Ceturtdiena, 28.Martā.2024, 10:47
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Latviešu vēsturiskās filmas. - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Vaļasprieks » Kino » Latviešu vēsturiskās filmas.
Latviešu vēsturiskās filmas.
MurīteDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 14:47 | Komentāri # 1
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Interesanti būtu padiskutēt par mūsu pašu kino, šķiet, ka tāda tēma te vel nav, ja ir, tad atvainojiet, neesmu pamanījusi...
Priecē tas, ka pēdējā laikā tiek uzņemtas filmas par Latvijas vēsturi. Tūlīt pēc Jaunā gada tiks palaista uz lielajiem ekrāniem "Nameja gredzens". Noskatoties treili, es gan būtu gribējusi latviešu aktieri galvenajā lomā tēlot zemgaļu ķēniņu. Arī pats aktieris pārāk zaļš un puicisks priekš tik spēcīga tēla. Bet nu kā ir tā, tā ir, to droši vien nosaka tie, kas finansē. Otra laba filma, ko gaidu, ir "Dvēseļu putenis".
Nesen izlasīju Jāņa Lejiņa triloģiju "Zīmogs sarkanā vaskā". Fantastiska grāmata par Tālavas pēdejo ķēniņu Tālivaldi. Sev par patīkamu pārsteigumu netā ieraudzīju, ka tiek pēc šī romāna motīviem filmēts seriāls.
https://www.youtube.com/watch?v=J8kuWkxjKJY
Diemžēl vairāk info par to nevar atrast, vai tiesām filmēšana pārtraukta kā vienmēr naudas trūkuma dēļ? Tiem, kam interesē 12.-14.gs. silti iesaku izslasīt šo romānu, tās ir trīs grāmatas - "Ķēniņš", "Brāļi" un "Rūnas". Vasarā bijām aizbraukuši uz Trikātu, jo tieši tur ir uzstādīts vienīgais piemineklis Latvijā senlatviešu ķēniņam. Trikāta ir arī viena no vairākām iespējamām Beverīnas pils atrašanās vietām. Tas tā atkāpei...bet filmas foršas, vairāk tādas, nevis izmest naudu pliekaniem, sekliem "ugunsgrēkiem"...

Leģendu vācēja
 
MeilisDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 16:01 | Komentāri # 2
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
bet filmas foršas, vairāk tādas, nevis izmest naudu pliekaniem, sekliem "ugunsgrēkiem"...

Zelta vārdi! :) Man ir totāla ''ugursgrēkveidīgo'' seriālu nepanesība.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
PinusDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 16:23 | Komentāri # 3
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Diemžēl, kino ir peļņas pasākums. Un lai cik skumīgi nebūtu, "ugunsgrēkus" pērk daudz vairāk kā nopietnus darbus.
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 18:20 | Komentāri # 4
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
Nesen izlasīju Jāņa Lejiņa triloģiju "Zīmogs sarkanā vaskā". Fantastiska grāmata par Tālavas pēdejo ķēniņu Tālivaldi. Sev par patīkamu pārsteigumu netā ieraudzīju, ka tiek pēc šī romāna motīviem filmēts seriāls.

Jā, triloģija aizraujoša, bet no seriāla mazliet baidos. Netīk man seriāli... No otras puses raugoties, apjoms liels, vienā filmā "neiespiedīsi".

Quote Murīte ()
Priecē tas, ka pēdējā laikā tiek uzņemtas filmas par Latvijas vēsturi.

Piemēram "Rīgas sargi" lika man vilties, bet no Graubas droši vien neko vairāk arī nevar prasīt. Lai gan bermontiādes vēsturi pirms filmēšanas, jau nu varēja izlasīt. Citādi skaties un brīnies! surprise

Ar tām filmām tā ir kā ir. Latvijas tirgus par mazu, lai pelnītos. Žēl, ka "Briseles grāmatvedis" noskopojās, un nepiešķīra naudiņu "Rūdolfa mantojums" turpinājumam. Bet ko tur no sabraukta ezīša var gribēt...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
KetuDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 20:06 | Komentāri # 5
Tematiķis
Komentāri: 203
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Vēl no gaidāmajām filmām jāpiemin "Baltu ciltis." Arī esmu izlasijis triloģiju "Zīmogs sarkanā vaskā" un piekrītu ka aizraujošs un tiešām labs lasāmgabals.
...
 
PinusDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 21:44 | Komentāri # 6
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Izlasīt grāmatu pirms filmas noskatīšanās ir garantēta vilšanās pēc filmas! Cik gadījies, tas darbojas vienmēr..
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 22:33 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Bet protams. Grāmatu lasot, darbojas paša fantāzija, iztēle. Savukārt, scenārija autoram ir savs redzējums.
No Latviešu filmām man vislielākā vilšanās bija "Vilkatī Tomā". Grāmatu esmu pārlasījis reizes desmit, bet filma nepatika. Šoreiz pie vainas bija pavisam cits skatījums un morāle...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MurīteDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 23:41 | Komentāri # 8
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Par seriāliem piekrītu, īpaši, ja tam ir kādas 800 sērijas, tas uzdzen šermuļus. Taču to nevar teikt par "Likteņa līdumniekiem", manuprāt labākais līdzšinējais latviešu seriāls. Ceru, ka Lejiņa triloģija sanāks tikpat labi.
Par grāmatas izlasīšanu pirms filmas ne vienmēr ir vilšanās, citreiz tieši interesē, kā to redz filmas veidotāji, dažreiz tracina aktieris, kurš pilnībā neatbilst manis iedomātajam. Man patīk "Aktrise Ragārēs" gan filma, gan grāmata, arī "Vilkaču mantiniecei" nav ne vainas. "Vilkati Tomu" neesmu lasījusi, bet filmu redzēju.
Nesen jau kuro reizi noskatījos "Melnā vēža spīlēs". Tas mūsu izcilo aktieru tēlojums ir fantastisks - Cilinskis hercoga Jēkaba lomā un Pāvuls vispār savā elementā kā Valzivs kapteinis. Skatījos ar sajūsmu, man patīk.

Leģendu vācēja
 
nēģisDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 06:59 | Komentāri # 9
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
. Lai gan bermontiādes vēsturi pirms filmēšanas, jau nu varēja izlasīt

Vārds vietā,dazas epizodes man ar lika brīnīties
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 07:06 | Komentāri # 10
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
Man patīk "Aktrise Ragārēs" gan filma, gan grāmata, arī "Vilkaču mantiniecei" nav ne vainas. "Vilkati Tomu" neesmu lasījusi, bet filmu redzēju.

Tām filmām nav ne vainas. Tiesa, lasījis esmu tikai "Vilkaču mantinieci". "Vilkatis Toms" uzņemts pēc Jāņa Mauliņa romāna "Pēdas". Nezinu vai brīvvalsts laikā ir izdota. Man ir pirmais (1980. gada) izdevums:

"Likteņa līdumniekus" neesmu redzējis, tieši seriāla formāta dēļ, bet pieļauju, ka labs. Nesanāk jau katru vakaru noteiktā laikā tupēt pie tālrāža... :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
PinusDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 10:14 | Komentāri # 11
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Seriāla formātam, pēc būtības, nav ne vainas. Tieši tas man patīk, jo nevienu normālu grāmatu pāris stundās nevar parādīt. Bez režisora citāda skatījuma, tiesi ļoti saspiestais laiks, manuprāt, ir galvenais, kāpēc filmas sanāk tik pliekanas un nebaudāmas. Cits jautājums, ka lai kvalitatīvi uztaisītu seriālu, naudu vajag vēl daudz vairāk kā filmai..
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 11:54 | Komentāri # 12
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Pinus ()
Seriāla formātam, pēc būtības, nav ne vainas. Tieši tas man patīk, jo nevienu normālu grāmatu pāris stundās nevar parādīt.

Man gan liekas, ka seriālos apjomu, ko varētu parādīt 2 stundās, izstiepj pāris mēnešu garumā...

