Piektdiena, 29.Martā.2024, 08:33
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Madonas (Vidzemnieku) cirvis - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Madonas (Vidzemnieku) cirvis (Seno letgaļu labiešu godība)
Madonas (Vidzemnieku) cirvis
ValduhaDatums: Svētdiena, 07.Jūnijā.2020, 16:34 | Komentāri # 1
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Katru valsti, tautu vai novadu vislabāk var vērtēt pēc to cirvja. Ja cirvis ir pamatīgs, tad arī ļaudis šai novadā ir pamatīgi. ja
Ir tautas, kurām nekad nav bijis cirvja (Gambijas iezemieši), vai tautas, kuras savus klasiskos cirvjus ir aizmirsušas (zviedri). Viņi nu ir spiesti izmantot Ķīnā ražotos iuzstrādājumus. Bet par to vēlāk...
Lūk klasiskais Madonas puses malkas skaldāmais cirvis:


Asmens platums 180 mm. Tādu neredzēsiet ne Kurzemē, ne Zemgalē, ne pie čangaļiem. Pārāk smags lai tie nīkuļi to vicinātu ar vienu roku. Tāds klausa vienīgi Dienvidvidzemes (Madonas, Gulbenes puses) labiešu pēctečiem! lecigs
Palasiet grāmatu "Zīmogs sarkanā vaskā". Tajā kāreiz pieminēts šāda tipa cirvis.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 07.Jūnijā.2020, 16:45 | Komentāri # 2
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Te to varam salīdzināt ar parasto Latvijas skaldāmo cirvi:


Protams, ka plīts malciņu var skaldīt arī ar to. Tik pat labi to var darīt ar Ķīnā ražoto "Gambijas" cirvi, vai turpat ražoto "Fiskaru". Kā redzējām Meiļa k-ga video, tad atšķirības nav nekādas. Ķīnietis arī Mazpisānos ir ķīnietis. nerule
Bet, ja jums mājās ir reāla malkas krāsns, kurā var ielikt 80 - 100 cm garas pagales, tad par šiem ķīniešu štruntiem varat aizmirst. :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 07.Jūnijā.2020, 17:07 | Komentāri # 3
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Kāpēc klasiskais malkas garums mežizstrādē joprojām ir 3 m? Tas ir veidojies vēsturiski. No šāda baļķēna iznāk tieši 4 pagales garās (normālās) malkas. ! 1 pagales garums atbilst klasiskā motorzāģa ar garo sliedi garumam. Teiksiet sakritība? Šaubos. nene
Man pagalmā nācās nogāzt kļavu,


Stumbra diametrs bija par resnu, lai to sazāģētu bluķos. Nācās zāģēt, cik sliede ļauj, un pēc tam skaldīt - izskaldīt. Ar klasisko cirvi (par fiskaru nemaz nerunājot) tas nebūtu reāli. Bet par laimi man bija Vidzemnieku cirvis! happy
Un lūk rezultāts:

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 07.Jūnijā.2020, 17:35 | Komentāri # 4
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
"Fiskars"
Sis ķīnas ražojums ir tīri labs plīts malkai no baltalkšņa vai apses. Nebūtu vēlams bojāt tā asmeni, skaldot cieto lapukoku zarus. Ja nav žēl par šā pusfabrikāta iegādei iztērētās naudas, tad varat pamēģināt ar to sadalīt aļņa kautķermeni. Tiesa, pēc tam cirvis ir izmetams... bimbat

"Gambijas cirvis"
Vot šis jau ir pavisam cits stāsts, bet ar līdzīgām saknēm...
Padomāsim loģiski - priekš kam pērtiķim cirvis? Kokosriekstus skaldīt? Tam noder visparastākais akmens.
Ja Gambijas pamatiedzīvotājiem ikdienā būtu nepieciešams cirvis, tad viņi to varēja pārņemt no kurzemnieku kolonizatoriem. Bet nē. Cirvis viņu acīs bija pilnīgi bezjēdzīgs instruments. Līdzīgi kā sibīrijas krieviem spīļarkls. Tupeņus viņi stādīja ar lāpstu, bet izsūtīto latviešu sameistarotos spīļarklus sauca par диковина.
Līdzīga ģikovina melno acīs bija cirvis.
Bet te kā gadījās, kā nē, Gambija kļuva par neatkarīgu valsti. Lai piesaistītu un apcirptu tūristus, viņiem vajadzēja kaut kādus suvenīrus. Kur ražo visas pasaules suvenīrus? Pareizi - Ķīnā. Tad nu pasūtīja ķīniešiem, lai pagatavo kaut ko "Gambijai raksturīgu". Nu un ķīnieši izstrādāja šādu tizlu cirvi.

