Piektdiena, 29.Martā.2024, 00:58
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Paraplāns. - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Paraplāns. (Paraplāna skola.)
Paraplāns.
nēģisDatums: Trešdiena, 29.Aprīlī.2020, 23:00 | Komentāri # 1
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Šodien 3 lidojumi instruktora pavadībā bij.Pirmajā reisā ap 300 metru augstumā domāju ,vai tiešām man tas vajadzīgs un tieši tai momentā plīsa viņčas trose,bij tāds neliels sitiens un tajā brīdī iedomājos ,vai tiešām tā es miršu? Bet nekā,izrādās nav nekas rets troses plīšana,jo slodze liela un ātri nolietojas.Otrajā reisā sapratu,tas tiešām ir kruta.3.reizi pilnīgi bez baiļu emocijām,jutos kā savā ādā.

Pievienots (29.Aprīlī.2020, 23:31)
---------------------------------------------
Visa padarīšana notiek Rumbulas lidlaukā.Labi var redzēt jūru un skaisti skati uz Rīgas hesu :) Lai dabūtu apliecību individuāli vadīt spārnu,jāiziet teorija un jānolido aptuveni 70 lidojumi,8 no tiem instruktora pavadībā.Ja viss iet gludi,nokārtojot teorētisko un praktisko eksāmenu,var iegūt paraplāna apliecību.Bet tā ir tikai viena no kategorijām,ja grib ko vairāk,piemëram vizināt pasažieri vai iet par instruktoru,nākas vel papildus līdzekļus un laiku ieguldīt :)


Komentāru rediģēja nēģis - Trešdiena, 29.Aprīlī.2020, 23:32













 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 30.Aprīlī.2020, 05:00 | Komentāri # 2
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Vienam mācību lidojumam ir noteikts laiks? Ja ir, kā to piefiksē? Mūsdienās tak pulksteni reti kurš nēsā.
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 30.Aprīlī.2020, 06:49 | Komentāri # 3
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Mācību lidojumam nav konkrēta laika,jo nav dzinēja.Tiklīdz kā atkabinās no troses,tā nevar konkrēti paredzēt piezemēsies pēc 10 vai 15 minūtēm.

Pievienots (30.Aprīlī.2020, 06:55)
---------------------------------------------
Reāli tas laikas ir mazāks,+- 8 minūtes.Ja spēj noturēties gaisā termālajos vējos-izmanto to :)

 
sālītisDatums: Ceturtdiena, 30.Aprīlī.2020, 08:30 | Komentāri # 4
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
A Tu jau ar dzinēju vēlāk lidosi? Laikam jau dārgs prieks tādu iegādāties? Man tepat virs galvas ļoti bieži lidinās, dažreiz viņi rauj debesīs laikam tik, cik vispār var uzraut. Tad atkal lejā laižoties mauc pa spirāli pilnīgi paralēli zemei sagriežoties. Ir tur divnieku aparāti, ir ar riteņiem, ir bez. Dažreiz lidinoties laiž dūmu astes. Reiz viens nolaidās kartupeļu laukā, braucu garām, piestāju, jautāju ko tad tā? Atbildēja ar svarīgu sejas izteiksmi "avārijas piezemēšanās".
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 30.Aprīlī.2020, 08:51 | Komentāri # 5
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Tu jau ar dzinēju vēlāk lidosi

Jā,ar dzinēju,tāds ir mērķis.Par cik kalnu man nav un viņča ar trosi maksā tikpat cik jauns motors.Tad vel varu piemetināt,ka pirmajos treniņos ir milzīga fiziskā slodze kamēr iemācās vadīt spārnu.
 
sālītisDatums: Ceturtdiena, 30.Aprīlī.2020, 10:05 | Komentāri # 6
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Interesanti, cik augstākais vispār var pacelties ar "ierindas" motoparaplānu? Tai vajadzētu būt baigi labai sajūtai putna lidojumā ar savu kontroli. Vienīgais ir problēma katru reizi ar godu lejā tikt. Vai pirms tam ir obligāti jāprot lēkt ar parasto izpletni? Es gan pats nekad nelidošu, bet, vienalga, interesanti. Gaisā jau noteikti ir diezgan stingri atrunāti satiksmes noteikumi, vai internetā ir kāda vietne, kur tos apskatīt? Ui, apskatīju ss cenu, pliks spārns vien 1900 eur, tad rezerves izpletnis, vēl viss kas un kur tad vēl motors... Un tur baigi ekonomēt laikam ir bīstami.
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 30.Aprīlī.2020, 10:59 | Komentāri # 7
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Rekords laikam esot ap 5 km augstums.
Quote sālītis ()
ir obligāti jāprot lēkt ar parasto izpletni?
nekā tamlīdzīga,bet protams iemaņas par sliktu noteikti nenāktu,spārna vadīšanas princips tas pats.
Quote sālītis ()
Gaisā jau noteikti ir diezgan stingri atrunāti satiksmes noteikumi

Saprotams,Latvijas gaisa telpas nolikums jāzin,cik augstu kurās vietās drīkst pacelties,paraplāniem savā starpā dominē labās rokas likums,līdzīgi kā automašīnām :)
Aprīkojums jauns maksā dārgi,bet nav jāskatās obligāti uz jaunu.Var pirkt lietotu,pirms tam konsultējoties pie profiem par stāvokli.Neesmu tik naudīgs,tapec visticamāk pats iegādāšos lietotu.

