautu? Ja jūsu dzimta tika iznīcināta kā žīdi, tad, kļūstot par ebreju, jūsu sāpe mazināsies?
Salīdzinājumam, paņemsim krievus. Manos jaunības gados, kas pagāja Padoju okupācijas (lasi, krievu okupācijas) apstākļos, apzīmējumam "krievs" bija visnotaļ negatīvs raksturs. Vismaz starp cilvēkiem, ar kuriem es komunicēju. Man jāatvainojas visiem krievvalodīgajiem, bet tā tas bija. Populārākais teiciens bija: "Meitene kā dieviete, tikai žēl, ka krieviete!"
Interesanti, ka uz šo brīdi nav nodibināta Latvijas russiju biedrība... Tā teikt, mēs vairs neesam krievi, bet russkije... Acīmredzot, krievu tautai tas nav pašmērķis. Nācija ir pašpietiekama!
Morāle: neuztiep citai tautai, savas tautas apzīmējumu.

P.S. Pavisam aizmirsu "afroamerikāņus". Manuprāt, agrāk viņus sauca par moriem. Šķiet, visnotaļ, politkorekti...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Sestdiena, 22.Februārī.2020, 18:18 | Komentāri # 9
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Par afroamerikāņiem jāsauc tikai Amerikā dzīvojošie melnādainie. Nez kā korekti būtu jāsauc Eiropā dzīvojošie? Afroeiropieši??
Āfrikā bieži nākas dzirdēt no melnajiem bērneļiem, kas mūs apsaukā viņu valodā par baltajiem. Varējām jau pretī viņus par nigām saukt, bet bērni ir bērni. Pieaugušie mūs tā neapsaukā.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
rusij77Datums: Svētdiena, 23.Februārī.2020, 00:37 | Komentāri # 10
Zinošs rakaris

Komentāri: 1425
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Kā jau būsiet pamanījuši,brīžīem uztaisu kādu atradumu filmējumu, un tie kas ir parakstījušies uz manu kanālu ir no visas pasaules, gan no Krievijas, gan ASV, gan no Austrālijas, Kanādas, Baltkrievjas, u.t.t., jā mēs esam dažādi, bet starp šīm tautām ir gan jēdzīgi ļaudis, gan pārējie :) Vai tādēļ kāds ir īpašāks? Man priors ir cilvēks. Un man ir pilnīgi vienalga kādā valodā, vai kur , kurā valstī tas dzīvo. Pirmo reizi par to aizdomājos Šrilankā , kad sanāca divas nedēļas kopā pavadīt ar cilvēku, kurš izskatījās un ģērbās u.t.t. absolūti savādāk( viņa acu baltumi pat bija pelēki). Puiši, nav nozīme kā cilvēks izskatās, nozīme ir kā tas uzvedas:)

Komentāru rediģēja rusij77 - Svētdiena, 23.Februārī.2020, 00:39













 
MeilisDatums: Svētdiena, 23.Februārī.2020, 09:47 | Komentāri # 11
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote rusij77 ()
Puiši, nav nozīme kā cilvēks izskatās, nozīme ir kā tas uzvedas:)

Tieši tā! ja

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 23.Februārī.2020, 13:10 | Komentāri # 12
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote rusij77 ()
Un man ir pilnīgi vienalga kādā valodā, vai kur , kurā valstī tas dzīvo. Pirmo reizi par to aizdomājos Šrilankā , kad sanāca divas nedēļas kopā pavadīt ar cilvēku, kurš izskatījās un ģērbās u.t.t. absolūti savādāk( viņa acu baltumi pat bija pelēki). Puiši, nav nozīme kā cilvēks izskatās, nozīme ir kā tas uzvedas:)

Quote Meilis ()
Tieši tā!


