Trešdiena, 29.Jūnijā.2022, 15:13
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | Īsumā par Ziemas Karu - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » WW2 » Īsumā par Ziemas Karu (Somija-PSRS (1939-1940))
Īsumā par Ziemas Karu
AshuksDatums: Ceturtdiena, 20.Jūnijā.2013, 20:38 | Komentāri # 1
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...1939.gada 30.novembrī, PSRS pildot savu Molotova-Ribentropa pakta daļu, sāk militāro kampaņu,kuras mērķis ir okupēt Somiju. Šīs kampaņas beigās, katrs Sarkanās armijas kareivis,kas piedalījās šajā operācijā saņemtu militāro apbalvojumu, par to,ka ir tikusi izpildīta neliela militāra operācija, kurai (Ždanovs vai Žukovs, atvainojiet piemirsu) atvēlēja maksimums divas nedēļas,jo šķita,ka viss notiks bez liekas aizķeršanās un viņš varēs Somijas okupāciju pasniegt Staļinam kā dzimšanas dienas dāvanu. Pirmajās dienās kopš Sarkanās armijas invāzijas Somijas teritorijā tā arī šķita, taču vēlāk situācija krasi mainījās...
Somijas armija bija skaidrs,ka valsts neatkarības nosargašana būs gandrīz neiespējama, vēl jo vairāk šo faktu apstiprināja Somijas armijas virspavēlnieks Karls Gustafs Mannerheims(ceru,ka pareizi uzrakstīju) viņš lūdzās valdībai, piekāpties PSRS izvirzītajām prasībām, tāpat kā to,ka armija nav sagatavota kaujai. Vietām kareivjiem knapi pieticis ieroču un munīcijas. K.G. Mannerheims sapratis,ka viņu neviens neuzklausa, nevēlējās nest tik lielu atbildību un uzrakstīja atlūgumu, taču ,kad 1939.gada 30.novembrī uz Helsinkiem tika nomestas pirmās bumbas, tieši viņš bija tas, pie kā vērsās Somijas valdība, jo bija skaidrs,ka valstī nav neviens cits tik izglītots un pieredzējis komandieris,kas spētu vadīt armiju.
Neskatoties uz visām problēmām Somijas valdība bija aizdomājusies par kara iespējamību jau daudzus gadus atpakaļ, kā reuzltātā uz Kārēlijas zemesšauruma tika uzbūvēta es teiktu ĻOTI apjomīga frontes līnija ar nocietinājumiem vēl pirms draudi par kara iespējamību bija redzami. Diemžēl arī šie nocietinājumi jau bija savu laiku nokalpojuši,jo bija uzbūvēti aptuveni desmit līdz divdesmit gadus atpakaļ( atvainojos,ja kļūdos, palabošu). Kad parādījās pirmie draudi par karadarbību tika veikta pilna armijas mobilizācija un sagatavošana kaujas apstākļiem, cerībā,ka tie nekad nebūs jāizmanto,ka valdība piekritīs PSRS izvirzītajām prasībām.

Sarkanā armija savu pārsvaru parādīja tikai materiālā ziņā, ar lādiņiem, ieročiem,kā arī kājnieku daudzumu, kas salīdzinot ar Somijas armiju bija pat divas līdz trīs reizes vairāk. Galvenais iemesls, kādēļ Sarkanā armija cieta nevieksmi šajā kampaņā ir tas,ka stratēģiskā ziņā tā bija pilnīgi zem jebkādām normām, kā arī ar pārtikas apgādi. Daudzi kareivji nomira badā vai nosala.
Karēlijas zemesšaurumā notika asiņainas cīņas visu kara laiku,jo tika atvairīti lielākoties masveida uzbrukumi. Tālāk uz ziemeļiem, tā teikt "augstāk" par Lādogas ezeru , galvenais veids,kā Somijas armija atvairīja sarkanarmiešu uzbrukumus bija uzbrūkot konkrētām sarkanarmiešu grupām ,tās sadalot/atdalot vienu no otras un pēcāk ar nelieliem uzbrukumiem tās vienu pēc otras iznīcinot. (vēlāk par šo taktiku rakstīšu). Šāda veida aizsardzība notika lielākoties līdz pašiem Somijas ziemeļiem, taču galvenais uzsvars tika likts uz Vīpuri(Vīborga, Viipuri) aizsardzību, kas atdota pretiniekam pavērtu tam ceļu uz Helsinkiem un otrs uzsvars tika likts uz Oulu aizsardzību.

