Otrdiena, 19.Martā.2024, 09:08
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | ДМБ-89 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » 1945 - līdz mūsdienām » ДМБ-89 (Atmiņas par dienestu Padomju armijā)
ДМБ-89
ValduhaDatums: Sestdiena, 25.Aprīlī.2015, 08:02 | Komentāri # 1
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Mana gadagājuma puiši bija vieni no pēdējiem, kuri vēl paguva ziedot divus (citi trīs) sava mūža gadus, lai "pārējie cilvēki varētu dzīvot mierā" :D Manuprāt Padomju armija bija unikāla ar savu iekšējo pasauli. Tai bija sava hierarhija, sava leksika, sava folklora, savas tradīcijas, savs dreskods. Ieraugot uz ielas karavīru, nekļūdīgi varēja pateikt, vai viņš dien pirmo, vai otro gadu. Satiekot karavīru parādes formā, bija skaidrs, vai viņš brauc atvaļinājumā, vai "dembelī" (tas ir - demobilizējies, jeb beidzis dienestu).
Burtu salikums ДМБ-89 (DMB) nozīmēja DeMoBilizējos 89. gadā. Tā bija sava veida parole, vai paraksts tiem, kuri tika iesaukti 1987. gadā. Tad nu katrs zollis kaut kur ieskrāpēja savu dembeļa gadu.
Šajā tēmā mēģināšu secīgi atspoguļot padomju karavīru tradīcijas, leksiku un ģērbšanās modi...
Ceru, ka pārējie foruma "dembeļi" dalīsies arī ar savām atmiņām. ja

Atvadas un Mērkaķene (Обезьянник)

Katrs iesaukšanai paredzētais jaunietis saņēma paziņojumu ar datumu, kad jāierodas kara komisariātā. Tad nu iepriekšējā vakarā tika svinētas atvadas no mājām. Visas svinības, lielākoties, bija totāla piedzeršanās kopā ar draugiem. Kara komisariātā parasti bija jāierodas agri no rīta. Tad nu ap pl. 5:00 - 6:00 ap komisariātu pulcējās milzīgs iereibušu cilvēku pūlis. Daudzus jauniesaucamos jau "bezfilmā" esošus ienesa autobusā, ar kuru visus veda uz Rīgu.
Mērkaķene bija jauniesaucamo sadales punkts Rīgā. Neatceros vairs adresi, bet tā atradās netālu no stacijas "Vagonu parks". Tā bija iežogota trīs vai četru stāvu ēka ar nārām, ēdnīcu un kinoteātri, kurā ik vakaru rādīja kādu filmu par karu, vai dienestu armijā.Pēc ierašanās Mērkaķenē, visus nostādīja ierindā un izkratīja ( atņēma šņabi). Tajā topošie karavīri uzturējās 2-3 dienas, līdz viņiem atbrauca pakaļ no attiecīgās karaspēka daļas. Man sanāca tajā nonīkt nepilnu nedēļu (neviens mani tādu negribēja ņemt :D ).
Turpinājums sekos...

Pievienots (25.Aprīlis.2015, 08:02)
---------------------------------------------
...turpinājums

Karantīna

Karantīna bija jauniesaucamo turēšana atsevišķi no pārējiem karavīriem līdz zvēresta nodošanai. Tā, ja nemaldos, ilga ap mēnesi. Notika ierindas mācības, politiskā audzināšana, pieradināšana pie kazarmu dzīves. Ar vienu vārdu sakot, nekā interesanta. :D Īstais dienests sākās pēc zvēresta nodošanas, kad jauniņos sadalīja pa rotām un atdeva "saplosīšanai"... trakais

Pavēle (Приказ)