Runa jau nav par to kā kāds izskatās, un kādā valodā runā. Runa ir par, bieži vien no mums neatkarīgiem, bet, iedziļinoties lietas būtībā, tieši no mums atkarīgiem cēloņiem, kas provocē naidu un neiecietību.
Kā jau minēju, krievu laikos man krievi nepatika. Tā bija mana subjektīva izjūta pret tautu, kura sačakarēja mūsu zemi. Nebija nekādu incidentu ar mūsu mājas krieviem, bet svešus es sev klāt nelaidu. Klasiska neiecietība pret konkrētu tautu. Neiecietība, kuru bija izraisījusi Latvijas okupācija.
Starp citu, kāpēc, līdz pat neatkarības atgūšanai, latvietes nenēsāja auskarus? Tas ir fakts. Es pats šinī jautājumā nebiju iedziļinājies. Mani apgaismoja sieva. Ar to viņas pasvītroja faktu, ka nav krievietes. Tagad arī viņa nēsā karekļus uz nebēdu...
Tu russij77 teici - nav nozīme kā cilvēks izskatās, nozīme ir kā tas uzvedas!
Tieši tur jau rodas problēma. Kamēr viņš ir viens, vai divi, viņi respektē mūsu dzīvesveidu un tradīcijas. Tikko kā viņu ir daudz, tie sāk "kačāt savas pravas". Vai ir dzirdēts, ka Baltijas valstīs, Polijā, Čehijā kāds būtu ar automātu iebrucis mošejā? Nav! Šajās valstīs viņu ir maz, jo pabalsti ir niecīgi. Kamēr viņu ir maz, viņi nerada problēmas. Tikko ir sasniegta kritiskā masa, viss izmainās. Nevis viņi, bet Tu esi svešais. Svešais savā zemē...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Svētdiena, 23.Februārī.2020, 14:56 | Komentāri # 13
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Kamēr viņu ir maz, viņi nerada problēmas. Tikko ir sasniegta kritiskā masa, viss izmainās

Jā. Tas ir līdzīgi kā vēsturiski visās Eiropas valstu kolonijās. Sākumā iezemieši tālos Eiropas ceļotājus esot uzņēmuši laipni un viesmīlīgi, lai gan atbraucējiem interesēja tikai viņu zelts un viņi paši kā noderīgi vergi.
Ko no tā visa var mācīties? Tikai to ka gudrākās tautas agri vai vēlu militāriem vai sankciju līdzekļiem centīsies pakļaut mazāk izglītotās.
Un mums šķiet ir vēl paveicies ka par mūsu Lielo Kaimiņu neesam glupāki.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 24.Februārī.2020, 09:28 | Komentāri # 14
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Jā. Tas ir līdzīgi kā vēsturiski visās Eiropas valstu kolonijās. Sākumā iezemieši tālos Eiropas ceļotājus esot uzņēmuši laipni un viesmīlīgi, lai gan atbraucējiem interesēja tikai viņu zelts un viņi paši kā noderīgi vergi.


Īsti nepiekritīšu. Tevis minētais piemērs attiecas uz jebkuras zemes militāru okupāciju, ar visām, no tās izrietošajām, sekām.
Mūsdienu Norvēģija ir brīva valsts. Tā ir ekonomiski pašnodrošināta un,pateicoties naftai, bagāta. Bet nezkādēļ viens norvēģis ar automātu apšauj imigrantus un viņu atbalstītājus festivāla laikā, bet otrs iebrūk mošejā, pirms tam nošaujot savas civilsievas adoptēto ķīniešu bērnu.
Mūsdienu Jaunzēlande ir brīva valsts, bet arī tur uzrodas šāvējs, kurš mošejā nogalina 51 musulmani.

Neliela piebilde: Man radi dzīvo gan Zviedrijā, gan Norvēģijā (kara laika bēgļi). Tad nu šajās valstīs ir modes lieta adoptēt dažādu rasu pārstāvjus. Ja ģimenē ir bērns, tad adoptēs vienu aziātu un vienu melno. Tā teikt - būsim moderni...

Jautājums: kāpēc Latvijā neviens nojūdzies tipiņš nav ar automātu iebrucis pareizticīgo baznīcā?
Atbilde vienkārša - pareizticīgo kopiena, kuru pa 90% sastāda krievvalodīgie, neprovocē. Piekrītu, ka daudzi dzīvo Krievijas TV iespaidā, daudzi cīnās par krievu skolu saglabāšanu, kas demokrātiskā valstī ir pašsaprotami, daudzi svin "Uzvaras svētkus", kas latviešiem nepatīk, bet tie ir vienīgie, kas viņiem atlikuši. Cilvēki kulturāli, vai mazākkulturāli, savācas pie sava pieminekļa, un svin. Nav nekādu demonstrāciju Rīgas ielās, vēl jo mazāk mazpilsētās, ar saukļiem: Мы вас освободили! Nav nekādu baikeru braucienu "На Ригу!"
Krievi respektē mūsu viedokli, mūsu tradīcijas, un mūsu uzskatus, tajā pašā laikā, saglabājot savu identitāti, savas tradīcijas un savus uzskatus. Vai tie var līdzāspastāvēt? Izskatās, ka var.

Te stāsts par krievu pāri, kuri no Maskavas pārcēlušies uz Rīgu:
Maskavieši Rīgā

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 28.Februārī.2020, 16:11 | Komentāri # 15
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Valduha tu pats nesen tēmu izveidoji par starpnacionālo naidu.Vai Tev naids tiešām nav par šiem pāridarijumiem Taviem senčiem?

