Ceturtdiena, 28.Martā.2024, 21:52
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Efektīva apkures krāsns - Page 2 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
Forums » Viskautkas » Būve » Efektīva apkures krāsns
Efektīva apkures krāsns
MeilisDatums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 22:04 | Komentāri # 26
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Pinus ()
Siltās grīdas nav ieteicamas no telpas siltumapmaiņas viedokļa, un vēl tur dažas negatīvas lietas.

Hmm, interesanti kādas ir tās negatīvās lietas?
Man šķiet patīkami ka ziemas laikā atšķirībā no radiatoru apkures, telpas ir varbūt vēsākas, bet toties kājām silti... Tas īpaši patīkami virtuvē, vannas istabā, tualetē, kur flīzētas grīdas.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 23:24 | Komentāri # 27
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis,
..viens aspekts ir tāds..putekļi parasti nosēžās uz grīdas..bet,ja siltā grīda,,viņi maitas planierē pa istabu..un mēs to ieelpojam..protams ieelpojam arī ikdienā,bez tās siltās grīdas,bet šinī variantā dikti vairāk kā parasti..
..otrs..nepārtauta ūdens cirkulācija dzīves vidē..gandrīz tas pats,kā dzīvot uz āderes..
..ir vēl..bet neieslīgšu runās..siltās grīdas ir forši neapdzīvojamās telpās..vanna..tualete..nu koridors..

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
PinusDatums: Pirmdiena, 08.Janvārī.2018, 23:29 | Komentāri # 28
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Vannas istabā tas pieļaujami, to jau minēju (tur atrodas īslaicīgi). Bet dzīvojamās istabās neesot labi. Neatceros visus argumentus, bet bija dažādi. Kautkas ar ne tik labu gaisa cirkulācijas režīmu un arī kautkāds, bioloģiski-fizioloģiskais, apmēram no tēmas, ka organismam ilgsoši nepatīk silta zeme vai tml.
Pavisam subjektīvi, bez teorijām, man nepatīk tādas siltas grīdas ilgstoši. Ar nosalušām kājām uzkāpt patīkami, bet ne ilgi.
 
paligsDatums: Otrdiena, 09.Janvārī.2018, 00:41 | Komentāri # 29
Zintnieks
Komentāri: 443
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
Ar domu ka kādreiz neesmu mājās nu 24 stundas tad varētu izmantot boilera spirāles. Trīs boileri - doma tāda tādēl ka siltuma akumulātors tomēr maksā naudu, boileri vienkārši mētājas. papildus boileri tomēr ir siltum izolēti....

Pievienots (09.Janvāris.2018, 00:41)
---------------------------------------------
P/S saprotu ka 300 litri ir par maz????



Pasaki, ko tu meklē , un es pateikšu, kas esi tu.
 
sālītisDatums: Otrdiena, 09.Janvārī.2018, 10:53 | Komentāri # 30
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
paligs, tad no Tava rakstītā es saprotu, ka boileri tiktu ieslēgti apkures sistēmā un nesaistīti ar ūdensapgādes sistēmu (manuprāt, nav pareizi silto ūdeni roku mazgāšanai ņemt no apkures sistēmas). Es nezinu, vai dzīvē tā kāds dara. Apkures sistēmās siltuma akumulatori kalpo, lai nebūtu visu laiku nepārtraukti jākurina krāsni. Pēc Tavas idejas sanāktu ar elektrību uzturēt siltus boileru tilpumus, un tas sanāktu dārgāk, nekā dedzinot kurināmo. Ir vēl jautājums par to, kāds ir boileru lietderības koeficients. Vai pietiek ar trīs boileriem, to neviens arī nepateiks, jo katrai ēkai ir savas platības, konstrukcijas un tāpēc savi atšķirīgi siltuma zudumi un katrai apkures sistēmai savukārt ir sava jauda. (Līdzīgi var jautāt "3 mati ir maz vai daudz?" Uz galvas tā pamaz, bet zupas sķīvī tomēr gana daudz :) ...)

Varu paskaidrot mazliet sīkāk sava paziņas iepriekš apstāstīto ideju par jonu krāsni. Viņš bija paredzējis likt temperatūras devēju uz atpakaļgaitas caurules. Pie pietiekoši zemas temperatūras jonu katls ieslēdzas, bet sasniedzot kādu noteiktu temperatūru, izslēdzas. Saprotu, ka jonu katls darbojoties strādā pa "mazo loku" sildot tikai pagrīdes caurulītes, bet nesildot lielo akumulatoru. Normāli kurinot ar kurināmo temperatūra visu laiku ir augstāka, un katls ir izslēgts.

Pie silto grīdu komforta ir svarīgi veidot efektīvu telpas siltumizolāciju, ja siltumizolācija būs slikta, tad grīdām būs jābūt karstām, kas komfortu pazemina (sevišķi dzīvojamās istabās).
 
