Ceturtdiena, 28.Martā.2024, 16:25
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Maģiskie trīs vārdi... - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Meilis  
Forums » Viskautkas » Konkursi » Maģiskie trīs vārdi... (Grāmatas ievadraksts)
Maģiskie trīs vārdi...
ValduhaDatums: Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 09:59 | Komentāri # 1
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Nu jau kādu laiku manā grāmatplauktā atrodas Čarlza Darvina mūžadarbs "Sugu izcelšanās", izdota LPSR 1953. gadā.

Kā jau katrai nopietnai grāmatai, arī šai ir ievadraksts, kuru sarakstījis mūsu ar 007 novadnieks, Vestienā dzimušais, LPSR ZA loceklis, filozofijas zinātņu doktors, akadēmiķis Pēteris Valeskalns.

Ievadraksts saucas-
ČARLZA DARVINA DARBA "SUGU IZCELŠANĀS" NOZĪME BIOLOĢIJAS ATTĪSTĪBĀ
Mans jautājums jums kā vēsturniekiem: Kādi ir pirmie trīs vārdi šajā ievadrakstā?
Uzvarētājam tiks manis pagatavots amulets, un, protams, viņa iemīļotā alus šķirne!
Kluba biedriem balva tiks pasniegta pavasara salidojumā, pārējiem es to centīšos nogādāt personiski līdz salidojumam.
 
ruketsDatums: Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 10:59 | Komentāri # 2
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1840
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Kādi ir pirmie trīs vārdi šajā ievadrakstā?


Velns viņ' zin' velns

Kas tas ir un cik tas maksā?

Komentāru rediģēja rukets - Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 11:02













 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 14:38 | Komentāri # 3
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote rukets ()
Velns viņ' zin'

Bet tu padomā....

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
KetuDatums: Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 16:38 | Komentāri # 4
Tematiķis
Komentāri: 203
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Varbūt - man garšo alus!?
...
 
MuitnieksDatums: Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 20:29 | Komentāri # 5
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labvakar! Pēteris Valeskalns (1899-1987) dzimis Vestienā. Akadēmiķis Jānis Stradiņš grāmatā "Latvijas Zinātņu akadēmija: izcelsme, vēsture, pārvērtības" (1998) raksta, ka Pēteris Valeskalns savu darbību sāka kā profesionāls revolucionārs - komunists un čekists, vēlāk pēc sarkanās profesūras institūta beigšanas bija viens no Vissavienības zinātnes un tehnikas darbinieku asociācijas organizētājiem, PSRS augstskolu un zinātnisko iestāžu arodbiedrības CK priekšsēdētājs, Maskavas universitātē - viens no tās rektora A. Višinska palīgiem.
1940. gadā Pēteri Valeskalnu nosūtīja darbā uz Padomju Latviju, sākumā par "Tautas valdības" izglītības ministra otro biedru, pēc Jūlija Lāča aresta izvirzīja par Latvijas PSR izglītības tautas komisāru. Filozofijas zinātņu doktora grādu aizstāvējis 1967. gadā, jau būdams LZA viceprezidents. Konstantīns Karulis atmiņās raksta, ka par savu darbu čekā P.Valeskalns nekad neko nav stāstījis, ja par to jautāts tieši, centies sarunu novirzīt un no atbildes izvairījies.
Kā domājat, kādus vārdus ievadrakstā var veltīt čekists?
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 21:16 | Komentāri # 6
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Lai slava Staļinam! ?
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
MuitnieksDatums: Pirmdiena, 10.Novembrī.2014, 23:16 | Komentāri # 7
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labvakar! Mana versija: Dzīvības noslēpums atklāts....
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 11.Novembrī.2014, 06:56 | Komentāri # 8
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Meilis bija vistuvāk, bet viņam, man šķiet, es to tiku stāstījis.

Josifs Visarionovičs Staļins
Starp citu biedris Valeskalns par LPSR Izglītības Tautas komisāru strādājis no 1941.līdz 1944. gadam. Interesanti, ar ko viņš nodarbojās? doma Kāda, tā teikt, bija viņa darba diena... nezinu

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!

Komentāru rediģēja Valduha - Otrdiena, 11.Novembrī.2014, 07:00













 
MeilisDatums: Trešdiena, 12.Novembrī.2014, 17:54 | Komentāri # 9
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Meilis bija vistuvāk, bet viņam, man šķiet, es to tiku stāstījis.

Opā! izbrins Pilnīga cūcene!
Es to pateicu ietekmējoties no pagājšnedēļas brauciena pa lauku ceļu, kur bija kāda ēka kurai uz sienas vēl saskatāmi šie Staļinu slavinošie vārdi...
Tu man neko par šo grāmatu nebiji teicis, tā ka, ja ne amulets, tad vismaz manis izvēlētu alu gan gaidīšu... apm. tādu tada

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ruketsDatums: Trešdiena, 12.Novembrī.2014, 18:12 | Komentāri # 10
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1840
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Bet tu padomā....

Es te tā padomāju un nonācu pie secinājuma, ka šitā vispār ir nelegāla loterija, jo nav reģistrēta pēc visiem priekšrakstiem, tādēļ ļoti cien. Valduha, kungam kā šī pretlikumīgā pasākuma autoram būtu jāmaksā sāpju nauda visiem, kas ieradīsies uz pavasara salidojumu, augšminētās balvas vērtībā
svilpo

Kas tas ir un cik tas maksā?
 
MuitnieksDatums: Trešdiena, 12.Novembrī.2014, 19:59 | Komentāri # 11
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labvakar! Valduha Tu zini, ka Tava grāmata ir kļuvusi par bibliogrāfisku retumu? Valsts bibiotekā ir tikai viens eksemplārs! Priekā! Alus arī man pienākas, jo uzvedināju Meili ar publikāciju pareizi atbildēt.
 
ValduhaDatums: Trešdiena, 12.Novembrī.2014, 21:04 | Komentāri # 12
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Muitnieks ()
Valduha Tu zini, ka Tava grāmata ir kļuvusi par bibliogrāfisku retumu? Valsts bibiotekā ir tikai viens eksemplārs!

Āreče kā izrādās! Tagad tik jāsāk krāt ali...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ruketsDatums: Trešdiena, 12.Novembrī.2014, 21:09 | Komentāri # 13
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1840
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Tagad tik jāsāk krāt ali...


Tu jau zini ko kārtīgs latvietis saprot ar aliņu...

Kas tas ir un cik tas maksā?
 
MeilisDatums: Trešdiena, 12.Novembrī.2014, 21:28 | Komentāri # 14
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Es jau gan vairāk kāroju šo

bet tagad jau pat ar uguni tādu nesameklēsi... trakais

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!

Komentāru rediģēja Meilis - Trešdiena, 12.Novembrī.2014, 21:31













 
Forums » Viskautkas » Konkursi » Maģiskie trīs vārdi... (Grāmatas ievadraksts)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, sālītis, Antoniowwy, Eldarado


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024