Ceturtdiena, 28.Martā.2024, 16:30
Sveicināti Viesis | RSS
Sākums | ДМБ-89 - Page 2 - Forums | Reģistrācija | Ieeja
[ Jauni komentāri · Meklēšana · RSS ]


   Ziedo vietnes attīstībai!
Foruma moderators: otomars, Valduha, Meilis  
Forums » Kara tēma » 1945 - līdz mūsdienām » ДМБ-89 (Atmiņas par dienestu Padomju armijā)
ДМБ-89
rusij77Datums: Ceturtdiena, 25.Februārī.2016, 11:04 | Komentāri # 26
Zinošs rakaris

Komentāri: 1425
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Balvu ielāde ...
Valduha, kāpēc pēc stulba patosa, es arī vienmēr saku, bet ja nu tomēr pastāv varbūtība kaut kur citur pēc tam satikt savus senčus, nu un ko tad teiksi savam vectēvam? Es jau saprotu, ka man ka bijušajam komjaunietim nepiedien tā domāt :)
 
MABUDatums: Ceturtdiena, 25.Februārī.2016, 21:48 | Komentāri # 27
Tematiķis
Komentāri: 223
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Jautājums par dembeļu tradīcijām padomju armijā - vai kāds ir uz savu dembeli taisījis dembeļa krustu?
Kādus padsmit gadus atpakaļ sēņojot Ādažu poligona ziemeļu daļas purvos tādu atradu piesistu kokā, kur bija virsū plāksnīte ar uzrakstiem - ja pareizi atceros, 88 gads un dembeli no Donbasa un Astana un vēl citām plašās padomijas malām. Kā arī tēva brālis stāstīja, ka viņiem, kur dienēja bijis pat vesels mežs ar tādiem krustiem.

Šeit pāris foto, ko atradu internetā:

te jau tas pats krusts piesists kokā:
 
ValduhaDatums: Piektdiena, 26.Februārī.2016, 05:42 | Komentāri # 28
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote MABU ()
Jautājums par dembeļu tradīcijām padomju armijā - vai kāds ir uz savu dembeli taisījis dembeļa krustu?

Par tādu dzirdu pirmo reizi... doma

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Pirmdiena, 11.Decembrī.2017, 12:17 | Komentāri # 29
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Gandrīz konkurss - pabeidziet pareizi četrrindi:

Два солдата из стройбата
Заменяет экскаватор,
А один из желдорбата
.............................
kikina
 
ValduhaDatums: Pirmdiena, 11.Decembrī.2017, 12:47 | Komentāri # 30
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Nu es zinu tikai šādu versiju:

Два солдата из стройбата
Заменяют эксковатор,
А солдат из ВДВ
Заменяет их в двойне.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
sālītisDatums: Otrdiena, 12.Decembrī.2017, 11:05 | Komentāri # 31
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Izrādās ka tiem 2 stroijbatniekiem ir bijušas vairākas versijas! :)
Valduha, šoreiz gribētos tomēr savu ŽDV (dzelzceļnieku, jeb, kā zīmotņu dēļ tikām saukti par "zemūdens aviāciju", jo zīmotnē bija gan spārni, gan enkurs) rindiņu redzēt :)

Pievienots (12.Decembris.2017, 11:05)
---------------------------------------------
šeit būs lielīgo dzelzceļnieku versija:

Два солдата из стройбата
Заменяет экскаватор,
А один из желдорбата
Заменяет вес стройбат!


Komentāru rediģēja sālītis - Otrdiena, 12.Decembrī.2017, 13:58













 
paligsDatums: Trešdiena, 13.Decembrī.2017, 17:31 | Komentāri # 32
Zintnieks
Komentāri: 443
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Balvu ielāde ...
nu dienēju 1,6 gadi srochkā un 6 gadi virsdienestā , no 78 līdz 86 par krustiem neesmu dzirdējis. A baiku visādu gana bija. starpcitu domāju ka 4ekas maisā arī esmu . Kautvai tikai tāpēc ka kgb parakstiju par noslepuma neizpaužšanu un liegumu 5 gadi neizbraukt no savdepa. Arī specdaļa parakstiju . domāju ka tie papīri neatnāca līdz LV.

Pievienots (13.Decembris.2017, 17:31)
---------------------------------------------
Starpcitu par komsomolu stāsts cits un diezgan dīvains......
Un 80 gadā norāvu 1,5 gadi nosacīti par huliganku , kas dīvaini uzrāvām sarkanbalto karogu uz kluba jumta balles laikā...
Brīva Latvija nerehabitēja sodāmība vēl tagad skaitās. A līdz daļai neatnāca . Aizgāju uz dembeli pēc līguma beigām.Tā ka kgb strādāja sūdīgi.