Ar vārdu Pavēle saprata Aizsardzības ministra pavēli par veco karavīru demobilizāciju un jauno iesaukšanu. Tā tika izdota divreiz gadā (pavasarī un rudenī), un netieši regulēja kazarmu dzīvi, tradīcijas, un karavīra hierarhiju.
Mani, piemēram, iesauca 1987. gada pavasarī. Pēc zvēresta nodošanas, es kļuvu par Duhu ( Дух, душара) - tas ir jauniņo. Te gan jāpiebilst, ka dažādās karaspēka daļās viņus sauca dažādi: зёма, салага un tamlīdzīgi. Duham, principā, nebija brīvā laika. bimbat Arī forma bija jānēsā stingri pēc reglamenta. Un to kontrolēja nevis oficieri, bet vecākie karavīri.
Dienā, kad iznāca 87. gada rudens pavēle, es kļuvu par salabonu (салабон). Tas notika ar iesvētīšanu, kad divus gadus nodienējušie katram uzšāva ar siksnas sprādzi pa pakaļu. Ja tev trāpījās lādzīgs dembelis, tad viegli tiki cauri, bet bija viems otrs, kurš ar zvaigznes nospiedumu uz pakaļas staigāja visu nedēļu. Salabona dzīve bija jau nedaudz vieglāka nekā duham, bet tas vairāk uz pieraduma un pusgada rūdījuma rēķina, kā arī nebija pa naktīm vairs jāstrādā ģedu labā... :D
Kad iznāca 88. gada pavasara pavēle, tad es kļuvu čerpaks (черпак - krieviski pavārnīca), jo iesvētīšana notika ēdnīcā, kad katram ar zupas kausu iedeva pa pieri. Tagad varēja atslābināties. Drīkstēja iešūt formu, nēsāt vaļīgu siksnu, staigāt ar neaizpogātu krādziņu, atlaist matus, iet samovolkās (самоволка - brīvsolis, bez atļaujas pamest daļu). Bija arī pienākumi - jāpieskata, lai duhi kārtīgi izpilda ģedu uzdotos darbus.
Kad iznāca 88. gada rudens pavēle, es kļuvu ģeds, ģeduška (дед - vectēvs). Tad sākās pats skaistākais dienesta laiks. Nekas nav jādara, pēc atboja (отбой - pavēle iet gulēt) varēja skatīties televizoru. Siksnas sprādze tika saliekta pusaplī, zābakiem stulmi sastumti uz leju garmoškā (гармошка - akardions), siksna karājās "uz olām", forma tika manāmi uzlabota, varēja atlaist ūsas un sūtīt dirst zemākos oficierus. :D Vienīgā nodarbošanās bija savas dembeļa formas un armijas albūma gatavošana.
Kad iznāca 89. gada pavasara pavēle, es kļuvu dembelis (дембель - demobilizētais). Siksnas sprādze tika iztaisnota pilnīgi plakana, lai būtu gluda kā ceļš uz mājām. Oficieri vairs nelikās ne zinis, un arī es ne par vienu nelikos ne zinis, atlika gaidīt kurā partijā kombats (комбат - daļas komandieris)palaidīs mājās. Partijas bija numurētas: nultā, pirmā, otrā utt.
Te vēl jāpiebilst, ka mūsu daļā bija tā saucamie akorda darbi, tas ir, rotas komandieris topošajiem dembeļiem, kuri gribēja ātrāk tikt mājās, uzdeva kādu darbu, piemēram izremontēt rotas kazarmas vai aprīkot Ļeņina istabu (Ленинская комната bija katrā rotā) ar jauniem stendiem, vai arī nokrāsot daļas sētu un tamlīdzīgi, pēc kura izpildīšanas, neatkarīgi no dienesta laikā savārītajiem sūdiem, viņus atlaida. Pats par sevi saprotams, ka materiālus neviens nedeva - tie pašam bija jāsameklē (jānozog). Un viss zagšanas smagums, kā arī netīrākā darba daļa gūlās uz duhu pleciem. Pats ņēmu dalību krāsas zagšanā. Bijām divi jaunie ar tukšiem spaiņiem. Krāsu mucas atradās aiz restotas sētas. Tad nu ģeds ar lauzni visām mucām pēc kārtas pret vidu izsita caurumus. Krāsa zem spiediena ar strūklu tecēja ārā. Tad nu pie tām mucām, kurās izrādījās vajadzīgā krāsa, bielika spaiņus. Pārējais aiztecēja zemē... trakais Savukārt flīžu kastes jaunceltnē no otrā stāva lidināja zemē, pēc tam savāca tās, kuras nebija saplīsušas... trakais

Turpinājums sekos...