Pievienots (30.Aprīlī.2020, 11:05)
---------------------------------------------
Par motoru gan īpaši var nesatraukties,ja tas pieviļ gaisā,vienkārši noplanē,spārna kvalitātei gan jāpievërš nopietnāka uzmanība.Saite- adrenalīns.lv,tur arī es mācos :)

 
ValduhaDatums: Piektdiena, 01.Maijā.2020, 06:36 | Komentāri # 8
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Manas sajūtas, sēžot aiz motoparaplāna pilota, bija identiskas, kā sēžot uz motocikla aiz vadītāja muguras - totāls diskomforts. Pie moča stūres sēžot, es jūtos normāli, bet kā pasažieris kļūstu par baiļu kamolu. Nezinu kāpēc tā. No Tavas mājas līdz Bauskai braukt uz moča kā pasažierim, es piekristu tikai ārkārtas situācijā, vai galīgā pālī. :D
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Otrdiena, 12.Maijā.2020, 22:06 | Komentāri # 9
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Beidzot tas ir noticis,bij arī iesvētības pec pirmā patstāvīgā lidojuma.Esot mājās jaieraujot obligati 50 grami konjaka pec pirmās reizes.Tā esot pieņemts :)
Nu ko lai saka,beidzot esmu iekāpis citā pasaulē :) Sajūtas iespaidīgas pašam vadot spārnu.
Cītīgi apmeklējot nodarbības,jūlija beigās vai augustā pilota licence būšot rokās-tā instruktors.
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 13.Maijā.2020, 04:59 | Komentāri # 10
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Interesanti, piektdien ieradīsies pa ceļu vai pa gaisu? hmmm
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Trešdiena, 13.Maijā.2020, 08:20 | Komentāri # 11
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Es arī tieši to pašu iedomājos. Noteikti jau tik lielus gabalus nesanāktu bendža, tad lidojums būtu iespējams tikai ar zemes pavadošo bāzes auto un starpfinišiem. doma1
 
nēģisDatums: Piektdiena, 15.Maijā.2020, 07:53 | Komentāri # 12
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Tā notiek trenniņi uz zemes.
 
sālītisDatums: Piektdiena, 15.Maijā.2020, 08:29 | Komentāri # 13
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Spēcīgāks vēja pūtiens, un trenniņš jau norit virs zemes. Es vienmēr brīnos par to, kā tur viss nesamudžinās. Laikam jau dikti pacietīgi ļaudis tie paraplānisti un izpletņalēcēji ir. doma1
 
nēģisDatums: Piektdiena, 15.Maijā.2020, 09:16 | Komentāri # 14
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Spēcīgāks vēja pūtiens, un trenniņš jau norit virs zemes

Nē Sālītis,treniņi notiek bezvējā,vai mazā vējā,ne vairā par 5m/s.Bezvējā bēdīgāk,tad pašam slapju muguru jāskrien un prasa lielu fizisku slodzi.

:)
Quote sālītis ()
vienmēr brīnos par to, kā tur viss nesamudžinās
Es ar sākumā tā domāju,bet nav tik traki,ja visu pareizi dara.Sākumā tāpat kā Tu domāju paskatoties uz to mudžekli
.Sākumā skeptiski skatijos uz to tievo aukliņu,kā viņa gaisā spēj noturēt,izrādās tests skaitās 200 kg(un tādu ir ļoti daudz),dzīvē testā ar viņu mašīnu varot vilkt,protams bez rāvieniem.


Komentāru rediģēja nēģis - Piektdiena, 15.Maijā.2020, 09:19













 
sālītisDatums: Piektdiena, 15.Maijā.2020, 10:53 | Komentāri # 15
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Es tur redzu divas krāsas auklām. Nevar saprast, vai krāsām ir arī kāda informatīva nozīme. Es liktu tam spārnam pa katru pusi savu krāsu, tas, iespējams, palīdzētu vieglāk saprast un kārtot to visu. Tievās aukliņas tur daudz, un slodze jau izdalās +/- vienmērīgi. Man stiprības ziņā vienmēr šaudas ir tieši par audumu, ka tas pēkšņi kā nolietotas bikses uz pakaļas nepārplīst. Droši vien, tam spārnam ir vienmēr jābūt kārtīgi izžāvētam, neuzplēstam. Izskatās, ka tas pasākums der tikai ļoti čakliem un akurātiem cilvēkiem vai arī bieziem, ja bieži maina inventāru.
 
nēģisDatums: Piektdiena, 15.Maijā.2020, 12:23 | Komentāri # 16
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Auklu krāsām ir informatīva nozīme,citiem modeļiem ir vairākas krāsas.Krāsas apzīmē bremzēšanas un vadīšanas sviras.

Pievienots (15.Maijā.2020, 12:34)
---------------------------------------------
Patiesībā ar bremzēm galvenokārt arī dara visu-piebremzē,maina virzienu u.t.t.