Pasaki, ko tu meklē , un es pateikšu, kas esi tu.
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 23.Februārī.2019, 10:47 | Komentāri # 33
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Šodien ir iemesls piedzerties! prieks alus


Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MeilisDatums: Sestdiena, 23.Februārī.2019, 15:52 | Komentāri # 34
Vieglas smiltis Tev draugs

Komentāri: 6566
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote Valduha ()
Šodien ir iemesls piedzerties!

Un ko būtu pareizi dzert šajā dižajā dienā? Alu tak nebūs smuki... :D

Ja vari - dari, ja nevari - nesāc!
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 23.Februārī.2019, 20:59 | Komentāri # 35
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Nu īsti smuki jau nebūtu, bet ko lai dara, ja šņabis neiet pie sirds... nene ...galvenais ir rezultāts - iekrist ar ģīmi rosola bļodā! ja
Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
ValduhaDatums: Sestdiena, 23.Februārī.2019, 21:11 | Komentāri # 36
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Pēc trešā alus atcerējos veco labo padomju karavīra mantru:

Кто не был, тот будет,
Кто был, не забудет
Солдатской дружбы, братства, любви... mele2

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
MarisDatums: Trešdiena, 27.Februārī.2019, 16:06 | Komentāri # 37
Vietējais guru
Komentāri: 121
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Balvu ielāde ...
Nezinu par dembeļu krustiem, bet, sievastēvs dienēja tālajos ziemeļos. Viņiem esot bijusi dembeļu sēta. Pabeiguši un tad uznākusi vētra - visa sēta nonesta. Nākošo reizi satikšu, varētu izprašņāt sīkāk.
 
sālītisDatums: Svētdiena, 26.Decembrī.2021, 14:33 | Komentāri # 38
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote 007 ()
.tad būtu kā sibirijā

es no savas pieredzes zinu, kā ir Sibīrijā. Tur kā sāk salt, tad līdz pavasarim nav atkušņu, sniegs, kas piesnieg, krājas visu ziemu un ir irdens līdz pavasarim. Sals ne pa jokam, pats redzēju -50 termometrā, bet teica, ka bijis vēl vairāk mīnusos.
 
007Datums: Pirmdiena, 27.Decembrī.2021, 22:53 | Komentāri # 39
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
es no savas pieredzes zinu, kā ir Sibīrijā

..pagapaga...armijas dienests???..pastāsti..man tā dienesta lieta gāja secen..izbrāķēja....

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
sālītisDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 11:03 | Komentāri # 40
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote 007 ()
armijas dienests???..pastāsti..