Cik zinu, tad pat lētticīgie latvieši tādu šad tad nopērkot... :D
Kur viņu var pielietot? Ja godīgi tad nezinu. Kā redzams no bildes, tad pat galvas nociršanai tas īsti neder. Ja nu vienīgi sakapāt čurkas boilerim.
Vēl jau Ķīnā ražo arī "Čadas cirvjus", "Namībijas cirvjus", "Kenijas cirvjus" un "Kotdivuāras cirvjus". Pēdējie esot sevišķi pieprasīti... mele2 :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 06:58 | Komentāri # 5
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Valduha skatos liek koka ķīlīšus kātiem.Manā galā vairāk pieņemts metāla.Lai nu kā,nosmējos kārtīgi,labs pirmdienas sākums. :D
P.S. Par to 3 metrīgo malku taisnība?,jebšu pats izdomāji?
 
007Datums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 08:50 | Komentāri # 6
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Valduha,
..pastāsti man kāds cirvis tam cirvim kātu taisījis???ja tas ir kāts,tad es esmu kosmonauts trakais

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 10:30 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Par to 3 metrīgo malku taisnība?,jebšu pats izdomāji?

Pie šīs atziņas nonācu tīri empīriskā ceļā. Arī savā mežā malku zāģēju trīsmetrīgu. Un garinot to priekš lielās krāsns, kā mēru izmantoju motorzāģi. Iznāk precīzi 4 pagales.

Quote nēģis ()
Valduha skatos liek koka ķīlīšus kātiem.Manā galā vairāk pieņemts metāla.

Nu vispār jau metāla ķīļus liek tikai tālumnieki... hmmm ..."tālumnieks" ir pirmskara jēdziens. Tā laukos suca cilvēkus, kuru saimnieciskā rīcība citos izsauca izsmieklu, vai, labākā gadījumā, līdzjūtību. Skaitījās pats smagākais apvainojums.
Protams, ka ķīļus var likt da jebkādus, kaut naglas sadzīt. Šaubos, ka Tavā pusē, pirms krievu ienākšanas 1940. gadā, kādam ienāktu prātā izmantot metāla ķīli.
Ķīli taisa no sausa ozola. Tad tas, reiz iedzīts, vairs neslīdēs ārā. Ja kāts nolūzīs (bet agri vai vēlu nolūzt katrs kāts), to var bez problēmām izurbt, un ielikt jaunu kātu.

Quote 007 ()
..pastāsti man kāds cirvis tam cirvim kātu taisījis???ja tas ir kāts,tad es esmu kosmonauts

Prieks satikt dzīvu kosmonautu! :D
Vecais kāts (paštaisīts 90.to gadu vidū) rudenī izvājēja. Par cik sagatavju nebija, tad šo nopirku veikalā. Parametri ideāli, bat materiāls, tiesa, štuntīgs. Un tomēr šā gada apjomu izturēja.
Tici man, slodze kātam ir baisa. Lielākā problēma bija tā, ka koks nav cirsts pareizā laikā. Kāts saraujas, un cirvis pamazām "lien arvien dziļāk".
Ir saskaldīts māzerains bērzs, no kura nākamgad varēs taisīt jaunus kātus.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
007Datums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 10:35 | Komentāri # 8
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..ielikšu divi foto..cirvi aizņēmos no krustdēla..fiskars neņēma malcīnu pretī..šitais ņem,,kaut ar sadilis.. ..cirvis Cēsīs kalts,,man ar kādreiz bija tādi divi..bett..esmu kautkur mežā iestādijis,,,bet nedīgst maita..nevaru asnus atrast trakais


Pievienots (08.Jūnijā.2020, 10:40)
---------------------------------------------
Quote Valduha ()
Bet te kā gadījās, kā nē, Gambija kļuva par neatkarīgu valsti. Lai piesaistītu un apcirptu tūristus, viņiem vajadzēja kaut kādus suvenīrus. Kur ražo visas pasaules suvenīrus? Pareizi - Ķīnā. Tad nu pasūtīja ķīniešiem, lai pagatavo kaut ko "Gambijai raksturīgu". Nu un ķīnieši izstrādāja šādu tizlu cirvi.

