Piektdiena, 29.Martā.2024, 14:22
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Efektīva apkures krāsns - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Forums » Viskautkas » Būve » Efektīva apkures krāsns
Efektīva apkures krāsns
MeilisDatums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 12:34 | Komentāri # 1
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Par cik ziema nav aiz kalniem (būšu precīzs - 5 dienas un 6 stundas) tad laiks parunāt par siltumu mājās.
Es saprotu, ka šo tēmu, var turpināt bezgalīgi jo IDEĀLAS KRĀSNS nav, to apgalvot būtu tikpat muļķīgi kā paziņot ka es zinu kāds ir IDEĀLS AUTO.
Bet varbūt varam tomēr padalīties ko kurš uzskata par savu ideālo variantu. Kāda pieredze, kādas kļūdas un kādas atklāsmes.
Pašam man pieredze bijusi gan ar dzīvokļa centrālapkuri, gan lauku 2riņķu plīti, gan Bullerjan tipa krāsni, gan padomjlaiku cilindrisko skārda apvilkto krāsni, gan pašlaik čuguna centrālapkures krāsni (Made in China, protams).

Šī pēdējā ir jau apmēram 7gadus un katru gadu cenšos tikai uzlabot tās efektivitāti.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MeilisDatums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 12:41 | Komentāri # 2
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Par man tālo bērnības laiku dzīvoklī varu tikai teikt ka draņķīgākais ir nedabiski sausais gaiss centrālapkures dzīvokļos. Tas, protams, par iemeslu bija biežai slimošanai. Viens no risinājumiem bija likt slapjas lupatas uz radiatoriem un katru dienu tās mainīt un atkal mitrināt.
No ekonomiskā viedokļa izmaksas zemas jo viena kačigarka uz vismaz 5 daudzstāvu mājām kurināja malku (parasti slapju, puszaļu kādu no meža atveda un izkrāva tāda bij jādedzina..) līdz ar to uz katru dzīvokli izdalot kačigarkas izdevumus sanāca apm 15eur/mēnesī.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
PinusDatums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 13:34 | Komentāri # 3
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Nezinu, vai ta būtu ideālā krāsns, ar savu pieredzi vēļ nevaru dalīties, bet es gribētu sev kautko apmēram šādu:

Papildus gan vēl dažus siltā gaisa vadus uz attālākām telpām.
 
MeilisDatums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 13:51 | Komentāri # 4
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Krāsns skaista, bet bildē cik var redzēt telpai nav griesti pabeigti un redzama sija virs krāsns... ui! No ugunsdrošības viedokļa ļoti riskants projekts.
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
PinusDatums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 13:53 | Komentāri # 5
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Šajā gadījumā bilde tikai par krāsni.. :) Es drošvien koka siju virs krāsns neatstāšu. (bilde internetā atrasta, nav mans kreatīvs)

Komentāru rediģēja Pinus - Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 13:54













 
MeilisDatums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 16:42 | Komentāri # 6
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Pinus ()
Šajā gadījumā bilde tikai par krāsni

Protams, to es sapratu. Krāsns tā teikt 4 vienā. Gan 2riņķu plīts, gan cepeškrāsns, gan kamīns, gan siltuma akumulators (ķieģeļu masa + pieļauju ka akmeņi vidū) Pieļauju ka galvenais šīberis ir skurstenim otrā pusē, bet dīvaini ka plītij neredz šīberi pie skursteņa..

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 18:13 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Pinus ()
Nezinu, vai ta būtu ideālā krāsns, ar savu pieredzi vēļ nevaru dalīties, bet es gribētu sev kautko apmēram šādu:

