Piektdiena, 19.Aprīlī.2024, 06:23
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Atradums kūts sienā - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Patrioti » Atradums kūts sienā
Atradums kūts sienā
MurīteDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 11:29 | Komentāri # 1
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Dzīvojam vecā lauku mājā, kura celta 1889.g. Nopirkām to 90.to gadu beigās. Par mājas īstajiem saimniekiem, kuri to cēluši, vai dzīvojuši pirms kara, neko nezināju, lai gan ļoti labrāt vēlējos uzzināt. Zinu tik to, ka kolhoza laikos, te "puspagasts" dzīvojis. Māja ir celta pamatīga, labi saglabājusies un ar skaistu Rundāles tipa podiņkrāsni un dekoratīviem griestu riņķiem. Mājai ir arī saimniecības ēka - kūts, kurā mums arī dzīvo vistas, iepriekšējie saimnieki pat turējuši govis un cūkas, kūts vienā galā ierīkota garāža. To visu stāstu, lai pateiktu, ka kūtī visu laiki notiek aktīva darbība un tā tas bijis 70 gadus, kopš tur tika paslēpts sainītis, un neviens no šeit dzīvojušajiem to nav atradis. Sainīti atrada mans dēliņš, iebāztu kūts sienas caurumā. Tas bija ietīts 1947.g. tā laika avīzē "Cīņa." Domājams, ka ar šo laiku arī paslēpts. Tajā atradās dokumenti - izglitības apliecība, vācu laika krājgrāmatiņa, fotogrāfijas, vēstules un žūksnītis okupācijas laika vācu reihsmarkām, 5, 20 un 50 banknotes. No tā visa izlobījām, ka vecāki slēpuši no padomju varas informāciju par savu dēlu, kurš bijis leģionāros vācu armijā. Vēstules un foto ir stipri padzisušas, dažās var saskatīt jaunu puisi formā, vēstulēs salasāms sākums un beigas - mīļie vecāki, esmu kaut kur Vācijā, rakstīts 1945.g. apakšā paraksts Jūsu Jēkabs. Vēstuļu autors pēc vārda Jēkabs Augusts Gailis beidzis Tukuma ģimnāziju un 1939.g. iestājies LU un mācījies par kapelānu. Karš studijas pārtraucis un Jēkabs karo vācu pusē, prom no mājām. Meklējot izsūtīto datu bāzē, atradu, ka vecāki Fricis un Emilija Gaiļi no mūsu majām 1949.g. izsūtīti.Droši vien kāds "labvēlis" nostučījis par dēlu. Kopā ar viniem izsūtīta vel viena sieviete Matilde, kura izrādās esot bijusi vecākā māsa Jēkabam. Ir vel viens brālis Jānis Gailis, bet tas no izsūtīšanas izmucis. Es par visu šo informāciju biju tik ļoti pārņemta, ka piezvanīju muzejam, visu izstāstīju un pajautāju vai nav iespejams ar mūsdienu tehnoloģijām atjaunot bildes un vēstuļu tekstus. Tur man kāda darbiniece atjautāja, ko es gribot par to...!!! Atbildēju, ka tikai informāciju par šiem cilvēkiem. Tad man pajautāja, vai šie cilvēki ir ievērojami ar kaut ko. Teicu, ka ne, parastu ļaužu...tad diemžēl viņiem tos vecos papīrus nevajag un atjaunot vēstules ar nav iespejams, nu vārdu sakot atšuva mani...Tad es vērsos Valsts Arhīvā ar šo pašu. Tur attieksme bija laipnāka, pats arhīva direktors man pārsūtīja vēstuli, kuru 1957.g. pēc atgriešanos no izsutījuma Latvijas PSR augstakajai padomei raksta Jēkaba tēvs Fricis Gailis. Tajā vinš pauž lielu sašutumu un neizpratni par sev nodarīto pārestību. Vinš lūdz augstāko padomi izskatīt viņa lietu, kādēļ izsūtīts. Viņš apraksta savu dzivi no bērnības, lai it kā pierādītu, ka nav bijuši saimnieki, jeb kulaki, kas kalpina citus, bet visu stradājuši paši. Man ļoti interesanti, jo šajā vēstulē varu šo to uzzināt par mājas vēsturi un tās cilvēkiem.Viņa sieva Jēkaba māte mirusi Sibīrijā 1952.g. Vinš atgriezies kopā ar meitu invalidi un apmetas dzīvot pie trešā dēla Veļķos, jo savās mājās vairs netiek. Ne Matildei (māsai), ne brālim Jānim pēcnācēju nav, tādēļ arī uz šo māju neviens nav pieteicies. Jēkabs pārcieta karu, un caur gūstu un filtrācijas nometnēm nonācis Anglijā. Tur līdz mūža galam (miris 90.to sākumā) kalpojis par mācītāju latviešu kopienas draudzē. Viņam vienīgajam ir ģimene, kurā dzimst trīs dēli, kuri arī jau tagad ir krietni pāri pusmūžam. Diviem no dēliem arhīvs vārdus man atsūtīja, meklējot internetā, ja tie ir īstie, viens ir radio dīdžejs, otrs arhitekts. Arhīvam vecie papīri ar nav vajadzīgi...vai mēģināt sazināties ar dēliem un nosūtīt tos viņiem, es pat nezinu, vai tie ir īstie un cik daudz tēvs viņiem par sava tēva mājām Latvijā teicis? Vai lai paliek kā ir...par piemiņu no Jēkaba manam puikam, kuram arī vārds Jēkabs...Nu tāds tas stāsts, varbūt kādam interesē. Ja ir interese, varu ielikt arī kādu foto ar atradumu un nopublicēt Jēkaba tēva vēstuli.
Leģendu vācēja