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!

Komentāru rediģēja Valduha - Sestdiena, 25.Aprīlī.2015, 05:12













 
zedDatums: Trešdiena, 30.Decembrī.2015, 18:32 | Komentāri # 2
Darba rūķis
Komentāri: 733
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
ДМБ-87 осень

Nu paskat, cik cītīgi es esmu studējis, ko saka partija utt., no labās otrais. Pirmais no labās hahols baigi foršais džeks, nez kā tagad šim klājas?



Komentāru rediģēja zed - Trešdiena, 30.Decembrī.2015, 19:03













 
ValduhaDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 08:20 | Komentāri # 3
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Sveiciens visiem tiem, kuri pāris gadus staigājuši kirzas zābakos, lai zem mierīgajām padomju debesīm varētu izaugt šī jaunā Latvijas vēsturnieku paaudze! aplausi
Kā tajos tālajos gados teica: "Кто не был, тот будет, кто был - не забудет солдатской дружбы, братства, любви!" bimbat
Šajos - visas mieru mīlošās un progresīvās cilvēces svētkos, bijušajiem starptautiskā miera sargiem veltu šo dziesmiņu...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
AigarsDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 14:06 | Komentāri # 4
Platīnmeistars

Komentāri: 1481
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Es Latvijas armijā gadiņu patusēju :)
Pieejams tikai lietotājiem

Ja Tev kaut ko gribās - padomā kāpēc Tev tā līdz pat šim brīdim vēl nav. Un nomierinies ...
 
AigarsDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 14:06 | Komentāri # 5
Platīnmeistars

Komentāri: 1481
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Sveicieni visiem, kas armijā dienējuši. Vienalga kādā! alus
Ja Tev kaut ko gribās - padomā kāpēc Tev tā līdz pat šim brīdim vēl nav. Un nomierinies ...
 
TottenkopfDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 14:41 | Komentāri # 6
 
Balvu ielāde ...




Mani svētki ir 11. novembris
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 16:03 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Tottenkopf ()
Mani svētki ir 11. novembris

А жаль... kodiens :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rusij77Datums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 16:55 | Komentāri # 8
Zinošs rakaris

Komentāri: 1425
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Tottenkopf, kā tajā teicienā, no dziesmas vārdus neizsvītrosi, manai paaudzei 11. novembris ir vēstures grāmatā, bet "DMB" bijusi dzīves realitāte. Ko nu tagad, caļi uz kuriem varēja paļauties vislielākajos sūdos, tagad kluvuši "potenciālie pretinieki".
Ja man jautā, ko es zinu par šā brīža stratēģiskajiem draugiem no viņpus okeāna - absolūti neko, filmās jau šie dūšīgi karotāji, bet filmās jau visi dūšīgi :)
Šodien kā katru gadu - 100gr. uz tā laika dienesta biedru veselību, par tiem kas dzīvi un par tiem kas nē. Kungi, apsveicu visus, kuri dienējuši !
 
KurmisVDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 21:53 | Komentāri # 9
Ķirurgs

Komentāri: 575
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Aizmirsi svarīgu terminu "guba" no krievu val.""gauptvahta". Tur varēja nokļūt gan dedi gan duhi.Periodiski tur ielika arī kādu "praporu"
Apmeklēju tādu vietu darba darīšanās - taisījām remontu. Nu riktīgs karceris.
Bija arī tāds joks."Duham" no baškīrijas iedeva 2 rubuļus un sūtīja uz daļas veikalu atnest "spuščonku".Interesantas lietas reizēm atnesa.
Citam iedeva slotu-sūtīja uz jumta "pomehas "aizdzīt, ja televīzoram traucējumi gadījās.
Dažs arī ar spaini uz veikalu pēc elektrības gāja.
Domāju ,ka viss minētais bija tāpēc ka džeki no kalniem elementāro krievu valodu nesaprata.Varēja iestāstīt jebko.