Ko tur daudz stāstīt? Vidusskolas izlaidumu eksāmenu laikā paziņoja, ka 24.jūnijā 5:00 jāierodas kara komisariātā uz dienestu. Tā arī trīs puikas no mūsu klases izlaidumu naktī tikām savākti. Skolas biedri, meitenes baltajās kleitās pēc balles nāca pavadīt. Tajā rīta agrumā arī no Gaujas atgriezās Līgo nakts svinētāju pūļi, un mūsu vešana kavējās, jo nevarēja uzsākt braukt, cilāja un šūpoja mūs kopā ar visu autobusu. Tālāk pāris dienas Rīgas "obezjaņņiks", tā toreiz sauca savākšanas punktu, šķiet, kaut kur Šķirotavā. Cits to laiku pavadīja pilnīgā nemaņā. Beidzot iedeva katram ceļa naudu sakot, ka dienā paredzēts tērēšanai 1rublis 30kapeikas. Tad arī sabruka cerības, ka esam savākti Maskavas olimpiāde-80 būvniecībai, jo katrs saņēmām 13 rubļu ceļa naudu. Maskavā paši par to pašu naudu tikām sūtīti nogriezt matus uz nulli. Mans sola biedrs uztaisīja īsu smuku frizūru, bet dabūja maksāt tūlīt vēlreiz, lai nodzītu pliku pauri. Tad vilciena vagonā daudzas dienas un naktis ceļš uz austrumiem. Tikām vesti plackaršu vagonā, un tur sekcijā, kur vietas bija sešiem, bijām 9, kādam pa laikam nācās gulēt pašā augšā bagāžas plauktā. Lieki teikt, ka naudiņa jau pirmajās dienās tika nodzerta. Nodzērās arī mūsu pavadošie prapors un leitnants, turklāt tā, ka starpstacijā nokavēja vilcienu. Mēs pāris dienas bez viņiem braucām. Viņi vēlāk mūs panāca ar lidmašīnu. Daudziem puišiem vilcienā nauda bija beigusies, tika pārdots viss, kas ir mugurā, jo bija zināms, ka viss galā tāpat tiks atņemts. Kāds pa ceļam stacijās kāpa ārā ubagot un laupīt, jo bija badā. Tāds nu bija tas ceļš aiz Urāliem, cauri Sibīrijas pilsētām un ciemiem, pāri daudziem lielu upju tiltiem, serpantīnos kalnos, caur tuneļiem, apkārt Baikālam, garām neskaitāmām sopkām. Izsēdināti tikām Šimanovskā. Pirmā nakts pagāja armijas daļas kino zālē, kur mēģinājām krēslos aizmigt un vienlaicīgi tikām "atbrīvoti"no mums vairs nevajadzīgām "graždankas" lietām. Tad arī nāca pirmā mācība, kas ir "ģed sovetskoi armii" (padomju armijas vectēvs) Mantu savācēji gan bija vīlušies, jo ieradāmies dažs labs bez nekā un skrandās. Atceros, viens džeks paņēma savu elektrisko bārdas dzenamo un sasita to pret radiatoriem, lai nebūtu jāatdod. Lieki teikt, ka "ģedi" par šo rīcību bija ļoti sašutuši. No rīta saņēmām savas formas, sauktās par HB, mācījām šūt baltās apkaklītes iepazināmies ar savām dzelzceļa karaspēka zīmotnēm. Tikām stādīti ierindā, un tad es vienīgo reizi mūžā vienkārši nogāzos, atjēdzos zemē un tiku pāris dienas medicīnas daļā. Daudzās negulētās naktis un bads lika sevi manīt. Nu tālāk jau kā visiem, tikām trenkāti, katru rītu agri "podjom!" (celties!) Radio skaļruņi auroja himnu, mēs skrējām, vingrojām. Man armijā ejot bija ļoti vājas krievu valodas zināšanas, praktiski nekādas. Pāris nedēļās apguvu. Un par šo būs viens pastāsts. Bijām reiz "dņevaļņiji" (dieninieki), un viens no pienākumiem bija izmazgāt kazarmas grīdu. Kārtīgi izberzu, pienāk seržants, saka "pizdato!". Es sapratu, ka esmu sūdīgi izmazgājis, sāku vēlreiz no otra gala, a šis "pizdato, govorju!" Nu tādā veidā man tā vārda apguve nāca. Nu bet labi, likšu punktu, pietiks te tik gari rakstīt, tāpat neviens tādus garus palagus nelasa... raksta
 
KalnietisDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 11:23 | Komentāri # 41
Darba rūķis
Komentāri: 251
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Balvu ielāde ...
..tāds normāls jaunības dienu piedzīvojums uz diviem gadiem, kuram liela daļa gāja cauri.
 
007Datums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 15:44 | Komentāri # 42
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Viņi vēlāk mūs panāca ar lidmašīnu.

...vot šitais gan ir pizģec :D \..a par krievu valodu..tak esi vecāks par mani..vai tiešām//?man krievene vēl tagad gandrīz kā dzimtā..nav problēmu..un toreiz ar..

Pievienots (28.Decembrī.2021, 15:56)
---------------------------------------------
..vott..redz...tikko gribēju rakstīt lai moders VALDUHA...pārliek šo tekstu attiecīgajā sadaļa'',,bļin skumju...vienīgais moderis esi palicis.....ehhhh


..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 16:15 | Komentāri # 43
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Interesants stāsts! okk
Mums nekādu naudu nedeva. Sadeva sauso paiku, ar kuru principā pietika. Biļešu jautājumu kārtoja leitnants.
Starp citu, leitnants bija ar ļoti augstu intelektu. Donas kazaku pēctecis. Bija patīkami sarunāties.
Vienīgi sākumā nesapratu, kāpēc tāds sakarīgs vecis dien strojbatā? Izrādījās, ka viņš kā kadru virsnieks, bija uz 2 gadiem iesaukts armijā pēc institūta pabeigšanas.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
007Datums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 16:21 | Komentāri # 44
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
..man tas gods nebij dienēt..izbrāķēja..bet..kādreiz saņemšos..pastāstīt..kā mans Tētis..seržants pavadīja cietumniekus...pēc soda..redz ar ņēma armijā..toreiz.....dienesta vieta kautkur pie Belamorskas..
..kad satiksi,tad iepazīsi..