Jāpiemin tas ,ka Somijas armijai gandrīz vai nebija tanku, vai karam piemērotu lidmašīnu. Lai iznīcinātu tankus lielākoties tika izmantoti Molotova kokteiļi, koka baļķi ,kurus iespieda starp kāpurķēdēm ,lai paralizētu tanka kustību un tad uzspridzinātu. Ļoti advancētā līmenī darbojas somu snaiperi,kas vieni paši spēja "notīrīt" vairākas vienības.
Kara sekas ir pamiera parakstīšana starp PSRS un Somijas republiku. Par spīti visam Somijai nācās upurēt aptuveni 10-13% savas sākuma teritorijas, un aptuveni 25-30 000 kareivju, taču PSRS zaudējumu skaits ir dubultojams,ja ne trīskāršojams, neskaitot bezvēsts pazudušos un gūstā saņemtos.

Jā, daudzi teiks,ka esmu ,iespējams, diezgan neprecīzs šajā tēmā vai arī,ka es īsti neko nepaskaidroju, taču vēlos pateikt to,ka tēmu izveidoju,lai laiku pa laikam to papildinātu,jo nav šobrīd iespējas atrasties pie datora tik ilgi,lai detalizēti visu vienā reizē sarakstītu, ceru uz sapratni.

Paldies! :)

Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.
 
Kurmis909Datums: Ceturtdiena, 20.Jūnijā.2013, 22:43 | Komentāri # 2
Tematiķis
Komentāri: 224
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Ar varonību, patriotismu un cīņassparu, tomēr bija par maz, tik un tā somi zaudēja Vīborgas un Karēlijas apgabalus. Taču Somija faktiski triumfēja Ziemas karā, jo atšķirībā no Baltijas valstīm, Somijas un PSRS robežu klāja plaši meži un ezeri. Viena no somu taktikām ezerainos apvidos bija mucu iesaldēšana ledū un katrā šādā mucā pa ložmetējam, šādus šķēršļus uz ezeriem, kur nav aizsega, pretinieks bez artilērijas vai aviācijas nemaz nevarēja pārvarēt.
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 21.Jūnijā.2013, 05:57 | Komentāri # 3
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Interesentiem varu ieteikt šādu grāmatu paršo tēmu "Ziemas karš".


Izdevniecība Atēna 2005. g.
Šis karš parādīja Sarkanās armijas vājāko vietu - virsniecību un zemo kara tehnikas kvalitāti (starp citu mūsdienās nekas būtisi nav mainījies). Arī WW2 krievu taktika bija vienkārša - kvalitāti ņemt ar kvantitāti. Runājot par armijas apgādi ar proviantu, par to Maskava nekad nav īpaši uztraukusies, jo padomju karavīrs frontē caurmērā krita nedēļas laikā. Pabaroja jauniesauktos un prom lopkautuvi. Apgādes transporta uzdevums Nr. 1 bija piegādāt munīciju, un tikai pēc tam "otršķirīgu" materiālu... shaut

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
AshuksDatums: Ceturtdiena, 27.Jūnijā.2013, 22:49 | Komentāri # 4
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Valduha, jā, grāmata ļoti laba.

Pievienots (27.Jūnijs.2013, 21:36)
---------------------------------------------
Mainilas bombardēšana (Shelling of Mainila)

Liela problēma PSRS bija 1933.gadā noslēgtais pamiera pakts starp Somiju un PSRS, jo tas traucēja uzsākt karadarbību. Lai šo paktu lauztu un paātrinātu notikumu gaitu PSRS raidīja vairākus artilērijas šāviņus paši savā teritorijā, apm. 800m no tā laika Somijas robežas. Somijas robežsardzes posteņos esošie karavīri uzmanīgi novēroja notiekošo un gandrīz nekavējoties ziņoja ,ka neesot redzējuši nevienu ievainoto. Viss ,kas esot noticis ir tas,ka pēc bombardēšanas, daži sarkanarmieši esot līdz turienei aizgājuši,kādu brīdi pastāvējuši un izklīduši. PSRS ,protams, darīja gluži pretēji un sacēla tādu "troksni" visai plašajai Padomju Savienībai un pasaulei paziņojot,ka Somija ir uzbrukusi PSRS neskatoties uz parakstīto pamieru un ir reāls drauds PSRS, tādēļ,lai nosargātu PSRS robežas esot nekavējoties jāizstāv PSRS un jādodas uzbrukumā ienaidniekam. Galu galā, PSRS panāca ,ko vēlējās-lauza pamiera līgumu un sāka uzbrukumu Somijas republikai.