Daļa bija iesaukts arī viens čečens.Laikam no dižciltīgajiem. Pričene nebija sakārtota,formu nevilka - staigāja tādā garā mētelī līdz zemei.Pie sāniem kinžāls ~ 1/2 metrs.Uz jaungadu dāvanu no mājām esot saņēmis 10 000 rbl.Pats neredzēju,bet daļā tā runāja. Visi ofiņi gāja tam ar līkumu. Pēc "kļatvas" protams pazuda kā rīta migla.
Kā redzam pa pēdējiem 30 gadiem Tajā armijā nekas daudz nav mainījies.

KurmisV
 
AigarsDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 22:26 | Komentāri # 10
Platīnmeistars

Komentāri: 1481
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Domāju, ka tas viss ir prikols un "spēle", nevis valodas nezināšana. Armijā varēja "nolikt tiesības uz moci", "braukt ar formulu", skatīties "delfīnu sacensības" u.t.t. Plus Sardzes Pulkā nāca daudz prikolu no ķurķiem, par cik armijnieki dien dienā saskārās ar to kontingentu. Fantāzijas un izdomas sita augstu vilni. Par "Diskotēkām" un prikolu naktī "gde kļuči ot tanka?" nemaz neriunājot. Tas ko raksti, arī izskatās pēc parastām armijas "podjobkām" ;)
Ja Tev kaut ko gribās - padomā kāpēc Tev tā līdz pat šim brīdim vēl nav. Un nomierinies ...
 
MABUDatums: Otrdiena, 23.Februārī.2016, 23:56 | Komentāri # 11
Tematiķis
Komentāri: 223
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Mans viedoklis par šiem svētkiem ir tāds, ka tiem kas dienēja padomju armijā īpašas izvēles tajā laikā nebija, jo tādi laiki un pieņēma tās uzspiestās lietas kādas tās ir, bet tad, kad mēs esam atbrīvojušies no šīs okupācijas varas mums ir izvēle, bet joprojām turpinām atzīmēt šos svētkus ("День защитника Отечества" - Kāda Отечества?).
Tā kā neesmu tik vecs happy tad Brīvības cīņās nesanāca piedalīties, bet man tuvāks ir 11.novembris, jo tam ir tiešais sakars ar manu dzimto valsti.

Ar augstāk minēto paužu savu viedokli un nevienam neko nepārmetu, jo katram mums ir savs viedoklis, piedzīvotais un skatu punkts uz lietām.
 
AlvilzDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 00:07 | Komentāri # 12
Zintnieks
Komentāri: 363
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
Mums viens čečenu puika bija,slinks kā maita.Kad narjadā atkal bija neizdarīti darbi,dežurants kliedz uz viņu. A viņš kliedz pretī... Da ja vas vseh jeball,tebe jeball i tvaju mamu jeball...tad parasti sekoja jautājums...A kazu jebal? Iestājās klusums un puika cītīgi ķērās pie darbiem...
No zemes Tu esi nācis,par zemi Tev jāpaliek.
 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 10:38 | Komentāri # 13
 
Balvu ielāde ...




Quote rusij77 ()
Tottenkopf, kā tajā teicienā, no dziesmas vārdus neizsvītrosi, manai paaudzei 11. novembris ir vēstures grāmatā, bet "DMB" bijusi dzīves realitāte. Ko nu tagad, caļi uz kuriem varēja paļauties vislielākajos sūdos, tagad kluvuši "potenciālie pretinieki". Ja man jautā, ko es zinu par šā brīža stratēģiskajiem draugiem no viņpus okeāna - absolūti neko, filmās jau šie dūšīgi karotāji, bet filmās jau visi dūšīgi :)Šodien kā katru gadu - 100gr. uz tā laika dienesta biedru veselību, par tiem kas dzīvi un par tiem kas nē. Kungi, apsveicu visus, kuri dienējuši !