Komentāru rediģēja 007 - Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 16:23













 
ValduhaDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 16:49 | Komentāri # 45
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Ko tur daudz stāstīt? Vidusskolas izlaidumu eksāmenu laikā paziņoja, ka 24.jūnijā 5:00 jāierodas kara komisariātā uz dienestu. Tā arī trīs puikas no mūsu klases izlaidumu naktī tikām savākti. Skolas biedri, meitenes baltajās kleitās pēc balles nāca pavadīt.


Interesanti, arī mūsu izlaiduma trim čomiem jau pl. 6:00 no rīta bija jāierodas Kara komisariātā.

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 17:26 | Komentāri # 46
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Mjā,man vienmēr licies ,tie kas nav gājuši armijā,tādi raspizdaji vien ir.Nu vismaz tā es novēroju un salīdzinu,pats ar tāds esmu,bez disciplīnas,nu to tak tur ieaudzināja!?
 
sālītisDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 18:22 | Komentāri # 47
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2117
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Paturpināšu savu stāstu. Tātad sākās učebka (apmācības). Seržantu sastāvs: saulainās Uzbekistānas un ziemeļzemes evenku pārstāvji. Rotas seržants- pamatīgs bullis, brīvās cīņas entuziasts, uzreiz lietas būtību pastāstīja kopā ar daiļrunīgi izskaidrojošiem žestiem." Kak vjebu po morde, tak vse mozgi viļetit otsuda" (parāda uz pakausi). Skaidrs. Jautājumu nav. Dienests no sākuma tika pavadīts uz laukuma, kur līdz riebumam jāsoļo zābaka purngalu paceļot 30 cm virs zemes. Jābļauj (tik skaļi, cik prasīja, sanāca tikai ar bļaušanu) tizlās dziesmas. Tas viss līdz apnikumam un daudz vairāk. Pa dienu 3 reizes ēdināšana. No sākuma ne pārāk labi gāja iekšā no hlorainajām bļodām vārītās sķidrās putras. Bet tas tā bija tikai no sākuma. Vēlāk aprīts tika viss. Pirmās reizes pie galda izmācīja to, ka nedrīkst ne mirkli kavēties pēc komandas "rota, sestj!" (rota, sēsties!), jo vienā no pirmajām reizēm no visa ēdiena tiku tikai pie sāls. Maize momentā tika burtiski saplosīta, un cik varēja, tika sabāzta kabatās. Tā nu tur bija, ka baroja mūs ar to, kas bija palicis pāri pēc zagšanas visos līmeņos. Laiks vilkās nenormāli. Stundas un dienas škita apstājušās, un tad es sarēķināju visu laiku cik palicis tur, sekundēs. Jā, tie bija miljoni, bet tas vismaz bija katra brīža mērījums, kas kustējās uz priekšu. Vasaras tur mēdz būt visai karstas, un drīz vien visi saķērām caureju. Tas gan nebija iemesls, lai varētu tikt medicīnas daļā. Bija puiši, kuri ierindā apdirsās, tad par viņiem tikai paņirgājās. Varēja iet uz peļķi mazgāt drēbes un uzreiz slapjas vilkt mugurā, jo nekāda maiņas apģērba nebija. Parādījās utis. Nežēlīgi niezēja, atceros, ka kazarmā bija kaut kāds pulveris insektu mērdēšanai, toreiz to sabēru uz matrača zem palaga un tā arī gulēju virsū. Vēlāk ievērojām, ka apakšveļu saņemot (neatceros, pirts bija reizi nedēļā?) svaigās drēbes bija jau ar gnīdām. Neatceros, ko tajā učebkā mācīja, bet atceros, ka vienreiz aizveda mūs šaut ar kalašņikovu. 3 reizes ar atsevišķiem šāvieniem, un tajā mērķī, kur šāvu arī es, neviens vispār pa vairogu netrāpīja. Bet apmācība bija notikusi un sekmīgi pabeigta. Tā arī automātu dienasta laikā vairāk neredzēju, un labi ka tā, jo rotā bijām salikti viena iesaukuma laika un dažādu tautību pārstāvji, kas fiksi viens otru pie pirmās izdevības apšautu. Ilūzijas par to, ka draudzīgās sarunās daudz uzziņāšu par citām kultūrām un iepazīšu citas tautas, izkūpēja pie pirmajiem konfliktiem, kad trūka ēdamais. Vēl viena interesanta izklaide seržantiem bija ikvakara "otbojs" (likšanās gulēt). Mums tas bija jāpaspēj 45 sekundēs. Protams, kāds to nepaspēja, tad sekoja 45 sekundēs "podjom" (celties!), kad šajā laikā bija jāpaspēj saģerbties un nostāties ierindā. Un tā secīgi vairākas reizes. Tā, šodien pietiks, varbūt citreiz vēl ko uzrakstīšu.
 