Pievienots (27.Jūnijs.2013, 22:49)
---------------------------------------------
Par "Motti" taktiku sauca veidu,kādā Somi iznīcināja daudz lielākas ienaidnieka vienības par savām. Kad PSRS smagā tehnika,artilerija,kareivji pārvietojās pa šaurajiem mežu ceļiem nelielas grupas no somu kareivjiem ar ātriem uzbrukumiem paralizēja visas šīs garās kolonnas kustību uzbrūkot tās priekšgalam un aizmugurei. Laiku pa laikam turpinot šādus uzbrukumus viņi šīs kolonnas sadalīja tās sīkās vienībās,kuras ir nošķirtas viena no otras, beigu beigās pa vienai šīs vienības pilnībā iznīcinot un,ja paveicas iegūstot savā īpašumā dažādas vērtīgas lietas,kā,piemēram munīciju, artilērijas lādiņus, ložmetējus u.t.t.


Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 29.Jūnijā.2013, 18:17 | Komentāri # 5
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Te ir laba dokumentālā film par šo karu (krievu val.)
Pieejams tikai lietotājiem

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
AshuksDatums: Sestdiena, 29.Jūnijā.2013, 21:22 | Komentāri # 6
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Šeit arī ir viena filma. Angļu val. Nedaudz vieglāk uztverama tiem,kas nav īsti šajā tēmā iedziļinājušies. :)

http://www.youtube.com/watch?v=WR2FqMUVZzc

Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 30.Jūnijā.2013, 06:40 | Komentāri # 7
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Interesanti, ka 1941. gada jūnijā nevis somi deva triecienu PSRS, bet atkal Sarkanā Armija atjaunoja uzbrukumu Somijai. Tas gan, kā saprotu, notika bez tiešas Kremļa pavēles, bet pēc vietējo sarkano komandieru iniciatīvas, jo pēc scenārija Somijas tālāka "atbrīvošana" bija paredzēta vienlaicīgi ar uzbrukumu Vācijai. Tad nu sākoties karam, un milzīgajam sajukumam, kas valdīja jūnija beigās, Somijas pierobežā dislocētais karaspēks "steidzās palīgā somu darbaļaudīm pa otram lāgam nomest kapitālisma važas".
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 30.Jūnijā.2013, 19:47 | Komentāri # 8
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Ashuks)
Par spīti visam Somijai nācās upurēt aptuveni 10-13% savas sākuma teritorijas, un aptuveni 25-30 000 kareivju, taču PSRS zaudējumu skaits ir dubultojams,ja ne trīskāršojams, neskaitot bezvēsts pazudušos un gūstā saņemtos.

Pēc Krivošejeva grāmatas "Россия и СССР в войнах XX века. Потери вооруженных сил. Статистическое исследование" (Krievija un PSRS XXgs. karos. Bruņoto spēku zaudējumi.) datiem PSRS zaudējumi: 71 214 - krituši, 16 292 - miruši no ievainojumiem, 39 369 - pazuduši bez vēsts, 264 908 - ievainoti, tātad neatgriezeniskie zaudējumi 126 875 karavīri pret 26 - 27 000 somiem (dati dažādos izdevumos mainās 1 tūkstoša ietvaros).
Iznīcinātās krievu 44. strēlnieku divīzijas atliekas uz Raates ceļa.

Divīzijas komandieri Vinogradovu, komisāru Pahomenko un štāba priekšinieku Volkovu PSRS tribunāls sodīja ar nāvi nošaujot ierindas priekšā. Līdzīgs liktenis piemeklēja arī 163. strēlnieku divīziju pie Suomusalvi.
Daļēji iznīcinātās 18. strēlnieku divīzijas paliekas pie Lemetti (no 15 000 izlauzās 1237 krievi)

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!

Komentāru rediģēja Valduha - Svētdiena, 30.Jūnijā.2013, 19:47

 
ValduhaDatums: Svētdiena, 30.Jūnijā.2013, 19:56 | Komentāri # 9
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Ievērības vērts bija arī propogandas karš. Lūk daži krievu plakāti un skrejlapas


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 30.Jūnijā.2013, 20:00 | Komentāri # 10
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Un te somu atbilde


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
AshuksDatums: Svētdiena, 30.Jūnijā.2013, 22:50 | Komentāri # 11
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Valduha, Palabošu nedaudz-Suomussalmi. :) Nākamais raksts,ko likšu būs par kara sākumu, vienu no asiņainākajiem notikumiem. Par notikumiem Taipales pussalā. Ja kāds nevar sagaidīt,lai uzguglē. :) :D
Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.
 