Quote Pinus ()
lai kvalitatīvi uztaisītu seriālu, naudu vajag vēl daudz vairāk kā filmai..

Ūja, ūja, tur jau tā lieta, ka seriāls ir lēts ražošanā, un nes proporcionāli lielāku peļņu (pret izdevumiem). Tāpēc jau viņus štancē uz nebēdu. Paskaties uzmanīgi "treileri" par seriālu "Zīmogs sarkanā vaskā". Visiem apģērbi kā vakar veikalā pirkti, bez mazākā nodiluma pazīmēm. Sievietes ikdienā staigā goda drēbēs. Un tad vēl tā fifīgā Tālivalža blīvīte (cepure)... coolio ...lēti...
...no otras puses, ja paskatās - tāds maigs puisis - Briselei patiks... :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
PinusDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 12:12 | Komentāri # 13
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Ūja, ūja, tur jau tā lieta, ka seriāls ir lēts ražošanā,

Manis teiktajā, uzsvars bija uz "kvalitatīvi".. :)
un es nedomāju ugunsgrēkus utml.
Manā izpratnē, seriāls ir tā pati filma, tikai n reizes garaka, attiecīgi arī pieaug izmaksas. Protams, rēķinot minūtes izmaksas, vai tml, jo garāka filma, jo lētāk.
 
sālītisDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 12:44 | Komentāri # 14
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Ja filmas mērķis ir parādīt kā tieši dzīvoja, tad es arī sagaidu, ka tur būs maksimāli precīzi attēlota vide visā fonā. Un pirmais, kas man traucē, es redzu svaigu noīrētu vai uzceltu guļbūvi bez jebkāda apdzīvojuma pazīmēm, kurā skopi ir izvietoti taupīga budžeta ierobežoti rekvizīti. Sienas tukšas, praktiski nekas nav pakarināts pie tām vai izvietots (vai tiešām viņi ir bijuši tik kārtīgi?), arī grīdas tīras kā izlaizītas. Protams, arī jau pieminētais apģērbs izskatās neticami sterils, mierīgi kadrā ļaujot iekļaut kaut vai Ariel reklāmu. Sveces visas tikko aizdedzinātas, liek nojaust, ka neviena nav izgaismojusi telpu ilgāk par piecām minūtēm. Ceļiem ir jābūt bez raksturīgajām divām auto sliedēm un pakavu un ratu uzirdinātiem- tieši tādiem, kas ilgus gadsimtus ir kāri uzķēruši tajos nejauši iekritušo monētu... labi Bet pietiks kritikas, gaidu filmu, lai to baudītu! :)
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 14:49 | Komentāri # 15
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Pinus ()
Manā izpratnē, seriāls ir tā pati filma, tikai n reizes garaka, attiecīgi arī pieaug izmaksas.

Tā nu gluži nav. Filmai ir gatavs scenārijs no sākuma līdz galam. To var filmēt no beigām, no vidus, kas parasti arī notiek. Pēc tam sākas montāža utt. Seriālam zināms vien sākums. Scenārijs tiek rakstīts nepārtraukti. Kāds aktieris atkrīt, scenārijā izplāno, ka viņš mirst, pazūd, vai aizbrauc peļņā uz Īriju. Cilvēki sociālajos tīklos sāk fanot par "sētnieku Andžu", un skaties, viņš pamazām pārtop par vienu no galvenajiem personāžiem.
Ja "Zimogs sarkanajā vaskā" tiek uzņemts kā daudzsēriju mākslas filma, par ko es šaubos augsto izmaksu dēļ, tad ir OK.
Par izmaksām nepiekritīšu. Manuprāt, seriāla 20 stundas izmaksā lētāk nekā vienas pilnmetrāžas mākslas filmas 2 stundas. Tas gan ir mans subjektīvs viedoklis. Vajadzētu pavaicāt god. kluba biedram Kurmiic, tas, kā nekā, tai Rīgas bohēmai ir tuvāk... :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 15:12 | Komentāri # 16
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Bet pietiks kritikas, gaidu filmu, lai to baudītu!

