Ceturtdiena, 28.Martā.2024, 13:13
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Kara priekšvakarā. - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » Latvijas armija » Kara priekšvakarā.
Kara priekšvakarā.
nēģisDatums: Pirmdiena, 13.Jūlijā.2020, 08:09 | Komentāri # 1
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
https://www.la.lv/vai-latvija-vareja-pretoties
Njā,apkopojot visus faktus un raugoties uz tā brīža politisko situāciju,pretošanās būtu bijusi pilnīgi bezjēdzīga.
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 13.Jūlijā.2020, 11:46 | Komentāri # 2
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Nepiekritīšu. Te uzskatāmi redzams, pie kā noved viena cilvēka (Ulmaņa) vienpersoniski lēmumi. Tas attiecas gan uz PSRS karabāžu izvietošanu, gan uz atteikšanos pretoties. Šaubos vai, pastāvot Saeimai, tas ietu cauri. Protams, ka Latvija zaudētu militāri, bet iegūtu politiski. Un pilnīgi iespējams, ka pēckara sadalījums būtu pavisam savādāks. Tas attiecas uz visām trim Baltijas valstīm. Ceru, ka 1940. gada 17. jūnija kauna traips nekad neatkārtosies.
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Pirmdiena, 13.Jūlijā.2020, 14:56 | Komentāri # 3
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Senāk es ar tā domāju par to nepretošanos,bet ja Polija jau bija saplosīta un Lietuva,Igaunija ar bij nolemta,tad pie mums pretojoties būtu asinspirts un nenāktu viennozimigi neviens palīgā.Somijai tomēr bij citāda situācija.
Protams pretojoties tas mainītu nostāju citu valstu acīs,bet būtu ne mazāk cilvēku iznīcināšana kā izsūtot un okupēti tiktu tāpatās.Vai tad polija nepretojās? doma
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 13.Jūlijā.2020, 15:21 | Komentāri # 4
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Vai tad polija nepretojās?

Polija pretojās Vērmahtam, nevis PSRS. Domāju, ka 1939. gadā PSRS vienpersonisks iebrukums Polijā izvērstos par daudzkārt smagāku katasrrofu, nekā karš Somijā. Polijas armija bija krietni spēcīgāka. Krievi iegāja jau vācu sakautā Polijā.

Quote nēģis ()
Senāk es ar tā domāju par to nepretošanos,bet ja Polija jau bija saplosīta un Lietuva,Igaunija ar bij nolemta,tad pie mums pretojoties būtu asinspirts un nenāktu viennozimigi neviens palīgā

1939. gadā ne Lietuva, ne Igaunija nebija saplosītas. Arī Francija un Anglija vēl nebija uz sevis izbaudījušas Vērmahta spēku. Bet ulmanis (cilvēks ar mazo burtu) pakļāvās spiedienam, un ielaidz krievu karabāzes Latvijā. Vecis BEZ PAUTIEM! Bet pauti tajā laikā izšķīra daudz.
Zinot, ka Latvijas Ārlietu ministrs Munters, pēc kara mierīgi dzīvoja Latvijā, nerada nekādas šaubas par to, kam viņš kalpoja. Turklāt viņš publicēja kritiskus rakstus par latviešu trimdas organizācijām.
Galu galā man ir viens konkrēts jautājums. Priekš kam valstij armija, ja tā nepretojas agresoram? Parādēm?

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Pirmdiena, 13.Jūlijā.2020, 15:29 | Komentāri # 5
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
kam valstij armija, ja tā nepretojas agresoram
Jā,par šo ar daudz esmu domājis.
 
DidzisDatums: Piektdiena, 17.Jūlijā.2020, 07:13 | Komentāri # 6
Censonis
Komentāri: 86
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Turklāt ļoti cienīta un zinoša armija. Mūsu virsnieku vērtība vēlāk pierādijās nevienu reizi vien.
 
nēģisDatums: Piektdiena, 17.Jūlijā.2020, 08:08 | Komentāri # 7
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Domāju mūsu armijai noteikti būtu noskaņojums dot pretsparu,bet ne valstsvīriem.Par mierīgiem iedzīvotājiem gan nezinu kāds noskaņojums bij pēc ww1 izpostītās valsts.
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 17.Jūlijā.2020, 08:31 | Komentāri # 8
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Redz, valstsvīrs uz to brīdi bija tikai viens. Turklāt blēdis. Savā uzrunā 'tautai viņš teica:

"Pilsoņi, pilsones! Pēdējo 24 stundu notikumi saviļņojuši visus prātus, un tādēļ es uzskatu par savu pienākumu (…) jums visiem pateikt, ko valdība šajā brīdī domā un dara. Mūsu zemē kopš rīta ienāk padomju karaspēks. Tas notiek ar valdības ziņu un piekrišanu, kas savukārt izriet no pastāvošām draudzīgām attiecībām ar starp Latvju un Padomju Savienību. Es tādēļ vēlos, lai arī mūsu zemes iedzīvotāji ienākošās karaspēka daļas uzlūko ar draudzību. Tajā pašā laikā jums jāzina, ka karaspēka kustībai jānotiek bez traucējumiem un (…) jūs to varat veicināt, ierobežojot pārlieko ziņkāri un atturoties no kustības traucējumiem. (…) Ir neizbēgams, ka pārdzīvojamie notikumi ienes zināmu satraukumu un traucējumus mūsu līdzšinējās mierīgās dzīves ritumā. Bet tās ir pārejošas parādības, kurām mēs pēc dažām dienām tiksim pāri. Šajā brīdī es jūs aicinu - parādiet domās, darbos un stājā tautas dvēseles spēku, ko izraisījuši atjaunotās Latvijas ziedu gadi. Tad es būšu drošs, ka viss, kas tagad notiek un tālāk notiks, nāks par labu mūsu valsts un tautas nākotnei un mūsu labām un draudzīgām attiecībām ar mūsu lielo austrumu kaimiņu - Padomju Savienību. (…) Mana sirds ir ar jums, un es jūtu, ka jūsu sirdis pukst man pretī draudzīgā atbalsī. Tā iesim uz priekšu un veiksim savu darbu. Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās vietās."

Savā vietā viņš gan palikt nedomāja. Krievi apsolīja viņam brīvu izbraukšanu uz ārzemēm... ...bet piedirsa. dibens Tāpēc manās acīs viņš ir tikai un vienīgi ulmanis ar mazo burtu.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Piektdiena, 17.Jūlijā.2020, 09:07 | Komentāri # 9
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Savā vietā viņš gan palikt nedomāja. Krievi apsolīja viņam brīvu izbraukšanu uz ārzemēm

Tādu faktu gan nezināju doma1
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 17.Jūlijā.2020, 09:30 | Komentāri # 10
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
To, savā laikā, Vaira Vīķe-Freiberga atklāja. Kad ulmanis taisījies braukt uz ostu, krievu pārstāvis paziņojis, ka viņi nevarot nodrošināt ulmani no "satrakotās tautas atriebības". Bet, par cik viņi esot atbildīgi par ulmaņa drošību, tad šādu braucienu nevarot pieļaut... :D ...tā arī aizbrauca uz Austrumiem, kur tauta nebija tik saniknota kā Latvijā. prieks
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
Forums » Kara tēma » Latvijas armija » Kara priekšvakarā.
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, sālītis, Antoniowwy


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024