ValduhaDatums: Svētdiena, 30.Jūnijā.2013, 23:20 | Komentāri # 12
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Ashuks)
Nākamais raksts,ko likšu būs par kara sākumu, vienu no asiņainākajiem notikumiem.

Asinis? Tas man patīk... velns

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
GaraisDatums: Pirmdiena, 01.Jūlijā.2013, 02:01 | Komentāri # 13
 
Balvu ielāde ...
Par cik sanāk pabūt Somijā Rovaniemi pilsētā.Man ir parādīta vienīgā ēkas kas esot viņiem tur pāri palikusi pec šī kara. Pareizāk vienīgā kas ir no tiem laikiem.
 
AshuksDatums: Otrdiena, 02.Jūlijā.2013, 23:26 | Komentāri # 14
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Cīņas Taipales pussalā.Taipales pussala bija Mannerheima līnijas galējais punkts pie Lādogas ezera, kā jau minēju, šī te Mannerheima līnija stiepās pāri visam Karēlijas zemesšaurumam. Man pašam nesaprotamu iemeslu dēļ , PSRS, kara pirmajās dienās centās frontes līniju pārraut tieši šajā vietā, protams, tas tika darīts viscauri somu pozīcijām,taču ne tik lielos apmēros.

Kad sākās pirmie PSRS uzbrukumi šīm pozīcijām, Somu karavīri spēja apmuļķot sarkanarmiešus nogaidot tranšejās līdz brīdim,kad pretinieks ir pietuvojies maksimāli tuvu un ar stratēģiski pareizi izvietotiem ložmetēju posteņiem vienu pēc otras noslaucīja no zemesvirsas veselus bataljonus sarkanās armijas kareivju. Dienu no dienas scenārijs atkārtojās līdz PSRS apjēdza ,ka kaut kas ir ne tā un sāka raidīt MILZĪGU daudzumu artilērjas uz somu pozīcijām. Pateicoties šīm bombardēšanām reiz mežains apvidus tika pārvērsts par tukšu lauku,taču somi neatkāpās. (Jāpiebilst,ka Somijas armijai nācās kareivjus no šīm pozīcijām pārvest uz citām, tādā veidā laiku pa laikam nomainot,jo daudzi kareivji to psiholoģiski nespēja "sagremot",ka viņi patiesībā slaktē vīrus,kuriem arī mājās ir sievas un bērni). Sarkanarmiešu uzbrukumus ļoti iespaidoja tas,ka tanki darbojās nesaskaņoti ar kājniekiem un bieži vien aizbrauca par ātru atstājot kareivjus bez aiszega un pakļāva tiešai ložmetēju ugunij. Domāju,ka nekļūdīšos teikdams,ka šajā vietā(vismaz kara sākumā) savu atdusas vietu atrada lielākā daļa sarkanarmiešu pa visu Karēlijas zemesšaurumu kopā ņemot.

Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.

Komentāru rediģēja Ashuks - Otrdiena, 02.Jūlijā.2013, 23:26

 
AshuksDatums: Otrdiena, 02.Jūlijā.2013, 23:27 | Komentāri # 15
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.
 
rudisDatums: Ceturtdiena, 04.Jūlijā.2013, 12:10 | Komentāri # 16
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Speciāli sarakstīta dziesmiņa Pieejams tikai lietotājiem
Sarkanie bija arī nozīmīti izkaluši "par uzvaru pār Somiju" (neizsniedza nevienam)

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
AshuksDatums: Piektdiena, 05.Jūlijā.2013, 12:35 | Komentāri # 17
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Palasiet komentārus zem tā video. kikina

Interesējoties par šo tēmu esmu pamanījis, patiesībā, jau pašā sākumā pamanīju,ka Krievija vēl mūsdienās nespēj pieņemt to,kas noticis šajā karā. Arī seriālā Военная Разведка:Северний фронт Sarkanā armija tiek parādīta, kā tā labākā, pārākā, tā pareizā. ;)

Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.
 
rudisDatums: Piektdiena, 05.Jūlijā.2013, 23:38 | Komentāri # 18
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Utainajiem tipiska impēriski - zombētā domāšana. Nav jau tik tālu jāmeklē, pietiek katru gadu 9.maijā Āģītī paskatīties uz "uzvarētājiem" . Šogad gan jamajiem drusku noļodzījās - mašīnītes ar no izlolācijas lentes veidotiem uzrakstiem"Na Berļin", izrādījās ražotas Vācijā:))))))))

Pievienots (05.Jūlijs.2013, 19:57)
---------------------------------------------
Somu atbilde audiovariantāPieejams tikai lietotājiemšo skandēja Somijas radio un vispār tā bija visai populāra dziesma tolaik.
Starp citu - arī labi komentāri zem video.

