Piektdiena, 29.Martā.2024, 13:53
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Ko darīt ar čaulītem? - Page 2 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » 1945 - līdz mūsdienām » Ko darīt ar čaulītem?
Ko darīt ar čaulītem?
martiniDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:10 | Komentāri # 26
Observators
Komentāri: 49
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Man jautājums: Kā vislabāk un visdrošāk ir deaktivizēt patronas? Varbūt jums ir iestrādājušās kādas metodes, zinu tikai to ka lodes arī ir dažādas , trasējošās un vēl nez kādas , ar kurām var tāa jaukšana labi nebeigties. Un arī tās kapsulas sprāgstot pirkstu varot noraut, šo esmu dzirdējis no cilvēkiem...
Būtu pateicīgs ja Jūs izteiktu savu viedokli, paldies jau iepriekš.
 
KašātajsDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:16 | Komentāri # 27
Gredzenu pavēlnieks

Komentāri: 1183
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Es parasti pārlaužu patronu un miers. Nu ja galīgi negribās un ir aizdomīga paprasu kaimiņam pārlauzt.

Komentāru rediģēja Kašātajs - Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:18













 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:27 | Komentāri # 28
 
Balvu ielāde ...




Es tās vispār nevācu.... ja tikai nav uz čaulītes dibena elektriķa zīme hmmm
 
emils92Datums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:28 | Komentāri # 29
Kluba jurists

Komentāri: 1337
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Quote Kašātajs ()
Nu ja galīgi negribās un ir aizdomīga paprasu kaimiņam pārlauzt.

:D :D :D Pareizi ir, nav ko pašam krāmēties. kikina
 
martiniDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:33 | Komentāri # 30
Observators
Komentāri: 49
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Bet nu nav tā ka tās lodes var sākt degt vai sprāgt , esmu dzirdējis kaut ko par fosfora vai kādām tur lodēm un ne vienmēr jau arī var noteikt, kas tā pa lodi ir , krāsa laika gaitā var pazust
 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:36 | Komentāri # 31
 
Balvu ielāde ...




martini, kam tev vispār tā pilnās patronas mājās stiept? par nelikumīgu munīcijas glabāšanu attiecīgs krimināls pants... pietiek ja atradīs kaut vienu kaujas patronu
 
martiniDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:40 | Komentāri # 32
Observators
Komentāri: 49
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Neviens jau nesaka ka mājās stiepšu, tur pat mežā , ja normālu kaudzīti atrod , nodod metālā , var kādu naudu dabūt
 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:42 | Komentāri # 33
 
Balvu ielāde ...




martini, tad paņem līdz flaķenes un lauz visāmpēc kārtas, tik lodes tālāk aizmet... bet katrs savas laimes kalējs... neviens tev neteiks, kā būtu pareizāk un drošāk, jo katram savs funktieris par to...
 
martiniDatums: Trešdiena, 01.Aprīlī.2015, 22:48 | Komentāri # 34
Observators
Komentāri: 49
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
tās lodes jau laikam svina ir ja?
nu jā ,sava taisnība tur ir , bet nu , neesmu itkā dzirdējis ka kādam kas notiktu no patronām , lai gan visādi jau var gadīties
varbūt jums kaut kas no pieredzes ir palicis atmiņā?
 
KašātajsDatums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 06:27 | Komentāri # 35
Gredzenu pavēlnieks

Komentāri: 1183
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Gadijās, gadijās. Vecāmāte stāstija, ka esot vienu pilnu patronu atradusi. Protams viņai tā patrona nebija vajadzīga un atdeva vectēvam. Savukārt mans vectēvs, kad paaugās mana mamma viņai atdeva. Mana mamma nēsāja to patronu somiņā, ja nu kas notiks fiksi atradīšu karabīni un nošaušu uzbrucēju, bet nu laikam nebija neviena uzbrucēja pa rokai un iepazinās ar manu tēti. Tālāk skaidra. Jāņi, papardes, alus, gumija švaka laikam bija un reku es tagad sēzu un rakstu savu paskaidrojumu. Es pavisam aizmirsu. Tētis man to patronu atdeva. PĀRLAUZU UN UZ LŪŽŅIEM.
Memuārs sūdīgs, bet pati tā patrona neizšaus. Protams ugunskurs un citi blakus efekti neskaitās.