Bet man visi tie sīkumi traucē!!! dusma Es varbūt esmu pārāk piekasīgs... doma
Kaut gan, skatoties "Melānijas hronikas", manuprāt izcila filma, nekas netraucēja. Ja arī bija kādas nepilnības, tad es tās, filmas pārņemts, nepamanīju.
Starp citu, pat Streiča filmā "Limuzīns Jāņu nakts krāsās" ir epizode, kura, manā uztverē, krīt laukā no konteksta. Un to epizodi es ievēroju jau Madonas KT pirmizrādē! ja Tolaik tak vēl pamatskolā mācījos, bet pat tad man, naivam puisim, likās neloģiski, ka tāda slīpēta aprēķinātāja kā Olita, kura pat, ar moci braucot, nevilka bikškostīmu, jo "vecam cilvēkam tas varētu nepatikt", atļāvās pateikt: "Tu gan, māmiņ, esi naiva. Lāsmiņai Rīgā ir līgavainis - dakteris. Viņai tāda pati piekrišana kā man". Un tas, zinot, ka testamentu vēl var grozīt... nene

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 17:21 | Komentāri # 17
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote
Kaut gan, skatoties "Melānijas hronikas", manuprāt izcila filma, nekas netraucēja.

Mani ļoti traucēja tas, ka filmā nebija redzama īstā Sibīrija. Esmu tur pabijis, un tāpēc nevarēju sevi piespiest ticēt, ka filmas notikumi norisinās tieši tur.
 
PinusDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 18:34 | Komentāri # 18
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Ar seriālu nebiju domājis tikai bezgalīgās hameleonu rotaļas. Man zem tā bija domāta jebkura daudzsēriju filma, arī tāda, ar 10 sērijām, kuras režisētas no sākuma līdz beigām. Atslēga- filmas ilgums. Pāris stundās baudāmi ietilpināt var varbūt kādu īsstāstu vai Blaumaņa noveli. Lai cik ideāli uztaisītu viensērijas filmu, normālu grāmatu tur neiespiest..
 
MurīteDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 18:57 | Komentāri # 19
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Piekrītu, ka "Zīmogs sarkanā vaskā" treilis nav īpaši labi izdevies, samākslots un pārāk glancēts, redzēs kāda filma būs kopumā. Tālivaldis arī prasījās tāds raupjāks, bet tomēr es vairāk lieku uzsvaru uz saturu. Man patīk treiļa beigās, kur Alberts sludina Tālivaldim, ka Dievs savu Dēlu sūtījis...un Tālis atbild ar pretjautājumu - bet kas tevi sūtījis...? Tas tā ļoti trāpīgi. Cepuri nost Lejiņa priekšā, jo, lai uzrakstītu vēsturisku romānu, ir ilgi un pamatīgi jāpēta un jāzin vēsture, ko vinš arī ir darījis.

Man šķiet, ka nu jau "Likteņa līdumniekus" var noskatīties YouTube.

Vel ir viena veca vēsturiska filma "Zobena ēnā" 1976.gada. Tā ir par Turaidas Maiju. Galvenajā lomā Indra Briķe un ļauno Jakubovski tēlo Ģirts Jakovļevs. Būtu forši, ja pēc šī scenārija šodien uzņemtu šādu filmu mūsdienu kvalitātē ar Gaujas skatiem.

Jā, "Melānjas hronika" smaga, bet laba filma.

Leģendu vācēja
 
MeilisDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 20:24 | Komentāri # 20
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
no otras puses, ja paskatās - tāds maigs puisis - Briselei patiks..

:D Spēcīgi teikts.
Gribējās arī savu vērtējumu pateikt par to treilerīti, bet visu kas man nepatika esiet pamanījuši un jau pateikuši. Vēl tikai piebilstu ka što ta jocīgi tie sudraba ozeriņi skanēja. Neesmu gan tādu daudzumu sudraba ozeriņus bārstījis, bet šķita baigi līdzīga skaņa kā svina gabaliem...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 20:30 | Komentāri # 21
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
Cepuri nost Lejiņa priekšā, jo, lai uzrakstītu vēsturisku romānu, ir ilgi un pamatīgi jāpēta un jāzin vēsture, ko vinš arī ir darījis.