MeilisDatums: Otrdiena, 09.Janvārī.2018, 18:35 | Komentāri # 31
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Pie silto grīdu komforta ir svarīgi veidot efektīvu telpas siltumizolāciju, ja siltumizolācija būs slikta, tad grīdām būs jābūt karstām, kas komfortu pazemina (sevišķi dzīvojamās istabās)

Tam varu piekrist, jā. Vēl ko gribēju piebilst par silto grīdu, ka dzīvojamā istabā sanāk pat mazāk staigāt un stāvēt uz grīdas nekā virtuvē, līdz ar to neesmu vēl jutis diskomfortu no tā.
Par tām ūdens āderēm man šķiet ka tās ir pilnīgas blēņas. Gulēt virs cirkulējoša karsta ūdens trubām un to salīdzināt ar mistiskajām āderēm ir manuprāt kaut kas no pasakas. Tad jau daudzstāvu mājās visi cilvēki laikam ir neizgulējušies trakie un nenormālie...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 10:10 | Komentāri # 32
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Man siltā grīda uz elektrības ir tikai vannas istabā, un to ieslēdzu vien tad, kad neprasās krāsni kurināt - vēsās vasaras dienās. Klasesbiedrenei vīrs ir arhitekts, un paša projektētajā mājā no siltajām grīdām vispār atteicās - tieši putekļu dēļ. Grūti spriest, bet, mūsdienu alerģijas pārņemtajā pasaulē, varbūt prātīga doma...
Principā siltās grīdas apkure no radiatoriem, gaisa sausuma ziņā, ne ar ko neatšķiras. Pats izaugu centrālapkures dzīvoklī, un nebija ne vainas, bet zinu cilvēkus, kas bērnu astmas dēļ, labiekārtotus dzīvokļus nomainīja pret prastiem - ar malkas apkuri.
Paziņam ir lauku māja ar siltās grīdas apkuri. Ēka laukakmeņu ar ķieģeļu oderi un gaisa spraugu. Tomēr pie lieliem mīnusiem plašo viesistabu nevar piesildīt...
Man apdzīvojamo mājas pusi apsilda ulmaņlaika podiņu maizeskrāsns. Aukstajā galā stāv "jotulene". Teikšu kā ir, ja finanses atļautu - "jotuleni" izmestu, un tās vietā uzmūrētu kārtīgu podiņu krāsni...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 11:02 | Komentāri # 33
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
paša projektētajā mājā no siltajām grīdām vispār atteicās - tieši putekļu dēļ. Grūti spriest, bet, mūsdienu alerģijas pārņemtajā pasaulē, varbūt prātīga doma.

Hmm, interesanti gan. Vai nu mēs mājā bieži grīdas kopjam, vai kā, bet putekļus nekad neesmu gaisā jutis. Vienīgā problēma mums mājā ir suņa un kaķa spalvas, tās ievazājas visur, bet tā jau cita opera.
Jotulene man bija iepriekšējā mājā kur to biju iegādājies kā pagaidu apkuri būvdarbu laikā, bet kaut kā tas pagaidu variants noturējās vismaz 10 gadus. Bet otrreiz es to noteikti negribētu, tā der garāžai, bet ne mājai.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
sālītisDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 11:36 | Komentāri # 34
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Ja meklē idejas krāsnīm, tad ir arī tāda literatūra kā "Būvdarbu techniskie noteikumi" izdoti 1933.g. Man ir vēlākais pārpublicējums (5 brošūriņas). Tur ir vesela sadaļa ar dažādiem krāšņu tipiem, tabulām, ilustrācijām utt. Ielieku piemēram vienu lappusi:
arī
Šodien gan jau attīstība ar prasībām, materiāliem un tehnoloģijām ir gājusi uz priekšu...
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 12:28 | Komentāri # 35
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Hmm, interesanti gan. Vai nu mēs mājā bieži grīdas kopjam, vai kā, bet putekļus nekad neesmu gaisā jutis. Vienīgā problēma mums mājā ir suņa un kaķa spalvas, tās ievazājas visur, bet tā jau cita opera.

Tos Tu arī nejutīsi, ja vien neesi alerģisks attiecībā uz putekļiem. No otras puses, plaušās tie sūdi nonāk. Un ja esi nesmēķētājs, kam plaušās nav izveidojusies nikotīna un darvas aizsargkārtiņa, tad pensiju diez vai sagaidīsi... trakais
Quote Meilis ()
Jotulene man bija iepriekšējā mājā kur to biju iegādājies kā pagaidu apkuri būvdarbu laikā, bet kaut kā tas pagaidu variants noturējās vismaz 10 gadus.