Komentāru rediģēja Kašātajs - Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 06:28













 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 06:44 | Komentāri # 36
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Lodi parasti izlaužu ar flaķenēm un iemetu metāla spainītī. Ar fosforu neviena nav gadījusies, bet zinot Meiļa pieredzi, nedaru to istabā. Pulveri izberu, un tad tik jādeaktivizē kapsula. Pēdējoreiz, bļodā sabērtās čaulas svilināju ar lodlampu, un, lai arī bija aizsargbrilles, otrreiz tā vairs nedarīšu. Lieta tāda, ka viena otra kapsula nevis izdeg, bet izsprāgst, un aizlido. Kad ieraudzīju deaktivizētas Mauzera čaulītes sānos caurumu no tādas izsprāgušas kapsulas, tad sapratu, ka var dabūt tādu pašu caurumu vaigā. Drošāk sabērt spainī un uzlikt virs ugunskura. Bija arī no lielkalibra ložmetēja čaulas, kuras uzbēru uz sieta, un uzliku uz šašlika cepjamās kastes. Tās gan izdega klusēdamas. Tas arī īsumā viss.
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 07:51 | Komentāri # 37
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Darīt jau var visādas trakulības, bet ja gribās dzīvot veselam, tad jāpiedomā pie paša un citu drošības un viss. Esmu dedzinājis patrončaulītes sabērtas sietā uz ugunskura, bet klāt stāvēt nav gribējies...
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 07:57 | Komentāri # 38
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Meilis ()
bet klāt stāvēt nav gribējies...

Esi gan Tu bailīgs... trakais

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 09:09 | Komentāri # 39
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote martini ()
Bet nu nav tā ka tās lodes var sākt degt vai sprāgt , esmu dzirdējis kaut ko par fosfora vai kādām tur lodēm

Visaadi var buut,man ir bijis jaucot aaraa mauzera patronu,fosfora lode izruuseejot var viegli uzliesmot saskaroties tikai ar skaabekli,ir gadijies,tapeec domaa pats.
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 09:45 | Komentāri # 40
Stāstnieks

Komentāri: 11534
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Visaadi var buut,man ir bijis jaucot aaraa mauzera patronu,fosfora lode izruuseejot var viegli uzliesmot saskaroties tikai ar skaabekli,ir gadijies,tapeec domaa pats.

Tāpēc jāizmanto plaķenes, un lode jāiemet metāla traukā! Es gan domāju, ka nekāds bizness no tā neiznāk, bet man patīk pats process... trakais

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
martiniDatums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 13:19 | Komentāri # 41
Observators
Komentāri: 49
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Nu jā, tagad man ir daudz maz saprašana kā un ko labāk darīt, protams , visu darīt ar prātu un piesardzību , tad starpgadījumiem nevajadzētu būt..
Paldies par atsauksmi , tagad tik jādodas rakt! aplausi
 
emils92Datums: Ceturtdiena, 02.Aprīlī.2015, 14:32 | Komentāri # 42
Kluba jurists

Komentāri: 1337
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Quote martini ()
tagad tik jādodas rakt


..pilnas mugurenes ar čaulītēm! :D Bet nu neiespringsti. Nekāds glaunais biznes sezonā tev nesanāks. ;) Pa 3 sezonu krāsainajiem lūžņiem (izņemot čaulītes) savulaik dabūju 15-20 Ls. Tagad jau ar ir sakrājušies krāsainie un pieskiatot čaulītes, summa lai tiktu līdz salidojumam šķiet tiks savākta.
 
MuitnieksDatums: Piektdiena, 03.Aprīlī.2015, 04:56 | Komentāri # 43
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labrīt! Katram jau savs funktieris par čaulītēm, piemēram PPŠ čaulīte dod diezgan labu signālu, izroc un sāc pieminēt nu paši ziniet ko? Un lidini pa gaisu priekš citiem, kas staigā ar kļuškām. Bija tāds brīdis a pēc tam padomāju, ko trakoju čaulīte pie čaulītes un skaties euro rublis rokā un ja vēl gadās, ka uzbrien uz lielkalibra čaulām, tad ir pa smuko. Patronu lodes arī nevajag smādēt it sevišķi WW1 arisakas ir no melhiora, tikai svins jāiztecina. Viss protams atkarīgs no rocības, signālus mēs pazīstam un apmēram jau zinām vai tā ir čaulīte vai kas cits, tomēr 100% pārliecības nekad nav, jo jārok ir visi labie signāli, tad nu katrs var izlemt vai lidināt pa gaisu čaulīti, ja pilnas kabatas ar euro rubļiem vai tomēr paturēt un saņemt, kādu lieku euro rubli? Nesen pa bērēm iznāca pasēdēt kopā ar bijušajiem darba kolēģiem, kuriem biju priekšnieks. Viena meitene, kura 10 gadus nolauza Gernsijā stāstīja, ka pēc atgiešanās Latvijā sākusi strādāt vienā krutā firmā, tagad viņai pašai savs bizness, un vienu dienu krutās firmas priekšnieks izsauc viņas un kolēģi uz paklāja un uzsāk sarunu, protams krieviski vēršoties pie viņas "ti paidoš na bazar naski targavat" un uz kolēģi "a ti paidoš metalalom sabirat". Doma krutajam priekšniekam bija atlaist darbiniekus un pats sliktākais, kas viņus sagaida būs, ka viņiem nāksies tirgot zeķes un vākt metāllūžņus!
 