Pieejams tikai lietotājiem - vēl viena somu propogandas dziesmiņa

Pievienots (05.Jūlijs.2013, 23:38)
---------------------------------------------
Quote (Valduha)
Interesanti, ka 1941. gada jūnijā nevis somi deva triecienu PSRS, bet atkal Sarkanā Armija atjaunoja uzbrukumu Somijai. Tas gan, kā saprotu, notika bez tiešas Kremļa pavēles,
Nevajag mānīt sevi - tas bija rūpīgi plānots pasākums - krievs tak nevar likties mierā neatguvis vecās teritorijas. Ar Latviju taču bija tas pats scenārijs: teritoriālas pretenzijas (Abrene), marionešu valdība ( Somiem - Kuusinens, Latvijā - Kirhenšteins), tad invāzija. Tikai somiem pietika apņēmības pretoties, bet Ulmanis... ehh. Starp citu, Krievijas kamrādi bija braukuši meklēt "Manerheima līniju"... neatrada. Tas ir mīts un izdomājums - vien reta ķēde prasmīgi izvietotu dzotu un atsevišķās vietās -prettanku pampaki un viss... Somi paši pazīdami savu teritoriju un apzinādamies zaudējuma sekas, parādija utainajiem, kur vēži ziemo vārda pilnā nozīmē.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
AshuksDatums: Sestdiena, 06.Jūlijā.2013, 09:01 | Komentāri # 19
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Es ticu,ka nebija viena vesela "Mannerheima līnija", taču kopumā kaut kāda veida frontes līnija tak gāja viscaur Karēlijas zemesšaurumam, ne tā?
Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.
 
rudisDatums: Sestdiena, 06.Jūlijā.2013, 12:40 | Komentāri # 20
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Pieejams tikai lietotājiem ir diezgan objektīvs Vikipēdijas raksts par Mannerheima līniju, bet Pieejams tikai lietotājiem - Krievijas kamrāda apraksts par Krievijas ziemeļu nocietinājumiem.

Mannerheima līnija mūsdienās


Interesanti, ka sarkanajiem bija tai virzienā krietni varenāki nocietinājumi Pieejams tikai lietotājiem, par kuriem šie nemīlēja klaigāt presē

Te var redzēt, kā krievi šķērso robežupi Sestru

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/

Komentāru rediģēja rudis - Sestdiena, 06.Jūlijā.2013, 12:52

 
AshuksDatums: Sestdiena, 06.Jūlijā.2013, 22:47 | Komentāri # 21
Garāmgājējs
Komentāri: 19
 Izgājis
Par aktivitāti Balvu ielāde ...
Kādam interesentam - Sestra(krievu val.) Rajajoki(Somu val.)
Cilvēks ir tikai rotaļlieta likteņa rokās.

Komentāru rediģēja Ashuks - Sestdiena, 06.Jūlijā.2013, 22:47

 
ValduhaDatums: Piektdiena, 12.Jūlijā.2013, 07:13 | Komentāri # 22
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (Ashuks)
Interesējoties par šo tēmu esmu pamanījis, patiesībā, jau pašā sākumā pamanīju,ka Krievija vēl mūsdienās nespēj pieņemt to,kas noticis šajā karā. Arī seriālā Военная Разведка:Северний фронт Sarkanā armija tiek parādīta, kā tā labākā, pārākā, tā pareizā.

Tā ir krievu tautas lielākā problēma - bailes atzīt kļūdas un sakāves. Un jaunās paaudzes smadzeņu zombēšana ar "varoņfilmām" notiek vēl lielākos apmēros, nekā boļševiku laikos. Bet tas visvairāk sitīs pa pašiem krieviem...