Quote Meilis ()
Jotulene man bija iepriekšējā mājā kur to biju iegādājies kā pagaidu apkuri būvdarbu laikā, bet kaut kā tas pagaidu variants noturējās vismaz 10 gadus.

Man viņa sākotnēji kalpoja tieši tam pašam mērķim. Ir pabijusi teju vai visās telpās. Kalpo jau 20 gadus, roka neceļas izmest 300 Ls...

Quote sālītis ()
Ja meklē idejas krāsnīm, tad ir arī tāda literatūra kā "Būvdarbu techniskie noteikumi" izdoti 1933.g. Man ir vēlākais pārpublicējums (5 brošūriņas). Tur ir vesela sadaļa ar dažādiem krāšņu tipiem, tabulām, ilustrācijām utt


Ir man tāda grāmatele. Vērtīga! okk

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 14:03 | Komentāri # 36
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Tos Tu arī nejutīsi, ja vien neesi alerģisks attiecībā uz putekļiem. No otras puses, plaušās tie sūdi nonāk. Un ja esi nesmēķētājs, kam plaušās nav izveidojusies nikotīna un darvas aizsargkārtiņa, tad pensiju diez vai sagaidīsi...

Bērniem vēl savulaik dzīvoklī dzīvojot no sausā gaisa radās alerģiska astma, nevarējām īsti saprast no kā. Bet kopš pārcēlāmies uz lauku māju tā kā ar nazi beidzās visas kaites. Patreizējā mājā apkures sezonā neveidojas pārlieku sauss gaiss un viss ir bumbjorno. Visi dzīvi da vasali. :)
Par to plaušu aizsargkārtiņu šad tad īpašos gadījumos piedomāju...
trakais

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 14:10 | Komentāri # 37
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Ja meklē idejas krāsnīm, tad ir arī tāda literatūra kā "Būvdarbu techniskie noteikumi" izdoti 1933.g.

Piekrītu ka ilgtermiņā mūra krāsnis sevi noteikti attaisno. Ja pietiekami gudrs un pieredzējis krāsns mūrnieks gadījies tad nākamos 50 gadus vari aizmirst par siltuma problēmām mājā.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 18:43 | Komentāri # 38
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Patreizējā mājā apkures sezonā neveidojas pārlieku sauss gaiss un viss ir bumbjorno. Visi dzīvi da vasali.

Ha! Un kurš tad šodien sūdzējās par veselības problēmām? Lūk Tev siltās grīdas (še Tev Mirttante)! piga :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 15.Janvārī.2018, 19:33 | Komentāri # 39
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Ha! Un kurš tad šodien sūdzējās par veselības problēmām? Lūk Tev siltās grīdas (še Tev Mirttante)

Rotavīrus, kas vēl no rīta mani mocīja, diez vai būs saistīts ar siltajām grīdām... Drīzāk siltā grīda būs mani izdakterējusi. Es tagad iedomājos par kādu vēsu aliņu... un tas jau ir veselības apstiprinājums. coolio

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Sestdiena, 20.Janvārī.2018, 17:00 | Komentāri # 40
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..nu re..šodien saņēmos izbirstēt skursteni..man ielikta metāla čaula..ojeee..birstēju,i kirdik..kniedējuma vietā atvienojusies,un iebrukusi,vot brīnijos,kāpēc krāsns nevelk..iesprūda pat skaukāmais..ibio-pesso..rīt kā pie svētdienas jāčakrē būs tā metāla čaula ārā no skursteņa..prieki lieli,un lustes arī..
/..kāpēc šo visu rakstu šeit??..Kad taisīju savā būdā centrālapkuri,bija tik daudz prāta,ka nenojaucu sevis mūrēto krāsni..tagad ir ko iekurināt pa ilgiem laikiem..
..secinājums...
..lai kāda krāsns būtu..viņa ir efektīva.......

..kad satiksi,tad iepazīsi..

Komentāru rediģēja 007 - Sestdiena, 20.Janvārī.2018, 17:01













 
MeilisDatums: Sestdiena, 20.Janvārī.2018, 17:11 | Komentāri # 41
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote 007 ()
Kad taisīju savā būdā centrālapkuri,bija tik daudz prāta,ka nenojaucu sevis mūrēto krāsni.

Man arī mājā mūra podiņu krāsns joprojām stāv tā teikt nebaltajām dienām. Ja būs zem -25 grādiem tad pa ilgiem laikiem arī būs jāpadarbina.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Sestdiena, 20.Janvārī.2018, 20:29 | Komentāri # 42
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis,
..viedi vārdi..

Pievienots (20.Janvārī.2018, 20:29)
---------------------------------------------
Meilis,
..piedod ka piemēsloju Tavu tēmu..
..sēžu šovakar pret sakurinātu krāsni...ir tāds siltuma vilnis..tik patīkams..