..ja Meilis Tev par šiem vārdiem pērienu nedos..tad es nedēļu ieturu diētu.. trakais

..kad satiksi,tad iepazīsi..

Komentāru rediģēja 007 - Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 11:00













 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 10:40 | Komentāri # 9
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote 007 ()
fiskars neņēma malcīnu pret

Fiskars jau nav cirvis, bet cirvim līdzīgs priekšmets. :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
007Datums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 10:51 | Komentāri # 10
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Fiskars jau nav cirvis

..tur es Tev druski nepiekritīšu....skaldīšanai galīgi neder,ja nu tādu nelielu alksnīti..bett..kā tautā saka plotņika cirvis,,ir krietni labs..

Pievienots (08.Jūnijā.2020, 10:56)
---------------------------------------------
..es pagājušo vasar piebūvei visus salaidumus satēsu..metāls labs..krietni tur asumu..

..kad satiksi,tad iepazīsi..

Komentāru rediģēja 007 - Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 10:56













 
nēģisDatums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 12:02 | Komentāri # 11
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
ka ķīļus var likt da jebkādus, kaut naglas sadzīt

Te nu Tu maldies, jebkādus gluži gan nevar,sevišķi naglas no kurām nav jēga.
Vecie vīri man savā laikā iemācija tos metāla ķīļus ar atskabargām uztaisīt,cepuri nost.Nezinu,var jau būt viņi bij" tālumnieki",bet śie ķīļi labi pilda savu darbu.
Pasaki man, vai Tev tas ķīlis nekad nelien ārā?
 
007Datums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 13:58 | Komentāri # 12
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..ja ķīli dzen vecā mēnesī..ārā nelien..

Pievienots (08.Jūnijā.2020, 14:30)
---------------------------------------------
,,par cirvjiem runājot..kad biju jauns gurķis,,sovhozā Ērgļi strādāju..tur bija vecs vīrs Terentijs vārdā..laikam polis pēc tautības..,,nu tas nebūtu svarīgi..viņu vācieši kara laikā savāca,,bet ne uz leģionu,bet uz darbu..viņš norukāja Krupp rūpnīcā pie dzelžiem..prata ļoti labi metināt...kala super cirvjus..daudziem manā pusē tādi vēl ir...man vairs nav...iestādiju kautkut mežā..
..tad nu viņš teica...skaldamā cirvja leņķis 21 grāds..un taisnība,,ar viņa cirvjiem var krietnus bluķus plēst..

..kad satiksi,tad iepazīsi..

Komentāru rediģēja 007 - Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 14:43













 
MeilisDatums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 16:20 | Komentāri # 13
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tas Voldiņa izslavētais vidzemnieku cirvis man nez kāpēc izskatās pēc krievu топор обыкновенный. Ar tādu jau tikai tumsā var skaldīt, lai kāds neierauga un neapsmej. :D
Quote 007 ()
skaldamā cirvja leņķis 21 grāds..un taisnība,,ar viņa cirvjiem var krietnus bluķus plēst.

Kaut kāda laikam gudrība ir tam 21 grādu leņķim. Gambijas cirvim tikko nomērīju ir no 20 līdz 22 grādi leņķis.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Pirmdiena, 08.Jūnijā.2020, 21:28 | Komentāri # 14
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
izslavētais vidzemnieku cirvis man nez kāpēc izskatās pēc krievu топор обыкновенный