Manuprāt, te runa nav tik daudz par vēstures pētīšanu, cik par Lejiņa k-ga secinājumiem un interpretāciju. Oficiālā XIII gs Livonijas vēsture balstās uz diviem dokumentiem - Livonijas Indriķa hronikas un Atskaņu hronikas. Tas būtu tas pats, kas XX gs Latvijas vēsturi restaurēt pēc krievu laika grāmatiņas "LPSR vēsture 4. klasei". Ja kas, man tāda ir. Ļoti interesanta lasāmviela... pioneer

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MurīteDatums: Trešdiena, 20.Decembrī.2017, 23:37 | Komentāri # 22
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Šajā video teikts, ka autors 10 gadus pētījis mūsu senvēsturi
https://www.youtube.com/watch?v=TuUfnqKZwzs
Man patīk, ka grāmatā nav tikai sausi fakti, bet tiešām Lejiņš to visu mācējis atdzīvināt un pasniegt savā interpretācijā, ka nevienu brīdi nav garlaicīgi. Visa romāna garumā tiek atklāta Tālivalža dzīve no dzimšanas līdz nāvei, viņa iekšējie pārdzīvojumi, mīlestība, naids, cīņa ar sevi, brāļa nodevība...un lasītājs tiek pietuvināts šim laikam, tēliem un iztēlē redzam, ka tie cilvēki toreiz bija tādi paši ka mēs šodien, un ķēniņš arī tikai cilvēks, kurš spēj just, ciest un arī kļūdīties...

Leģendu vācēja
 
MeilisDatums: Ceturtdiena, 21.Decembrī.2017, 09:06 | Komentāri # 23
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Hmm. Es tikai tagad pamanīju ka tas video Youtub ievietots 2012.gadā... tātad jau 5 gadi veca filma?
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 21.Decembrī.2017, 11:23 | Komentāri # 24
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
Šajā video teikts, ka autors 10 gadus pētījis mūsu senvēsturi

Runa jau nav par pētīšanu, bet par faktu interpretāciju. Cepuri nost Lejiņa k-gam, ka viņš tos interpretē no sava redzes viedokļa. Man patīk viņa domu gājums.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 19.Novembrī.2018, 10:10 | Komentāri # 25
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Spēlfilma ''Nameja gredzens''.
Vakar tik sanāca man to noskatīties un jā, kā daudzviet jau dzirdētās atsauksmēs, arī man bija zināma vilšanās. Filmēšanas stils un aktiermāksla vēl ok man pieņemams, bet pats filmas scenārijs pusfantastika ar milzums loģikas kļūdām nu tā teikt kā bērnu filmām. Bet par cik vardarbības un asins skati tad domāta it kā +16. Pieļauju ka 16 gadu vecumā varbūt man šī filma arī liktos laba.
Sižets, kur pa taisno pāri kāpai zemgaļi stiepj laivu caur mežu. Ibitvai rozā - kur mums pēkšņi ģeogrāfija tā sašķobījusies, tikko zemgaļi ir Sāremā izkāvušies un dzenoties pakaļ krustnešiem tipa Kuršu kāpām jāstiepj laiva pāri...
Tunelis zem upes, kāda mārrutka pēc tāds nereāls moments bij filmā vispār vajadzīgs?
Metālkausēšanas darbnīca purva vidū un milzīgie akmeņi tipa no Stounhendžas...
Laikam jau šis pusfantastikas stils tāpēc saucās - spēlfilma, tā teikt ļoti šaura loka publikai.

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
Forums » Vaļasprieks » Kino » Latviešu vēsturiskās filmas.
  • Lappuse 1 no 2
  • 1
  • 2
  • »
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, sālītis, Antoniowwy


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024