Vizuāli skaista, bet neredzu pielietojamību plītij. Kur paliks suta, ja kāds sadomās tupeņus vārīt? Bet pēc kotlešu cepšanas ķieģeļus no krāsns vairs nenomazgāsi... Manā uztverē, tas tāds smalks interjera elements, kuram nav praktiska pielietojuma.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
007Datums: Sestdiena, 16.Decembrī.2017, 21:31 | Komentāri # 8
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..nu man bija tāaa..mūrētā ķieģeļu krāsns...princips..brīvo gāzu kustība..pats uzmūrēju..super..mīnuss..šis projekts ir ķieģelim uz kanti,ja grib pusķieģeļa biezu,tad druski jāpārprojektē..un būs ilgāk ari jākurina..šito pečku atstāju,nejaucu nost..ievilku centrāl apkuri..ir ok..tikai,,nupat domāju,ka jāliek būs akumulācijas tvertne ap 900L..tad būs štelle...nebūs lieki siltums pa skursteni jālaiž prom..
..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MeilisDatums: Svētdiena, 17.Decembrī.2017, 14:28 | Komentāri # 9
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tagad diezgan bieži dzirdēti slavinoši vārdi par raķeškrāsnīm (rocket stove) kuras ideja no amīšiem nākusi. Lēta izbūve un šķiet ka pietiekami ekonomisks malkas patēriņš. Te labi video attēlots pats krāsns darbības princips.

Varbūt kādam ir bijusi darīšana ar tādu? Es to jautāju tīri ziņkārības pēc, jo kamēr mans ķīniešu čuguna gabals turēsies, ne pret ko citu to negribu mainīt.
Uz video beigām (sākot ar 2.40min) ļoti svarīga lieta parādīta, ko es jau 5 gadus gatavojos ieviest savai krāsnij, bet, eh... joprojām gatavojos...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
PinusDatums: Svētdiena, 17.Decembrī.2017, 17:08 | Komentāri # 10
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Vizuāli skaista, bet neredzu pielietojamību plītij. Kur paliks suta, ja kāds sadomās tupeņus vārīt? Bet pēc kotlešu cepšanas ķieģeļus no krāsns vairs nenomazgāsi... Manā uztverē, tas tāds smalks interjera elements, kuram nav praktiska pielietojuma


Pieminētos mīnusus var pieskaitīt pie nebūtiskām tehniskām niansēm. Šajā gadījumā, to visu papildināt ar, piemēram, kapara tvaiku nosūcēju un pieskaņotu kapara loksni aiz plīts, lai būtu viegli noslaucīt kotlešu šļakatas, nav liela problēma.. :)

Pievienots (17.Decembris.2017, 17:08)
---------------------------------------------
Tā raķeškrāsns, no sadegšanas efektivitātes un ekonomijas, drošvien ir labs risinājums. Bet, mauprāt, tur pārāk maza masa, lai tā darbotos arī kā siltuma akumulators. Ja vien nav kautkāda supersiltināta pasīvā māja, tad aukstā ziemas naktī no rīta būs auksti, ja negrib pa nakti celties un kurināt..

 
MeilisDatums: Svētdiena, 17.Decembrī.2017, 19:33 | Komentāri # 11
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Pinus ()
Bet, mauprāt, tur pārāk maza masa, lai tā darbotos arī kā siltuma akumulators.

Tieši tā gan. Manuprāt apmēram tas pats efekts kas Bullerjānim, tikai šajā gadījumā izskatās ka pilnīgāka dūmgāzu sadegšana.
Ja nu vienīgi var kaut ko eksperimentēt ar pašas kurtuves pagarināšanu, lai varētu vairāk malkas sakraut, bet ņe dai bog ja kaut kādu apstākļu dēļ apakšējā aukstā gaisa padeve apstājas...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 01:26 | Komentāri # 12
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
,,starp citu šis variants ir vērā ņemams.Bubafons.
..protams jāuzmetina pa smuko..ekonomiska krāsniņa.//Yotube ir daudz pamācību,kā uztaisīt.

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 05:31 | Komentāri # 13
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Man šķita, ka runa, sākotnēji, bija par ideālu krāsni nevis par ekonomisku buržujku...