MeilisDatums: Piektdiena, 03.Aprīlī.2015, 08:26 | Komentāri # 44
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tā ir... centu nekrāsi - pie eiro netiksi! Varš un tā sakausējumi jau no bronzas laikmeta augstu kotējies, man šis vācēja sindroms laikam gēnos no senču senčiem - pat no ārvalstu ceļojumiem vedu kaparu mājās... nosarkst
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!

Komentāru rediģēja Meilis - Piektdiena, 03.Aprīlī.2015, 17:49













 
KurmiicDatums: Piektdiena, 03.Aprīlī.2015, 12:28 | Komentāri # 45
Zintnieks
Komentāri: 403
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
Nu arī no ekoloģijas viedokļa - tak ir labi ja to mežu iztīra no metāliem. Es cenšos vienmēr vākt aiz sevis, pat ja draza. Nākošreiz ejot vismaz viss tīrs un jau vieglāk un mazāk čaulīšu signālu. Pat tos dranķa alumīnija korķīšus savācu, nenovēlu nevienam uz tiem uzrauties.. :D Tie arī mēdz labi signalizēt.

Muitnieks, kas īsti ir melhiors? Internetā ļoti skopa informācija. Bet pamaniju, ka dažām lodēm atšķiras krāsas. Dažas tādas spīdīgas spīdīgas un sudraboti zeltainas..


Komentāru rediģēja Kurmiic - Piektdiena, 03.Aprīlī.2015, 12:28













 
ruketsDatums: Piektdiena, 03.Aprīlī.2015, 15:02 | Komentāri # 46
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1840
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Quote Kurmiic ()
kas īsti ir melhiors?


Tādu atbildi atradu.

Melhiors
Melhiors – vara sakausējums ar 5 -30% Ni, reizēm arī ar 0,8% Fe un 1% Mn piedevu, blīvums 8,9 g/cm³, kušanas temperatūra 1170 ˚C. Melhioram raksturīga liela korozijizturība, tas labi pakļaujas aukstai un karstai spiedapstrādei. Izmanto mākslas izstrādājumos.

Kas tas ir un cik tas maksā?
 
MuitnieksDatums: Piektdiena, 03.Aprīlī.2015, 15:38 | Komentāri # 47
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labdien! Rukets viss ir pareizi, tikai domāju, ka lodēm netika pievienots Fe. Lai gan, kas to zin, tad jāpratina japāņi, jo neviens magnēts 0,8% neuzrādīs? Piemēram 9 mm parabellum lodes, ko tagad izgatavo ir ražotāji, kuru lodes tiešām pievelk magnēts, acīmredzot lai lode būtu izturīgāka, lielāka caursišanas spēja, es tādas stobrā nelieku, jo uzskata, ka samazina stobra mūžu. A, kas japāņiem pirms 100 gadiem bija padomā, kas to tagad var pateikt vai viņus interesēja caursišanas spēja vai ieroču ilgāka kalpošana.
 
KurmiicDatums: Otrdiena, 25.Augustā.2015, 13:19 | Komentāri # 48
Zintnieks
Komentāri: 403
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
Mamma bišķit pacentusies pa vasaru. Iztīrija visas manas patronas laukos. Tad nu es arī ņēmu un visas spainī izdedzināju. Sākumā mēģināju ar alumīnija katlu, bet jau pēc otrās tūres šim izkusa dibens un viss aizgāja pa gaisu. Sanāca tādi divi prāvi kartupeļu maisi.
Sadūšojos aizvest Rīgā uz metālpieņemšanas punktu, tur mani viegli sakot pasūtija d*rst :) Teica, ka negribot tās čaulas ņemt, jo redz kapsula visām neesot izšauta. Šie sūtot pēctam uz ārzemēm un tur viņiem piesienoties. Protams nelīdz arī arguments, ka viss ir izdedzināts un nesprāgstošs. Viņiem laikam svarīgi tās kapsulas izšautas. Dedzinot ne visas izdegušas.
Paskatoties vēl interneta piedāvājumus, sapratu laikam, ka visi lielie metāla dīleri negrib ņemt.

Ir kādi ietekumi? Kā jūsu pusē?
Kādi 100kg būs, negribētos tā izsviest visu laukā beigās.
 
007Datums: Otrdiena, 25.Augustā.2015, 13:40 | Komentāri # 49
 
Balvu ielāde ...




..āmuru rokā,un saplacināt ..smags darbs,bet tad parasti pieņem.
 
KurmiicDatums: Otrdiena, 25.Augustā.2015, 14:04 | Komentāri # 50
Zintnieks
Komentāri: 403
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
Hm, nav slikta doma. Bišķi ir ko nošancēties, bet ja trīs āmuri.. :)
 
Forums » Kara tēma » 1945 - līdz mūsdienām » Ko darīt ar čaulītem?
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Mūsdienu K... 29.Martā.2024, 05:40 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, nēģis, Valduha, grosha


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024