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Piektdiena, 12.Jūlijā.2013, 22:00 | Komentāri # 23
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Quote (Valduha)
Tā ir krievu tautas lielākā problēma
Stop! Tā nav krievu tautas problēma. Krievu tautas problēma - vajadzība pēc cara, ģenerālsekretāra... utt vienu vārdu sakot - pēc stiprās rokas, tagad tas ir Putiņš, kas savas iespējas realizē stipri nelietīgi: meklē ārējos naidniekus - baltiešus, gruzīnus, čečenus - lai tik neredz pie grīdas piesalušu pensionāru Vladivastokā, vai aiz bada apzagušos armijas virsnieku Pēterburgā. Krievi un tās pabiras kas mīt ķengaragā (apzināti rakstu ar mazo burtu) ir dažādas nācijas ar dažādu mentalitāti. Mani pamatoti sabāra sancho76 par apzīmējuma "ut...s" lietošanu, aha piekrītu nav politkorekti (esmu liels puisītis, ne vairs pusaudzis, kam raksturīga šāda maksimālistiska izrunāšanās), bet šo apzīmējumu dzirdēju gan pie Daugavpils, no super kolorīta latgaliešu ceļu policista, kas izdzirdis valsts valodu, piedeva ātruma pārsniegšanu, kā arī Liepājā , no cienījamas avīzes redaktora vietnieka mutes. Tas tomēr norāda uz noskaņojumu, lai arī ne visai literārā formā izteiktu. Karadienesta laikā iepazinos ar krieviem Ribinskā - jauki viesmīlīgi cilvēki bez apkārtvazaņķu sindroma. Problēma ir ar impēriski domājošu valsti nevis ar konkrētu tautību.

"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 13.Jūlijā.2013, 08:51 | Komentāri # 24
Stāstnieks

Komentāri: 10602
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote (rudis)
Stop! Tā nav krievu tautas problēma. Krievu tautas problēma - vajadzība pēc cara, ģenerālsekretāra... utt vienu vārdu sakot - pēc stiprās rokas,

Nu ir gan tautas problēma. Vienīgais īsais brīdis, kad tauta apjauta kādā pa_aļā tā patiesībā atrodas bija 90.to gadu sākums. Tas bija tāds morāls un psiholoģisks trieciens, ka jau 90.to gadu beigās tā ar prieku uzlika atpakaļ savas rozā brilles.
Man Pēterburgā dzīvo armijas draugs ar kuru uzturu kontaktus, un pie kura šad tad ciemojos. Sirsnīgs un viesmīlīgs cilvēks, bet bailes no patiesības, kas slēpjas zem pseidovarenības apziņas, izpaužas tieši nespējā atzīt kļūdas un noziegumus. Pati tauta, nobijusies no atklāsmes, kura sākās ap 1985. gadu un beidzās pēc 1. Čečenijas kara ar prieku sekoja Putina saukļiem par vareno nāciju, kura nepieļaus pārrakstīt vēsturi.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
rudisDatums: Sestdiena, 13.Jūlijā.2013, 15:29 | Komentāri # 25
Zintnieks
Komentāri: 332
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
Nu pag - bet ukraina? Stipri pārkrievota, pliku dibenu, ar ātomieročiem. Kālab tur ir savādāk? Atzina komunistu zvērības, godina savus leģionārus.... Lieta ir tā ka Ukraina ir demokrātiska valsts ar tiem pašiem vēžiem (iedzīvotājiem) kulītē. Krievija un Baltkrievija - totalitāras valstis.
"Vai tai ir taisnība, vai nav - tā vienalga ir mana valsts!" /Valters Šellenbergs/
 
Forums » Kara tēma » WW2 » Īsumā par Ziemas Karu (Somija-PSRS (1939-1940))
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Palīdzība ... 27.Jūnijā.2022, 17:13 Maris Patrioti
Lasīt
Laika apst... 27.Jūnijā.2022, 09:36 007 Pļāpātuve
Lasīt
Karš Austr... 26.Jūnijā.2022, 19:50 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Vajag dikt... 26.Jūnijā.2022, 18:35 sālītis Būve
Lasīt
Jāņi 23.Jūnijā.2022, 09:33 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Pasākumi 2... 20.Jūnijā.2022, 13:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Koronovīru... 29.Maijā.2022, 12:35 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Video 26.Maijā.2022, 11:40 Maris Humors
Lasīt
Sālītim 60... 21.Maijā.2022, 04:45 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Didzis 17.Maijā.2022, 15:44 007 Pļāpātuve
LasītŠodien forumu apmeklēja: 007, nēģis, sālītis, ernests535


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2022