Pārcēlu Nēģa jautājumu no tēmas "Vecvectēvs" uz šo.
Teikšu godīgi - nav.
Manī nebija naida, bet nepatika. Naids būtu tad, ja es gribētu katram pretīmnākošam krievam sasist seju...
Mani vecāki nekad neizteicās nievājoši par krievu tautu. Viņi abi pabija Sibīrijā, Tēvs arī lēģerī Džezkasganā. Viņi ikdienā komunicēja ar krieviem. Normāla tauta.
Manī lūzums notika 4. klasē. Atceros, ka 3. klases beigās biju lepns, kad man ap kaklu apsēja sarkano kaklautu. Biju kļuvis pionieris!!! pioneer
4. klasē to jau nēsāju saņurcītu kabatā. Kaut kas manā attieksmē bija izmainījies. Itin kā tīrais pienapuika, bet attieksme pret, Latvijā notiekošo, bija izveidojusies neatgriezeniski. Kaklautā šņaucu degunu. Kad kāds no skolotājiem prasīja, kur kaklauts, vilku laukā no kabatas savu "puņķulupatu". Protams. ka tādu ap kaklu siet man neļāva... :D
Vidusskolas gados, nebūdams komjaunietis, bet ar panku matu sakārtojumu, pie krūtīm nēsāju nozīmīti ar Ļeņinu un uzrakstu XX Partijas kongress. Sava veida ņirgāšanās, bet likt to noņemt nevienam pedagogam nebija dūšas.
Laikam 10. klasē uz skolas Dienasgrāmatas vāka, biju uzzīnējis ASV karogu ar uzrakstu USA forever. Klases audzinātāja mani ar visu dienasgrāmatu aizveda pie skolas direktores. Verdikts bija viennozīmīgs - tāda dienasgrāmata Padomju skolniekam nedrīkst būt!!! Tad nu mājās noplēsu dienasgrāmatas kartona vāka virsējo slāni, un sarakstīju saukļus:
Даёшь БАМ!
СЛАВА КПСС! utt.
Visvairāk skolas direktori izbesīja Majakovska dzejoļa citāts: "Pēkšņi ziņa, tūkstoš pudu smaga - Ļeņinam trieka!" happy Bet ko tu padarīsi. Nekā pretvalstiska...
Pat tagad, atceroties direktores sejas izteiksmi, kārtīgi izsmējos...
Tāda nevardarbīga pretošanās...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Piektdiena, 28.Februārī.2020, 18:35 | Komentāri # 16
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Īsti nepiekritīšu. Tevis minētais piemērs attiecas uz jebkuras zemes militāru okupāciju, ar visām, no tās izrietošajām, sekām.
Mūsdienu Norvēģija ir brīva valsts.

Jā Norvēģija skaitās brīva valsts, bet kā Tu domā ko par to domā ziemeļu galā dzīvojošie sāmi? Viņi uzskata ka norvēģi ir viņu Finmarku okupējuši. Ja piemēram Somija būtu daudz pievilcīgāka sāmiem nekā Norvēģija, un ja viņiem būtu dienvidnieku temperaments, tad iespējams tur būtu karš. Vājākās un savos uzskatos nestabilas tautas agri vai vēlu tiek anektētas kādai lielākai valstij. Tas ir skaidrs ka krievi ĻOTI grib anektēt atpakaļ Pribaltiku. Bet mēs vairs neesam vakarējie... :)

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 29.Februārī.2020, 10:43 | Komentāri # 17
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Jā Norvēģija skaitās brīva valsts, bet kā Tu domā ko par to domā ziemeļu galā dzīvojošie sāmi? Viņi uzskata ka norvēģi ir viņu Finmarku okupējuši.

Īsti tā nevarētu teikt. Anektēt vai okupēt var teritoriju, kura ir izveidojusies kā starptautiski atzīta valsts. Sāmi ir tauta, kurai nekad nav bijusi sava valstiska formējuma. Līdzīgi kā daudzām citām ziemeļu tautām. Viņu dzīvesveids bija pirmatnējās kopienas līmenī. Tad nu daļa nonāca Norvēģijā, daļa Somijā.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Sestdiena, 29.Februārī.2020, 18:26 | Komentāri # 18
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Ok, ir jau vēl vārds - kolonizēt. Tātad ziemeļu sāmi vienkārši tika kolonizēti tāpat kā Amerikas indiāņi. Un ko tad lai saka par Katalonijas centieniem uz savu neatkarību Spānijā?
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 01.Martā.2020, 12:25 | Komentāri # 19
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tieši tā, tāpat kā indiāņi, čukčas, evenki un citas tautas.
Par Kataloniešiem ir cits stāsts. Tas atkarīgs no valsts iekārtas - federatīva vai unitāra.
Piemēram ASV, Kanāda, Lielbritānija, Krievija ir federatīvas valstis. Tāpat, bijusī Dienvidslāvija. Tas nozīmē, ka dažādas zemes, vai tautas ir apvienojušās vienā valstī. Ja šo valstu konstitūcija paredz izstāšanos (pēc loģikas tam tā vajadzētu būt), tad nav problēmu. Ir bijuši referendumi Kanādā (Kvebekas province), Lielbritānijā (Skotija), un nav bijis nekādu problēmu.
Nezinu, kas rakstīts Krievijas konstitūcijā...
Un ir unitāras valstis, piemēram Latvija. Ja Lībieši, vai Latgale gribēs pievienoties Igaunijai vai Krievijai, tas būs nelikumīgi. Var rīkot kaut vai 10 vietējus referendumus, bet, ja valsts konstitūcija to neparedz, tad iznākums ir zināms - valsts referendumu paziņos par neleģimitīvu. Referendumam būtu jābūt valstiskam. Tieši šis variants attiecināms uz Kataloniju.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 02.Novembrī.2020, 09:17 | Komentāri # 20
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Te labs žurnālista Ņevzorova monologs sakarā ar notikumiem Francijā un ne tikai:


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 02.Novembrī.2020, 14:13 | Komentāri # 21
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Ļoti pareizi izteikumi par reļiģiju būtību.
Musulmaņu atšķirība no kristiešiem ir vienkārši 600 gadu mazāka pieredze cilvēku izmantošanā un nogalināšanā...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 03.Novembrī.2020, 11:17 | Komentāri # 22
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Te krievu vēsturnieka Marka Soloņina šā gada jūlija mēneša pārdomas par grautiņiem ASV, kuras tika izdzēstas no feisbuka. Tās izdzēsa Cukenberga tikumības policija (nopietni):

Белые люди, за счет собственных сил и средств, часто рискуя жизнью (шторма, крокодилы, змеи, комарики с вирусом во рту) вывезли много-много негров из Африки в самую лучшую (да-да!) страну мира. Сейчас потомки вывезенных живут - В СРАВНЕНИИ С ТЕМИ, КТО ОСТАЛСЯ В АФРИКЕ - как в раю. И белые даже не требуют с афро-американцев деньги за перевоз! Чего ж вам боле? ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// P.S. Да, негры в США работали. Много, тяжело и за миску еды. НО - оставшихся в Африке (к счастью для нашего рассуждения и к несчастью для них самих) было очень много, они все эти сотни лет много, тяжело (и часто впроголодь) работали. Результат? В Америке - США, а в Африке - Габон. Где лучше- понятно. А почему? Может быть, потому, что белые в США добавили к труду плантационных рабов что-то еще, более ценное и даже уникальное? ///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// P.P.S. Для особо забывчивых евреев напоминаю: - евреи нигде, ни в одной стране мира не громили магазины и не жгли машины, "еврейский погром" - это про другое - евреи в СССР боролись за одно-единственное право: право уехать на историческую родину и более не обременять местных своими длинными носами, картавыми языками, запахом чеснока и шинками, в которых жиды спаивали русский народ; негры в США тоже борются за право вернуться на родину в Габон? /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////// И последнее, САМОЕ ГЛАВНОЕ : всё сказанное распространяется на ЛЮБЫХ охуевших от халявы и вседозволенности паразитов, ЛЮБОГО цвета кожи, формы носа и пр.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Otrdiena, 03.Novembrī.2020, 11:59 | Komentāri # 23
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Kā jau viss mums apkārtesošais ir labs un slikts, vajadzīgs un nevajadzīgs. Jebkuru pasaules notikumu var vērtēt gan pozitīvi, gan negatīvi. Rasismu propagandē tikai baltie politiķi, kuri grib dabūt savam atbalstam melnādaino balsis un melnais proletariāts. Pārējie laiž to gar ausi vai pasmīn... coolio
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Starpnacionālā un rasiskā naida cēloņi. (Kas ir tā pamatā?)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Te rakstām... 19.Aprīlī.2024, 06:46 rukets Pļāpātuve
Lasīt
Mūsdienu K... 19.Aprīlī.2024, 06:10 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 19.Aprīlī.2024, 05:44 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Vērmahta u... 17.Aprīlī.2024, 13:08 Valduha WW2
Lasīt
Video 17.Aprīlī.2024, 05:37 Valduha Humors
Lasīt
Laika apst... 12.Aprīlī.2024, 18:22 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Bildes 06.Aprīlī.2024, 21:46 007 Humors
Lasīt
WWII kāpur... 05.Aprīlī.2024, 08:30 Valduha WW2
Lasīt
Bērzu sula... 03.Aprīlī.2024, 05:46 Valduha Dzērieni
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: rukets, Valduha, sālītis, CharlesRek


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024