Es laikam esmu vecmodīgs (kā jau vecs boļševiks :D ), bet man ideāla krāsns saistās ar kaut ko tādu, kas pietiekami silda māju, labi iederas interjerā un kam gribas piespiesties... Palasiet J.Jaunsudrabiņa "Balto grāmatu", sākuma daļu - Mūsmājas, kurā viņš apraksta maizes krāsni...
Sitiet mani gaļā, bet šitādu metāla "boileri" es tālāk par porūzi nelaistu, nemaz nerunājot, par vēlmi tam piespiesties. nene1

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 18:19 | Komentāri # 14
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Sitiet mani gaļā, bet šitādu metāla "boileri" es tālāk par porūzi nelaistu, nemaz nerunājot, par vēlmi tam piespiesties.

:D Pilnībā piekrītu. Vecās labās podiņkrāsnis un ķieģeļu krāsnis kā Pinus, ievietotā - vot tās var saukt par krāsnīm ar lielo burtu. Unikāli man šķiet arī kurzemnieku manteļskursteņi , bet tā jau drusku cita opera.
Pie podiņkrāsnīm un ķieģeļkrāsnīm vienā maisā var bāzt, manuprāt, arī padomjlaiku populārās taupības cilindriskās krāsnis, jo tehniski princips jau tas pats. Vienīgais mīnusiņš šīm visām, ka jābūt pacietīgam ar šībera aizvēršanu... ar tvana gāzi joki mazi.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
VanagsDatums: Piektdiena, 22.Decembrī.2017, 17:20 | Komentāri # 15
Zemgales rakaris

Komentāri: 766
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Es, kā inženieris :D varu teikt, viss ir atkarīgs no jūsu pieejamās dzīvojamās platības un finansēm. Labs variants ir metāla taupības krāsniņa ar sildmūra pieslēgumu. Ātri telpa uzsilst un kad beidz kurināt, siltums vel saglabājas. Privātmājai izdevīgāk centrālapkure likt vai ar silto gaisu novadīšanu. Varētu kādu krāsniņu bildi pievienot, bet nav saglabājušās. Raķeškrāsns, vizuālais izpildījums pilnīgi garām :D Liekas dzērumā rasējuši..
Kas meklē, tas atrod..
 
MeilisDatums: Piektdiena, 22.Decembrī.2017, 18:03 | Komentāri # 16
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Vanags ()
Labs variants ir metāla taupības krāsniņa ar sildmūra pieslēgumu

Es ceru ka gribēji teikt čuguna nevis metāla?
Quote Vanags ()
Raķeškrāsns, vizuālais izpildījums pilnīgi garām Liekas dzērumā rasējuši..

Tas cik veiksmīgi tapis tas raķeškrāsns darbības principa ''videorasējums'' manuprāt nav tik būtiski, galvenais lai pats tehniskais degšanas princips skaidrs.
Realitātē arī tā viņa var izskatīties, pats gan savām acīm neesmu redzējis.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
PinusDatums: Piektdiena, 22.Decembrī.2017, 20:35 | Komentāri # 17
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Es ceru ka gribēji teikt čuguna nevis metāla?


Čuguns arī ir metāls.. :)
 
MeilisDatums: Piektdiena, 22.Decembrī.2017, 20:52 | Komentāri # 18
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Nu jā, tā jau laikam ir gan. Vienkārši man kaut kā tas vārds ''metāls'' šķiet par ''mīkstu'' priekš krāsnīm... hmmm
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
VanagsDatums: Sestdiena, 23.Decembrī.2017, 15:50 | Komentāri # 19
Zemgales rakaris

Komentāri: 766
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Meilis, es domāju čuguna un tērauda krāsniņas ;)
Kas meklē, tas atrod..
 
MeilisDatums: Svētdiena, 07.Janvārī.2018, 22:05 | Komentāri # 20
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Nu tā. Nedaudz apstāstīšu par savas čugunkrāsns plusiem. Principā tā ir ar bezgalīgām uzlabošanas un papildināšanas iespējām.
Parasti klasiskajā variantā centrālapkures krāsnīm izmanto radiatoru baterijas kā siltuma devējus, bet es iebetonēju gandrīz visās grīdās cauruļu tīklojumu, lai sildītu grīdas. Viss it kā vienkārši un labi, bet nākamais ko sapratu ka nepieciešams siltuma akumulators vismaz 400 litru. Tieši man bija divas 200L eļlas mucas, kurām kā reiz ir 2 hermētiski aizskrūvējami caurumi, ieplūdei un atplūdei.
Nākamā problēma, kur atrast vietu tām lai neaizņemtu dzīvojamās telpas platību.
Vienai kaktu atradu aizkrāsnē un otrai 2.stāva vannas istabā. Laikam pareizāk būs teikt nevis vannas istabā, bet sēdistabā jo vannas nav. :)