..es ir beigts :D nirga

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 09.Jūnijā.2020, 09:02 | Komentāri # 15
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Te nu Tu maldies, jebkādus gluži gan nevar,sevišķi naglas no kurām nav jēga.
Tas bija joks. Man pašam mājās ir labs galdnieka cirvis, atrasts pamestās Latgales mājās, kuram ķīļa vietā sadzītas naglas. Tā arī kātu neesmu nomainījis.
Quote nēģis ()
Vecie vīri man savā laikā iemācija tos metāla ķīļus ar atskabargām uztaisīt,cepuri nost.Nezinu,var jau būt viņi bij" tālumnieki",bet śie ķīļi labi pilda savu darbu.
Redz, cirvja kātu var uztaisīt arī no titāna. Ļoti izturīgs un ļoti viegls metāls. "Nomirs" cirvis, bet kāts paliks. No tā paša materiāla var uztaisīt arī ķīli. Tam var izveidot arī atskabargas. Bet jautājums ir - "nafiga"? Manuprāt to vieglāk ir pagatavot no parastas ozolkoka malkas pagales.
Quote nēģis ()
Pasaki man, vai Tev tas ķīlis nekad nelien ārā?
Ja kāts ir kvalitatīvs, tad ķīlis to pārdzīvos.
Quote nēģis ()
Vecie vīri man savā laikā iemācija
Par to jēdzienu "vecie vīri" varētu izveidot atsevišķu tēmu. Pēc pārdesmit gadiem arī mēs ar Ikaru būsim "vecie vīri". Vēl tgrakāk. kādreiz arī Meiļa k-gs būs "vecais vīrs". Nedod dievs klausīties šo "veco vīru" prātojumos. :D
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 09.Jūnijā.2020, 09:16 | Komentāri # 16
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Tas Voldiņa izslavētais vidzemnieku cirvis man nez kāpēc izskatās pēc krievu топор обыкновенный.

Tur jau tā lieta, ka Krievijā tādu nav. Iekopē Jandeksā (Яндекс) топор обыкновенный, neatradīsi neko līdzīgu. ja

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 09.Jūnijā.2020, 09:22 | Komentāri # 17
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote 007 ()
..es ir beigts



Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Otrdiena, 09.Jūnijā.2020, 11:47 | Komentāri # 18
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Par to jēdzienu "vecie vīri" varētu izveidot atsevišķu tēmu. Pēc pārdesmit gadiem arī mēs ar Ikaru būsim "vecie vīri". Vēl tgrakāk. kādreiz arī Meiļa k-gs būs "vecais vīrs". Nedod dievs klausīties šo "veco vīru" prātojumos.

Hmm, pēc manas definīcijas par Veciem vīriem var saukt tos, kuriem jau ir mazbērni. Tātad atšķirībā no Ikara un Voldiņa kas jau cienījamie Vecie vīri, man vēl tie pārdesmit gadi jānodzīvo, lai iekļūtu tajā statusā. doma1

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Trešdiena, 10.Jūnijā.2020, 05:21 | Komentāri # 19
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis,
..nu bļin...pārsmējos :D

Pievienots (10.Jūnijā.2020, 05:26)
---------------------------------------------

Quote Valduha ()
Krievijā tādu nav

..ir vēl viena štelle..krievijā neprot skaldīt..mes ja vajag..pagali pieturam ar roku,,un cērtam..krievs pagali liek uz bluķa,un abām rokām cirvi saķēris mauc..Pareizi Valdis saka..nav viņiem to cirvju ar pareizu leņķi..skalda ar pusbiezajiem plotņika cirvjiem..tāpēc jau ar abām rokām jāmočī..citādi pagale neplīst..

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 11.Jūnijā.2020, 03:56 | Komentāri # 20
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Re kāda smuka grēdiņa sanāca no resnā ķļavas baļķa aplausi

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Ceturtdiena, 11.Jūnijā.2020, 06:59 | Komentāri # 21
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Vai tad no tās kļavas nevarēja sanākt Stradivari vijoļu kopijas?
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 11.Jūnijā.2020, 09:53 | Komentāri # 22
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Ar ko tad, gaidāmajā bargajā ziemā, māju kurinās? Ar vijolēm? :D
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 11.Jūnijā.2020, 09:58 | Komentāri # 23
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Tātad atšķirībā no Ikara un Voldiņa kas jau cienījamie Vecie vīri, man vēl tie pārdesmit gadi jānodzīvo, lai iekļūtu tajā statusā.

Ko nu muldi! Tavs puika kāreiz vaislas vecumā. Pēc pārdesmit gadiem sēklai vairs nebūs tās kvalitātes. Kas to zina, kas tur vairs iznāks. Dabūsi stiept uz aku slīcināt. trakais

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
Forums » Viskautkas » Pļāpātuve » Madonas (Vidzemnieku) cirvis (Seno letgaļu labiešu godība)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Mūsdienu K... 29.Martā.2024, 05:40 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: Valduha


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024