007Datums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 18:39 | Komentāri # 48
Cienījams cilvēks
Komentāri: 2159
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Quote sālītis ()
Stundas un dienas škita apstājušās, un tad es sarēķināju visu laiku cik palicis tur, sekundēs. Jā, tie bija miljoni,

..hehee..tagad Tu runā kā Ģirts Jakovļevs,,,Ezeara sonātē.. ;)

..kad satiksi,tad iepazīsi..
 
ValduhaDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 19:00 | Komentāri # 49
Stāstnieks

Komentāri: 11533
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Vip persona Kluba Vadība Balvu ielāde ...
Quote nēģis ()
Mjā,man vienmēr licies ,tie kas nav gājuši armijā,tādi raspizdaji vien ir.Nu vismaz tā es novēroju un salīdzinu,pats ar tāds esmu,bez disciplīnas,nu to tak tur ieaudzināja!?


:D Vienīgais, ko tur varēja ieaudzināt, bija pazemot otru cilvēku.
Tie, kas nav gājuši armijā (Krievu armijā), atšķiras ar to, ka nav piedzīvojuši "bezpriģelu". Vai to vajadzēja piedzīvot katram? Nedomāju. Redzēju cilvēkus, kurus šis "bezpiģels" salauza. Normāli čaļi tika pataisīti par lupatām.
Nekad neesmu raudzījies, uz nedienējušajiem Padomju Armijā, no augšas. Cilvēkiem paveicies.
Man, personīgi, nebija pat domas, izvairīties no dienesta. Abi vecākie bračkas tam bija izgājuši cauri. Kas es - mīkstais? :D
Galvenais atzinums, pēc atgriešanās no dienesta, bija tas, ka es apzinājos, ka otrreiz šo zemi es atstāšu vienīgi ar kājām pa priekšu. Es novērtēju savu Dzimteni! ja

Tev nebūs svešu tautu Dievus turēt augstāk par savējiem!
 
nēģisDatums: Otrdiena, 28.Decembrī.2021, 23:17 | Komentāri # 50
Zemgales rakaris

Komentāri: 2826
 Izgājis
Par aktivitāti Par labu aktivitāti Par izcilu aktivitāti Par superaktivitāti Kluba biedrs Kluba Goda biedrs Kluba valdes loceklis Balvu ielāde ...
Ļoti interesanti,paldies Sālītis par piedzīvojumu atstāstijumu.Vienmēr ar interesi esmu klausijies padomju laika armijas stāstus.
 
Forums » Kara tēma » 1945 - līdz mūsdienām » ДМБ-89 (Atmiņas par dienestu Padomju armijā)
Meklēšana:

Jaunākie foruma komentāri
Tēma Pāriet Datums, Laiks Аutors Sadaļa
Karš Austr... 27.Martā.2024, 17:01 Valduha 1945 - līdz mūsdienām
Lasīt
Mūsdienu K... 27.Martā.2024, 08:46 sālītis Pļāpātuve
Lasīt
Te rakstām... 26.Martā.2024, 17:28 007 Pļāpātuve
Lasīt
YouTube bū... 05.Martā.2024, 15:58 sālītis Būve
Lasīt
Ukrainas k... 04.Martā.2024, 09:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Šī diena v... 29.Februārī.2024, 12:47 sālītis Patrioti
Lasīt
Dižslimība... 29.Februārī.2024, 11:58 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Jautājumi ... 10.Februārī.2024, 21:51 rukets Jautājumi-atbildes (FAQ)
Lasīt
Laika apst... 06.Februārī.2024, 10:23 Valduha Pļāpātuve
Lasīt
Vērmahta u... 04.Februārī.2024, 15:01 Valduha WW2
Lasīt



Šodien forumu apmeklēja: 007, sālītis, Antoniowwy, Eldarado


eXTReMe Tracker

Copyright sancho76 © 2008-2024