Tikai nedomā, ka vēlējos tevi nosodīt vai kaut ko pārmest. Katram sava dzīves pieredze un savas atmiņas. Tā dēļ, jau mēs te nesāksim strīdēties.

alus
 
MuitnieksDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 11:08 | Komentāri # 14
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labdien! Mums sportrotā arī bija viens toļi abhāzs vai gruzīns, kādu brīdi patusēja pēc tam atbrauca radinieki ar līkiem deguniem pie majora un tā es viņu vairs nesatiku.
 
MeilisDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 13:54 | Komentāri # 15
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Muitnieks ()
atbrauca radinieki ar līkiem deguniem pie majora un tā es viņu vairs nesatiku.

Gan jau majoram tika glauns karakula ādas mētelis... :D

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
rusij77Datums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 14:51 | Komentāri # 16
Zinošs rakaris

Komentāri: 1425
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Tottenkopf, mēs esam personīgi pazīstami, nevienu mirkli neesmu neko tādu uz Tevi padomājis, esmu no tiem sakārņiem, kas vērtē cilvēkus pēc to rīcības nevis pēc nacionalitātes, partijas piederības, tā brīža politiskās norādnes u.t.t.
Man frizieris pie kā eju matus griezt jau gadiem ilgi ir gejons, viņš ideāli griež matus un kā cilvēks jēdzīgs, dēlam kurš arī pie tā paša cilvēka griež matus, kad to pateicu, šis tāds jocīgs palika, tad to pašu pateicu - kāda atšķirība, ko viņš dara savā brīvajā laikā, matus taču griež labi.
MABU, varu Tev pilnībā piekrist, un mēs tie vecie krakšķi ja arī paceļam glāzīti 23 februārī, tad par saviem dienesta biedriem,viņu veselību, par tiem ar ko bijām kopā dienestā. Krieviem, kuri šeit dzīvo, bet jūt piederību Krievijai, šai dienai ir cita nozīme, bet tā jau ir viņu lieta, es gan neesmu pat pārliecināts, vai šie svinētāji gribētu dienēt Krievijas armijā ar šīs valsts mūžīgajām ambīcijām taisīt "karstos punktus" uz kurieni pēc tam tie sūta savus karavīrus.
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 17:33 | Komentāri # 17
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Mans nevainīgais apsveikums uzjundījis pamatīgas kaislības, tāpēc atslodzei ielikšu šodienas Krievijā izvietotus apsveikuma plakātus...
Lūk kāds izvietots tirdzniecības centrā Blagoveščenskā
laikam domāti vērmahtam atņemtie tanki un Focke-Wulf lidmašīnas... :D
Bet Orlas iedzīvotāji nolēmuši aizstāvēties ar Izraēlas tankiem

Lūk saite ar oriģinālbildi (17.) Pieejams tikai lietotājiem, un arī oriģinālā fotogrāfija

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 17:45 | Komentāri # 18
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Re kāds brašs plakāts tēvzemes aizstāvjiem izvietots Vsevoložskā

Interesanti kādu tēvzemi viņi aizstāv, jo tas nav Krievijas karogs... doma
Lūk Krievijas:

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 18:52 | Komentāri # 19
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Neatpaliek arī Brjanskas iedzīvotāji

Viņi savu Tēviju nolēmuši aizstāvēt ar vācu karakuģi F216 Schleswig-Holstein
okk

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MABUDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 20:19 | Komentāri # 20
Tematiķis
Komentāri: 223
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Kad reiz pienāks laiks un bruņojumā tiks pieņemti šādi ieroči?
shaut

 
KurmisVDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 21:19 | Komentāri # 21
Ķirurgs

Komentāri: 575
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Es jau nu šos svētkus uztveru stipri mierīgāk.
Līdzīgi kā 8 martu. Gribi svini,gribi nē.
Bet patīkami ja kāds šāda "formāla "iemesla dēļ tev pagatavo īpašas vakariņas,vai kā savādāk.Bet nekādā gadījumā tad nevar piemirst 8.martu. ciest

KurmisV
 
TottenkopfDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 21:48 | Komentāri # 22
 
Balvu ielāde ...