Komentāru rediģēja Murīte - Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 11:31













 
nēģisDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 11:42 | Komentāri # 2
Zemgales rakaris

Komentāri: 2831
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Ļoti interesanti,es jau gan intereses dzīts meğinātu sazināties ar tiem radiem.Tālāk jau viss atkarīgs no viņiem cik lielu interesi izrādītu,varbūt arī paśi ko vel vairāk var pastāstīt..,kas zin,varbut ir pat interese sava tēva māju kādu reiz apskatīt :)
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 11:57 | Komentāri # 3
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Ienācis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Interesanti, kurš muzejs Jūs atšuva? Bauskas? - neticās... Madonas muzejā ir priecīgi par katru nieku, ko tiem piedāvā, jo tikai no pēdējiem informācijas sīkumiem ir atjaunojama novada vēsture.
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
PinusDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 12:11 | Komentāri # 4
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Ļoti interesanti!
 
MurīteDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 12:23 | Komentāri # 5
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Nu ko tur slēpt - Tukuma muzejs. Par to sazināšanos ar radiem - nu es ar par to domāju, bet tas atrastais materiāls ir tāds kāds ir, cietis no ilgas stāvēšanas mitrumā, burtiski jūk arā...vienīgais nauda vislabāk saglabājusies, bet kur tās vācu reishas citur likt kā savai kolekcijai. Varbūt kāds ko zin par tekstu un foto atjaunošanu vai ko tam līdzīgu? Vai tas maz iespējams?
Leģendu vācēja
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 12:41 | Komentāri # 6
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Ienācis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
Par to sazināšanos ar radiem - nu es ar par to domāju, bet tas atrastais materiāls ir tāds kāds ir, cietis no ilgas stāvēšanas mitrumā,

Ja ar bijušajiem īpašniekiem izdodas nodibināt normālas attiecības, tad Jūs no tā tikai iegūsiet. Manā uztverē mājas vēsture ir tās pievienotā vērtība.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 12:44 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 11605
 Ienācis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
Nu ko tur slēpt - Tukuma muzejs.

Dīvaini. Cik man bijusi darīšana ar muzeju darbiniekiem, tad viņi allaž bijuši atvērti, un pateicīgi par katru sīkumu... doma

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MurīteDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 13:19 | Komentāri # 8
Censonis
Komentāri: 80
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Es apdomāšu, varbūt nobriedīšu uzrakstīt vienam no Jēkaba dēliem. Par muzeju - nu nez, varbūt, man tāda darbiniece gadījās. Viņa bija laipna, bet tāda vienaldzīga, it kā tajā muzejā būtu pārpilns ar līdzīgiem materiāliem. Par Tukuma vēsturi vispār ir ļoti maz zināms, jo daudz vēsturiskus dokumentus un liecības iznīcināja padomju vara, un es arī domāju, ka katrs mazais puzles gabaliņš ir svarīgs un veido to kopainu, katra māja, cilvēki un vienalga, cik tas cilveks bijis ievērojams vai nē...
Leģendu vācēja
 
nēģisDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 14:00 | Komentāri # 9
Zemgales rakaris

Komentāri: 2831
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Murīte ()
Viņa bija laipna, bet tāda vienaldzīga,

Tas nozīmē cilvēks nesēž savā īstajā vietā,es domāju jebkuram,kam vēsture interesë,nepaliktu vienaldzīgs pret tādu faktu ja
 
MuitnieksDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 14:22 | Komentāri # 10
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labdien! Kādu laiku atpakaļ lasīju par konteineri, ko rakari bija atraduši ar mežabrāļu dokumentiem, tajā skaitā neattīstītām foto filmiņām, tad Bauskā viens fotgrāfs bija apņēmies filmiņas attīstīt un izgatavot fotogrāfijas, lielākā daļa viņam bija sanākusi, lai gam foto filmiņas arī bija cietušās no mitruma. Pēc tam gan visādi prātvēderi viņu lamāja, ka neesot izdevies viss, jo vajadzējis iedot filmiņas attīstīt kompānijai, kas filmiņas ražojusi (tās bija ražojusi pazīstama vācu firma, kas vēl tagad tās ražo). Iespējams vari pameklēt info internātā par šo foto filmiņu attīstīšanu, tur bija minēts arī fotogrāfs, domāju Tavā gadījumā var palīdzēt tikai šāds fotogrāfs? Starp citu es arī esmu no Tukuma rajona.
 
PinusDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 14:41 | Komentāri # 11
Observators
Komentāri: 54
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Filmiņas attīstīšana ir viens, bet jau gatavu fotogrāfiju restaurēt, kas cits..
Drošvien vairāk var runāt par iekonservēšanu. Bildi noskenējot, jau pēc tam digitāli var retušēt utt manipulēt.
 
007Datums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 16:15 | Komentāri # 12
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2172
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Muitnieks,
..man tās fotogrāfijas ir..atrada kolēģi,es tajā ekspedīcijā nepiedalījos.Filmiņas Agfa.\
kautku ir laikam mūsu mājaslapā tās fotogr...bija žurnālā Ilustrētā vēsture raksts..
mājaslapa
Pieejams tikai lietotājiem

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
KetuDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 18:02 | Komentāri # 13
Tematiķis
Komentāri: 203
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Nav iisti par teemu, bet jaunpienaaceeji drosvien nav lasijushi par manu atrudumu, tad nu varbuut kaadu interesee: Mans atradums beeninjos.
...
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 18:36 | Komentāri # 14
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Muitnieks ()
Iespējams vari pameklēt info internātā par šo foto filmiņu attīstīšanu,

Es tā sapratu Muitnieks, ka atrastajā vīstoklī bijušas fotogrāfijas nevis foto filmiņa...

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 18:46 | Komentāri # 15
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2172
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis,
..kannā bija Agfa fotofilma..man ir bilžu kopijas..vēlāk iekopēšu..

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MeilisDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 19:48 | Komentāri # 16
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
007, es runāju par šo ko aprakstīja Murīte,
Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
007Datums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 19:54 | Komentāri # 17
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2172
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Meilis, atvaino..sajuka man//
..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MuitnieksDatums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 21:07 | Komentāri # 18
Cienījams cilvēks
Komentāri: 1720
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Labvakar! Par to gan interesējos agrāk, bet ja mani atmiņa neviļ, tad tajos laikos fiksāža vai attīstītājs bija cita sastāva saturēja nedaudz sudraba līdz ar to fotogrāfijā attēlotais nav zudis, tikai izbalējis un domāju pie attiecīga apgaismojuma iespējams iegūt attēlu, protams, ne tik labu, kāds tas bijis sākumā, bet saprotamu? Fotogrāfi, kas ar to nodarbojas uzreiz pateiks, kas ir iespējams. Ja negribat, ka šeit rakstu, tad viekārši dzēsiet profilu.
 
007Datums: Pirmdiena, 18.Decembrī.2017, 21:23 | Komentāri # 19
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2172
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Muitnieks,
..vai tad kāds teica,ka negrib lai Tu raksti?? bimbat
..fiksāža-attīstītājs ir tādi paši..tikai fotopapīrs cits..senāk papīrā sudraba bija vairāk..
..atceros..ja izlietotajā fiksāžā ielika kapara vizuli..paturēja vairākas stundas..sudrabs nosēdās uz kapara..un bij sudrabots vizulis happy

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
MeilisDatums: Otrdiena, 19.Decembrī.2017, 09:35 | Komentāri # 20
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Muitnieks ()
Ja negribat, ka šeit rakstu, tad viekārši dzēsiet profilu.

Pasargs dies!! Nē nē Muitniekkungs, es tikai nevarēju iebraukt kāpēc par par filmiņu attīstīšanu un fotogrāfu raksti.
Bet ir ok. Kļūdīties taču ir cilvēcīgi :)

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
Forums » Viskautkas » Patrioti » Atradums kūts sienā
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Te rakstām... 19.Aprīlī.2024, 06:05 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 19.Aprīlī.2024, 05:44 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 18.Aprīlī.2024, 05:17 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 17.Aprīlī.2024, 13:08 Valduha WW2
Lasīt
Video 17.Aprīlī.2024, 05:37 Valduha Humors
Lasīt
Laika apst... 12.Aprīlī.2024, 18:22 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Bildes 06.Aprīlī.2024, 21:46 007 Humors
Lasīt
WWII kāpur... 05.Aprīlī.2024, 08:30 Valduha WW2
Lasīt
Bērzu sula... 03.Aprīlī.2024, 05:46 Valduha Dzērieni
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: Valduha, CharlesRek


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024