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
paligsDatums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 17:34 | Komentāri # 21
Zintnieks
Komentāri: 443
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
Meilim. Es arī esmu izpīpējis likt siltās grīdas . Komentārs būtu sekojpšs . Vīri pasakiet - man ir trīs elektriskie boileri .Vienam sildelements sadedzis. Ja savienošu virknē. Summa 300 litri uz 200 kvadrātmetriem. Pie visa ja esmu aizklīdis ir iespēja ieslēgt no elektrības. Novērtējiet domu.

Pasaki, ko tu meklē , un es pateikšu, kas esi tu.
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 19:33 | Komentāri # 22
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote paligs ()
Pie visa ja esmu aizklīdis ir iespēja ieslēgt no elektrības. Novērtējiet domu

Gandrīz izmežģīju smadzenes, bet tāpat nesapratu domu... nezinu

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
PinusDatums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 19:50 | Komentāri # 23
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Siltās grīdas nav ieteicamas no telpas siltumapmaiņas viedokļa, un vēl tur dažas negatīvas lietas.
Bet, tā protams, katra paša izvēle.. :)
Es par tādu padomātu vannas istabai un elektrisko, ne centrālapkures.
 
007Datums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 20:51 | Komentāri # 24
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
paligs,
..ja Tev personīgā elektrostacija..uz priekšu...ja ne..skaista summa sanāks par štromu..

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
sālītisDatums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 21:29 | Komentāri # 25
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
paligam Man paziņam ir apkures sistēma, kur ir 2stāvu mājā 1.stāvā ir siltās grīdas, 2. stāvā radiatori. Ēka pati ir uz 120kvm. Apkure briketes, malka vai skaidas. Sistēmā ir ap 1tonnu ūdens (950l rezervuārs+50l caurulēs) Vidēji dienā jākurina ap 2h. Uz grīdu tiek padoti 27-40 C (atkarībā no ārgaisa temperatūras tiek iestādīts, 40 grādi jau būtu ekstrēma sala gadījumā) grādu ūdens, cirkulācija ar sūkni 25W. BIja domājis ilgstošāku prombūtņu gadījumiem ielikt arī jonu (caurplūdes sildītājs) katlu, bet nav realizējis. Jonu katls tad būtu nepieciešams ar 2kW jaudu. Ēkas konstrukcija-stāvbūve 16cm koka brusas apšūtas ar ķieģeli ar iekšējo apdari riģipsi uz latojuma (vairākas gaisa spraugas), pārsegumā horizontālajā daļā 35cm vate, slīpumos 25cm. Grīdas apkures caurules iestrādātas betonā (ar 5cm situmizolāciju no apakšas), kas kopumā ir uz 3kbm un darbojas kā siltuminerces avots.
Paša atziņa no savas pieredzes ir tāda, ka kopumā esot apmierināts, bet problēmas esot pavasaros, kad naktīs auksts, pēcpusdienās saulei iespīdot sanākot ļoti karsts tieši grīdu lielās siltuminerces dēļ, un ja būvētu vēlreiz, tad arī pirmajā stāvā ieliktu arī radiatorus tieši šo pavasara brīžu dēļ (radiatori īslaicīgi iedotu siltumu atsevišķos brīžos, kad kopumā pietiktu ar vēsāku grīdu). Arī vannas istabā liktu radiatorus, kas šobrīd nav realizēts.
 
Forums » Viskautkas » Būve » Efektīva apkures krāsns
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Mūsdienu K... 29.Martā.2024, 05:40 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, nēģis, Valduha, grosha


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024