Pievienots (29.Oktobrī.2018, 21:11)
---------------------------------------------
Vācietis Smiltenes apkaimē būvē raķeškrāsnis: ekonomisks, ekoloģisks risinājums apkurei
http://praktiski.la.lv/vacieti....fwL1e7k


..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MeilisDatums: Otrdiena, 30.Oktobrī.2018, 08:49 | Komentāri # 43
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Jā, pēdējā laikā esmu ievērojis, ka diezgan bieži parādās raksti un video par tā Smiltenes vācieša raķeškrāsnīm. Hmm, mož tiešām tur kaut kas ir labs...
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Otrdiena, 30.Oktobrī.2018, 17:38 | Komentāri # 44
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis,
..itkā jau viss ok..bet ir viens LIELS mīnusss..par cik skurstenī iet dūmgāzes ap 60 celsija..skurstenis tecēs trākāk,kā bērzs sulu laikā..

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MeilisDatums: Otrdiena, 30.Oktobrī.2018, 17:54 | Komentāri # 45
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Vēl viena lieta kas mani diez ko nepārliecina ir tā skārda muca. 1000 grādu liesmas manuprāt gada laikā izdedzinās caurumu... doma
Tur prasītos riktīgu čuguna ripu mucas dibenam iekšpusē pieskrūvēt...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Otrdiena, 30.Oktobrī.2018, 18:26 | Komentāri # 46
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis,
..ja prot vārīt ar svarku..tad to padarīšanu jāmetija no smagā auto diskiem..vidu izfleksē..viens uz otra,,un savārīt kopā..

Pievienots (16.Janvārī.2020, 23:54)
---------------------------------------------
..elegants risinājums,un video,viss forši parādīts..


..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MeilisDatums: Piektdiena, 17.Janvārī.2020, 11:34 | Komentāri # 47
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Ļoti labi saprotami parādīts, bet šāda tipa krāsns der 1 istabas mājai vai arī iecentrēta ēkai pa vidu un katrā telpā siltuma izvads. Jēga šādai krāsnij, protams, tikai ar šīberi.
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 20.Janvārī.2020, 09:18 | Komentāri # 48
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
Vēl viena lieta kas mani diez ko nepārliecina ir tā skārda muca. 1000 grādu liesmas manuprāt gada laikā izdedzinās caurumu...

Jāpiekrīt vien ir. Es pieļauju, ka krāsns efektivitāte ir liela, bet par ilgmūžību stipri šaubos. Salīdzinājumam, manas mājas apdzīvojamo platību joprotām apsilda 30.tajos gados mūrētā podiņu maizes krāsns. Maizes, nevis apkures krāsns! Domāju, ka apkures krāsns efektivitāte būtu krietni lielāka.
Kolhozu laikos mūrētēs, apaļās skārda krāsnis sen "izbeigušās, bet šis ulmaņlaiku brīnums joprojām darbojas... doma
Protams, podiņu krāsns izmaksas ir krietni lielākas, bet te es saskatu analogu ar ķīniešu painponteriem... :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 20.Janvārī.2020, 10:05 | Komentāri # 49
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
podiņu krāsns izmaksas ir krietni lielākas, bet te es saskatu analogu ar ķīniešu painponteriem...

Bet šodien vairs nav vakarējie ķīnieši... ja lāpstas jau prot uzražot pēc augstākā standarta.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MeilisDatums: Trešdiena, 14.Oktobrī.2020, 17:49 | Komentāri # 50
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Šodien nolēmu apkures sezonu atklāt. Iztīrīju skursteņa problēmvietas, ieslēdzu cirkulācijas sūknīti un gatavojos kurināt, bet dzirdu ka sūknis iet tukšgaitā - laikam iesūcis gaisu. Nevajadzēja pat pīpēt, lai saprastu ka jāsāk ar augšstāva siltumakumulatora mucu no kuras nāk atpakaļ virziens uz sūkni. Aizdomas ka atpakaļtrubas gals rauj gaisu, līmenis par zemu. Ātrākais variants kā to pārbaudīt, ar fleksi izzāģēt lūciņu, lai palūrētu... Un tad notika sprādziens...
Labi ka biju jau vienu labu sprīdi iezāģējis... man seja melna, griesti melni... un pamatīgs šoks. Mucai augšgalā pievienots izplešanās trauks, tādējādi jebkuras gāzes, kas vieglākas par gaisu tur nevarēja rasties. Jautājums - kas tur varēja rasties par gāzi??? Laikam švaki skolā esmu ķīmiju mācījies, jo nenāk prātā izskaidrojums kāda par gaisu smagāka gāze var veidoties metāla ūdens mucā...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
Forums » Viskautkas » Būve » Efektīva apkures krāsns
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, nēģis, zed, sālītis, Antoniowwy, Eldarado


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024