Ceturtdiena, 28.Martā.2024, 21:51
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Dvēseļu putenis - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Viskautkas » Patrioti » Dvēseļu putenis (Filmas pārspriedumi.)
Dvēseļu putenis
nēģisDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 00:41 | Komentāri # 1
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Nu tad esmu noskatijies beidzot šo veidojumu,kuru šķiet daudzi slavēja!? Būšu kritisks.
"Dvēseļu putenis"romānu esmu 2 reizes izlasijis un 3.līdz pusei.Jautājums vai šī filma bij veidota pēc romāna motīviem?,tā arī nesapratu.Ja tā ,tad šī filma bij vel briesmīgāka par ,,Rīgas sargiem,,.
Visa filma caurmērā atgādināja holivudas filmu ,,Neiznīcināmie,, kur Stalone ar savu komandu šaudās,bez dziļas domas.
Vispār varētu turpināt vel daudz un dikti,arī par epizodēm,bet rīt ,nu jau šodien jāceļas agri uz darbu,tapec nekritizēšu vel smalkāk. :D
Kādas ir Jūsu domas par šo "skatītāko latviešu filmu"?
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 07:40 | Komentāri # 2
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Tā teikt, cik cilvēku ti viedokļu.
Grāmatu izlasīju pirms gadiem 30, un skaidri zinu, ka otrreiz nelasīšu. Tas attiecas uz visām Aleksandra Grīna grāmatām. Varbūt izņemot triloģiju "Jātnieks".
Pati filma, manuprāt, no tīri mākslinieciskā skatu punkta ir galvas tiesu pārāka par "Rīgas sargiem". Ar Graubas filmām man ir līdzīgi, kā ar Grīna grāmatām. :D
Filma nav grāmatas ekranizējums. Jēdziens "pēc grāmatas motīviem" nozīmē, ka tiek izmantots grāmatas nosaukums, laika periods, kurš aprakstīts grāmatā, kā arī daži tēli, tiesa, krietni pārveidoti. Filmu tik pat labi varēja nosaukt "Latviešu strēlnieki", bet "Dvēseļu putenis" tomēr ir sava veida brends.
Filma varēja beigties ar WWI laika kaujām. Tā neko nezaudētu, jo beigas bija tik samocītas, un no vēsturiskā aspekta neizprotamas, ka sabojāja sākotnējo iespaidu. Ja režisors vēlējās atainot arī brīvības cīņu periodu, tad tai vajadzēja būt divsēriju filmai.
Tas mans subjektīvs vērtējums.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 08:06 | Komentāri # 3
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Laikam jau es biju gaidijis pa daudz no šīs filmas,jo tak visur slavē kā skatītāko.Man sieva skatijās un tā arī nesaprata to filmas domu.Meitai tas bija kā mājasdarbs(laikam jau meğina valsts pacelt patriotismu),viņai ar saprašanas nekādas,jo domu nesaprata.Notikumi bij tik saraustīti,ka man pat bij grūti izsekot līdzi un salikt pa plauktiem hronoloğiskā secībā,lai gan vēsturi bišķi labāk pārzinu.
Viennozīmīgi vienā filmā to visu nevar parādīt un normālu filmu uztaisīt(vismaz ne latvieši).Par šiem notikumiem vismaz 3 filmas būtu vajadzīgas,lai sakarīgi atainotu visu periodu no 15. līdz 20.tajam gadam.


Komentāru rediģēja nēģis - Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 08:08













 
007Datums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 09:49 | Komentāri # 4
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..man ar tas murgojums nepatīk..grāmata..tā ļoti patīk..esmu padsmit reizes izlasījis.
..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 11:54 | Komentāri # 5
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
.Man sieva skatijās un tā arī nesaprata to filmas domu.Meitai tas bija kā mājasdarbs(laikam jau meğina valsts pacelt patriotismu),viņai ar saprašanas nekādas,jo domu nesaprata.

Dīvaini. Pat mana sieva, kurai vēsture nav īpaši tuva, filmas ideju saprata, izņemot beigu daļu. To pat es viņai nespēju izskaidrot, jo tā bija neloģiska. Bet emocionāli filma viņu uzrunāja.
Ja kādreiz to rādīs televīzijā, tad labprāt skatīšos, bet televizoru izslēgšu brīdī, kad strrēlnieki atgriežas Latvijā.

Quote 007 ()
..man ar tas murgojums nepatīk..