Pievienots (05.Jūnijā.2020, 09:41)
---------------------------------------------
https://failiem.lv/filebrowser#/
Vakar 3 reizes izlidoju.

Pievienots (05.Jūnijā.2020, 09:48)
---------------------------------------------
Gribēju video parādīt,bet nemāku vel apieties ar failiem.lv :)

 
ValduhaDatums: Piektdiena, 05.Jūnijā.2020, 14:14 | Komentāri # 17
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Vakar braucu uz Vestienu, skatos, lido viens ar paraplānu. Jau sabijos, ka Nēģi vējš atpūtis šamējā Daugavas pusē... :D
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 09:31 | Komentāri # 18
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Nu re,pirmais kurs babeigts paraplānos.Ja cītīgi izdosies apmeklēt nodarbības,varbūt uz rudeni dabūšu pilota licenzi :)
Vakar-otrajā kursā bij jāveic gaisā jau nopietnāki manevri,kur nedaudz var izjust brīvo kritienu un sirds vairāk dauzās,bet cilvēks jau ātri pie visa pierod :)

Bildē Rumbulas lidlauks no vidēja augstuma un hes pa labi.Palielinot bildi,uz priekšu nedaudz pa kreisi mūsu starta vieta skrejceļa malā.
Tā mēs tur peramies.

Pievienots (16.Jūlijā.2020, 09:35)
---------------------------------------------
Jā,vakar izbrīnija kā instruktors 3-4gadīgu bērnu vizināja.Pārsteidza tas,ka ķipars ne vienā brīdī netaisija paniku un pat neiebļāvās,it kā būtu savā elementā.

 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 10:58 | Komentāri # 19
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Jā,vakar izbrīnija kā instruktors 3-4gadīgu bērnu vizināja.Pārsteidza tas,ka ķipars ne vienā brīdī netaisija paniku un pat neiebļāvās,it kā būtu savā elementā.


Tas, manuprāt, cilvēkos ir iedzimts. Man bija piedzīvojums, kad lecu ar izpletni. Toreiz, ja nemaldos, 1997. gadā tas prieks maksāja nieka 5 Ls. :D Bija Madonā tāds festivāls "Sinepes un medus", un uz to atlidoja Cēsu izpletņlecēji. Instruktors nebija pareizi aprēķinājis vēja stiprumu, un mani reāli aizpūta uz zemsprieguma elektrolīniju. Nebija nekādas panikas. Vienīgā doma bija, ka jātrāpa ar abām kājām uz viena vada. :D Paveicās, un iekritu kārklu krūmā pirms pašas elektrolīnijas. Vēlāk domāju, nez vai trāpīšana uz viena vada būtu palīdzējusi. Ar to joni tik un tā sapītos vados, un "sveika Gauja"... :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 11:10 | Komentāri # 20
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Nu pizdec piedzīvojums Tev.Sajūta gan jau briesmīga,ka tuvojas vadi,bet nevari neko darīt,sporta izpletnīti būtu savādāk.
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 11:35 | Komentāri # 21
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Sajūta gan jau briesmīga,ka tuvojas vadi,bet nevari neko darīt

Tur jau tā lieta, ka nebija nekādas panikas. Vienkārša doma, ka jācenšas trāpīt uz viena vada. Līdzīgi kā ejot pa apaļkoku, pār grāvi ar ūdeni, un censties nepaslīdēt, lai nesamērcētu kājas. To, kādi varēja būt sūdi, apjautu tikai vēlāk. Mirkļa panika bija, kad izlēcu no lidmašīnas. Par cik izpletni atver kaut kāds drošības striķis, sapratu, ka viss - no manis nekas vairs nav atkarīgs. Bet viss nostrādāja, un es baudīju atrašanos gaisā.
Sēžot uz motoparaplāna aiz pilota, gan izjutu paniku... ...bet tik un tā patika, jo lidoju arī otrreiz. ja

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 11:38 | Komentāri # 22
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Kā Tevi sieva spēj panest tādu trako :D
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 13:13 | Komentāri # 23
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Kā Tevi sieva spēj panest tādu trako

Toreiz viņa, vēl nebūdama mana sieva, bija līdzi. Fotografēja. Es biju lepns par paveikto! prieks Es nepavisam neesmu traks, bet "pohujists" gan. Diemžēl, tā nebūt nav mana labākā rakstura īpašība... nosarkst
Tajā dienā piepildījās divi mani sapņi - lidot ar lidmašīnu, un izlekt ar izpletni.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 13:15 | Komentāri # 24
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Interesanti, kas Tevi pamudināja uz vēlmi pacelties gaisā?
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
007Datums: Ceturtdiena, 16.Jūlijā.2020, 13:28 | Komentāri # 25
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Es nepavisam neesmu traks, bet "pohujists" gan.

..ee..nu gan neticu..melo..
..tat kroņa vīruss Tev nav pohuj??? :D

Pievienots (16.Jūlijā.2020, 13:28)
---------------------------------------------
..bet piedzīvojums patiesi interesants..


..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Paraplāns. (Paraplāna skola.)
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja:


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024