Quote KurmisV ()
Bet patīkami ja kāds šāda "formāla "iemesla dēļ tev pagatavo īpašas vakariņas,vai kā savādāk.Bet nekādā gadījumā tad nevar piemirst 8.martu


Nu jā krieviem tāds teiciens - Как встретим 23.февраля так и 8. марта проведём hmmm
 
KurmisVDatums: Trešdiena, 24.Februārī.2016, 22:01 | Komentāri # 23
Ķirurgs

Komentāri: 575
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Balvu ielāde ...
Jeb Helovīni, Valentīna diena ,pateicības diena u.t.t.
Varētu teikt :tāda paaudžu nostalģija.

Mans puika izbrīnīts prasīja,kas tas 23.02. tāds? Kādā sakarā.
Bet no vakariņām neatteicās.
Viss ļoti,ļoti subjektīvi.

KurmisV
 
otomarsDatums: Ceturtdiena, 25.Februārī.2016, 00:34 | Komentāri # 24
Bodnieks

Komentāri: 4100
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Kluba Vadība Balvu ielāde ...
A man meita vakar tortīti uzdāvināja, sakarā ar svētkiem.
Dienēju no 1983-85g. Kabardijā.BC[zilās pagones kikina ],neliela armijas daļa ar 180+- zoļļukiem. Vispār bija lobi-skats uz kalniem[Elbrus ],gaiss ideāls+dienvidu augļi. Latvieši un igauņi bijā kādi 40, pārējie no iesaukuma ukraiņi ,pāri baltkrievu un puiši no Pēterburgas[superīgi kadri,kā ne kā baltieši].Vecos dembeļus rostoviešus un pārējos ātri nomierinājām,bet izturējāmies ar cieņu-tā nu tas armijā ir pieņemts. Pats biju ugundzēsējos un dzīvojām atsevišķā kazarmā 6 zaldātiņi.Atbildējām par Ziemeļkaukāza centrālajām aviācijas noliktavām un kravām kuras'tika lādētas stacijā pilsētā. Mūs pat gubā nedrīkstēja likt, jo bijām pakļauti tieši galvenajam šefam Vladikaukāzā un nedod dievs ja kas sāktu kūpēt.Zinot kas noliktavās iekšā huh

Partija ""Vidzemes sijātāji"" .Piejūras reģiona Burlaku šūniņa.

Par vienotu ,stipru Vidzemi!!!

.
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 25.Februārī.2016, 09:36 | Komentāri # 25
Stāstnieks

Komentāri: 11512
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Mani mājās neviens neapsveica... bimbat ...bet par to ieekonomēšu uz 8. marta izdevumiem... aplausi
Runājot par personīgo pieredzi, tad es nepieļāvu pat domu izvairīties no dienesta. Abi vecākie bračkas savus divus gadus "ķeizaram" bija nokalpojuši, un es uzskatīju zem sava goda "čurāt biksēs". Tā bija tāda kā sava veida iniciācija, izturēsi - būsi vecis!
Ne mirkli neesmu uzskatījis, ka šie gadi būtu laupīti no mana mūža. Iegūtā pieredze un vērtību inventarizācija ir būtiski ietekmējusi manu turpmāko dzīvesziņu.
Es esmu šeit - Latvijā, un nekas mani nepiespiedīs to pamest. Ja būs lemts mirt, tad miršu šeit - Latvijā. Izklausās pēc stulba patosa, bet tā es jūtos!

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
Forums » Kara tēma » 1945 - līdz mūsdienām » ДМБ-89 (Atmiņas par dienestu Padomju armijā)
  • Lappuse 1 no 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • »
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 19.Martā.2024, 02:01 rukets 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 18.Martā.2024, 08:44 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 07.Martā.2024, 11:34 rukets Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: nēģis, rukets


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024