Piektdiena, 29.Martā.2024, 03:44
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Ugunspuķes tēja - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars  
Forums » Viskautkas » Dzērieni » Ugunspuķes tēja
Ugunspuķes tēja
MeilisDatums: Sestdiena, 30.Decembrī.2017, 19:30 | Komentāri # 1
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Rudenī viens draugs mani pacienāja ar paša ievāktu un fermentētu šo augu tēju un pie galda sēdēdami, pļāpādami stāstīja kādu dīvainu mītu par slepeno Krievijas laboratoriju Kaporjē, kuru vācieši 41.gadā iznīcināja...
Bija jau tas viss piemirsies, bet šodien krāmējoties pa virtuves tējas bundžām uzgāju šo pašu ugunspuķes tēju...
Nez cik no tā mīta ir ticamības?

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 30.Decembrī.2017, 21:38 | Komentāri # 2
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Jā, Ivan Čaj ir fermentētu ugunspuķu lapu tēja. Mana kundze arī tādu taisīja. Kādi rezultāti? Joprojām dzīva... trakais
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MurīteDatums: Sestdiena, 30.Decembrī.2017, 23:10 | Komentāri # 3
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Mēs arī paši gatavojam un dzeram šo tēju visa ģimene. Tā atgādina melno tēju un iedarbība arī ir līdzīga - tonusam. Garšīga ar citrona šķēlīti vai smilšērkšķu sīrupu. Par video - pilnīgi iespējams, dabas dziedinošo spēku pārzināja arī mūsu senči.
Leģendu vācēja
 
MeilisDatums: Svētdiena, 31.Decembrī.2017, 11:49 | Komentāri # 4
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Pieļauju ka ugunspuķes lapas satur arī varbūt līdzīgas vielas kā zaļā tēja (tanīni un kofeīni), kas dod šķietamu enerģijas pieplūdumu ķermenim, bet par tām superspējām, kas krievu armijai dotu lielu papildus ''jaudu'' ja nebūtu izpostīta tā slepenā laboratorija, drusku tomēr šaubos...
Te arī mūsu valodā tējas sagatavošanas recepte (diezgan precīzi tulkota un pārrakstīta no viena youtube video krievu val.)
http://www.mammamuntetiem.lv/article....ar-augu

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MeilisDatums: Svētdiena, 31.Decembrī.2017, 12:20 | Komentāri # 5
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Jā interesantu faktu atradu ka angļi to sauc arī par bombweed, jo pēc WW2 tas masveidā pārņēma sprāgušo bumbu krāterus. Arī nosaukums šim augam radies no tā ka ieviešas kā kolonizatoraugs izbijušu ugunsgrēku vietās.
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MeilisDatums: Svētdiena, 01.Jūlijā.2018, 08:51 | Komentāri # 6
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Šovasar patreiz šī, it kā parastā zāle, makten daudz visās malās zied. Tad nu es beidzot arī pats pieķēros tās ievākšanai un apstrādei. Pietiek tikai ar vienu roku pieturot pie zieda ar otru virzienā uz leju ''nobraukt'' līdz pusei un jau pilna sauja lapu. Krietni vienkāršāk nekā šrilankiešiem un ķīniešiem čakarēties ar savas tējas ievākšanu. :)
Tad 2 dienas sietiņmaisā noturēju ēnā lai tās apvīst.
Youtubā ir daudzi video kā pirms fermentēšanas ugunspuķes lapiņas samaļ gaļasmašīnā, bet es gāju citu ceļu. Līdzīgi kā ķīnieši, audumā ietītu to masu rullē un viļā kamēr lapiņas saveļas un maina krāsu.
Tad liek slēgtā traukā uz 2 dienām fermentēties. Šajā procesā lapām izmainās smarža un jādomā arī ka ķīmiskais sastāvs. Tad cepeškrāsnī ar ventilatora režīmu uz 90 grādiem apmēram pusstundas laikā tās izkaltēju. Bērni teica ka visa māja ožot pēc tomātu sulas... hren viņu zin, man šķita savādāks tas aromāts, nezinu pat ar ko salīdzināt.
Nu ir tagad ziemai man krājumi sagatavoti šitik daudz...
tada

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Svētdiena, 01.Jūlijā.2018, 10:04 | Komentāri # 7
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..būs jāpaprovē..esmu dzēris ugunspuķes ziedu tēju,lapas nav provētas.

Pievienots (01.Jūlijā.2018, 10:04)
---------------------------------------------
..atradu šādu recepti..
http://www.delfi.lv/tasty....5388624


..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
007Datums: Otrdiena, 03.Jūlijā.2018, 19:06 | Komentāri # 8
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
bet es gāju citu ceļu.

...es arī tāpat kā Meilis.. gāju citu ceļu..
..salasīju..apvītināju uz flaneļa segas,,,tad paņem žūksni,un ar nazi uz gaļas dēļa sagriež... tad bļodā ar rokām mīca-spaida..kamēr krāsa samainās,un paliek lipīgi-sulīga masa,,ibio..darbietilpīgs process..
..tālāk stikla bļodā saspiestu,zem neliela sloga,cieši slēgtu 20 stundas..
..un tad cepešplītī pie ventilācijas režīma ap 90..bet ne 100..stunda,un gatavs..

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MeilisDatums: Otrdiena, 03.Jūlijā.2018, 21:00 | Komentāri # 9
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote 007 ()
stunda,un gatavs..

Un pēc kā ož Tava darinātā tēja??

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Otrdiena, 03.Jūlijā.2018, 21:42 | Komentāri # 10
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis,
..nevar saprast..bet aromāts labs..un garša,,..saldskāba..man smeķē..
..jau sašķinu nākamo porciju..

..kad satiksi,tad iepazīsi..

Komentāru rediģēja 007 - Otrdiena, 03.Jūlijā.2018, 21:44













 
MeilisDatums: Trešdiena, 04.Jūlijā.2018, 07:58 | Komentāri # 11
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Laikam man vajadzēs arī vēl vienu porciju pagatavot, šķiet ka tomēr nepietiekami ilgi fermentēju.
''ugunspuķes masas smaržai jāmainās no svaigi pļautas zāles aromāta uz svaigu augļu, ziedu aromātu (ļoti patīkams aromāts, ko noteikti sajutīsi!)''
Pēc skābbarības mans pirmais fermentējums oda. Pati tēja dzerama it kā ok, bet jāpamēģina šoreiz būs 3-4 dienas noturēt, varbūt pēc svaigiem bumbieriem sāks smaržot... trakais

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
Forums » Viskautkas » Dzērieni » Ugunspuķes tēja
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja:


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024