Par to es nemaz nešaubos. Tev arī "Melānijas hronika" likās sūds. Manā skatījumā pēdējās desmitgades labākā latviešu filma. Ko var gribēt no cilvēka, kurš mācījies Ērgļu vidusskolā... mele2 :D

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 12:02 | Komentāri # 6
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Manā skatījumā šī ir labākā no visām līdz šim radītajām latviešu vēsturiskajām filmām. Patika, ka pretinieki pamatā nebija attēloti kā smieklīgi muļķi. Protams, arī šajā gabalā neiztika bez vairākiem pasaku cienīgiem momentiem. Jā, vienā pašā filmā parādīt precīzu tā laika sarežģīto galveno vēsturisko notikumu gaitu (kaut arī ļoti vienkāršotu) reizē ar romāna galveno varoņu attēlojumu ir neiespējamā misija.
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 13:39 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Jā, vienā pašā filmā parādīt precīzu tā laika sarežģīto galveno vēsturisko notikumu gaitu (kaut arī ļoti vienkāršotu) reizē ar romāna galveno varoņu attēlojumu ir neiespējamā misija

Romāna galveno varoņu attēlojumu filmā nepamanīju, ja neskaita viņu vārdus.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
DidzisDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 14:15 | Komentāri # 8
Censonis
Komentāri: 86
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Jā, vienā pašā filmā parādīt precīzu tā laika sarežģīto galveno vēsturisko notikumu gaitu


Pilnīgi piekrītu. Pat daudz maz zinot vēsturi visu periodu nevar aptvert. Filmu redzēju pirmoreiz uz lielā ekrāna. Tv nozog daļu sajūtu, bija stipri iespaidīgāk. Neviens negāja ārā , ja pamnijāt bildes titros visas bija filmā. Un klusums bija šokējošs pēc filmas beigām. Pamatoti skatītākā filma.
Beigu daļā režisors ar scenāristu gribēja parādīt, ka viss nebija slikti, bet sākās jaunās valsts celšana(tas no intervijām).bat jā likās tā patizli, tas neizdevās. Grāmatu esmu lasījis 2 reizis skolas laikā un pirms filmēšanās. Galveno varoņu tēli pēc raksturojuma atbilda grāmatai, pat ļoti stipri. Pats filmējos trijās epizodēs un vēl skaņoju vienu dienu. Ar visu mega budžetu brīprātīgie piedalijās bezmaksas. Katreiz zvērēju sev ka vairs masu skatos nekad. Pēc filmas esmu gandarīts ka tur biju. Atceros filmēšnās runājām ,ka ir nepareizās šautenes mums, jo bija 39. gada modeļi visi, bet skatoties filmu tas ir jau pilnīgi vienalga. Dēl laik ierobežojuma vairākas ainas tika pilnībā izņemtas jau pēc uzfilmēšanas.
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 14:56 | Komentāri # 9
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Didzis ()
bet skatoties filmu tas ir jau pilnīgi vienalga

Visticamāk tā domā arī režisors,tieši tapec jau mūsējiem nekas jēdzīgs nesanāk.Patiesībā ir būtiska katra nianse.Neesmu ieroču specs,tapec es nepamaniju.Toties pamaniju,daudzas citas nejēdzības.Viena no tām bij granātai krītot izsita bedri un ūdens tur uzreiz lidz bedres malai,kurš pat nemaz neviļņojas.
Piekrītu ,ka lielais ekrāns dod savu artavu,čoms teica to pašu noskatoties kino.
Varbūt pieredze augs un katra nākamā filma būs tikai labāka ja

Pievienots (12.Novembrī.2020, 15:02)
---------------------------------------------
Vispār kāds bij filmas budžets?

 
DidzisDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 15:52 | Komentāri # 10
Censonis
Komentāri: 86
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
2.3 Miljoni man liekas, puse valsts, puse sponsoru. Detaļām tika pievērsta uzmanība ļoti, tik cik varēja to dabūt gatavu. respektīvi sagādāt. Sākumā strēlniekiem bija amerikāņu winchesteri, bet tādi 100 vai vairāk nav pieejami. Vienā dienā atbrauca muņiki un pateica ka nedrīkstam filmēt ar sprādzieneim nav atļaujas. Tos teiksim filmēja atseviški, tikai ar dažiem cilvēkiem. Ja neskaita padomju laikus tādas mēroga filmas nav bijušas.
 
ValduhaDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 17:55 | Komentāri # 11
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Dīvaini, bet es, skatoties filmu, tādām niansēm, kā ieroči, un sprādzienu efekti, pat nepievērsu uzmanību.
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Ceturtdiena, 12.Novembrī.2020, 19:43 | Komentāri # 12
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Dīvaini, bet es, skatoties filmu, tādām niansēm, kā ieroči, un sprādzienu efekti, pat nepievērsu

Tas tiešām ir dīvaini,tad tiešām esi dīvainis :D
 
DidzisDatums: Piektdiena, 13.Novembrī.2020, 09:09 | Komentāri # 13
Censonis
Komentāri: 86
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Dīvaini, bet es, skatoties filmu, tādām niansēm, kā ieroči, un sprādzienu efekti, pat nepievērsu uzmanību.
Es tam sāku pievērst uzmanību, kad pamatsaturs nav interesants, bet šoreiz nebija laika tam pievērst uzmanību.
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 13.Novembrī.2020, 10:07 | Komentāri # 14
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Visādā ziņā no StG 44 tur neviens nešāva. To gan es būtu pamanījis. :D
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
Forums » Viskautkas » Patrioti » Dvēseļu putenis (Filmas pārspriedumi.)
  • Lappuse 1 no 1
  • 1
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, nēģis, zed, sālītis, Antoniowwy, Eldarado


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024